Atkakliausiai priešinosi suvalkiečiai

2010 07 24 0:00
Iš aikštės pašalinus T.Kančelskį (kairėje), "Šiaulių" futbolininkams teko pajusti "Wisla" atakų jėgą.

Europos taurių varžybų sezonas Lietuvos klubams šiemet baigėsi vos prasidėjęs. Nesėkmingai UEFA Čempionų lygos atrankos turnyre pasirodžiusio Panevėžio "Ekrano" pavyzdžiu pasekė ir visos trys Europos lygos turnyre dalyvavusios Lietuvos komandos.

Europos lygos II atrankos varžybų etapo barjeras neįveikiamas pasirodė Marijampolės "Sūduvai", "Šiauliams" ir Tauragės "Taurui". Visos trys A lygos ekipos pralaimėjo pirmąsias rungtynes namie, todėl susitikimai išvykose joms tebuvo formalumas.

Viltis ruseno trumpai.

Marijampolės "Sūduva" po pralaimėjimo Vienos "Rapid" klubui 0:2 Austrijoje jau rungtynių pradžioje patyrė šaltą dušą. 20 minutę Suvalkijos komandos vartininkas Povilas Valinčius nepataikė į kamuolį ir tuo pasinaudojęs Nikica Jelavičius išvedė šeimininkus į priekį.

70 minutę "Sūduvai" pavyko atstatyti pusiausvyrą, kai puikiu smūgiu iš toli pasižymėjo Evaldas Grigaitis. Netrukus už antrą geltonąją kortelę iš aikštės buvo išvarytas "Sūduvos" gynėjas Alfredas Skroblas. Nepaisant to, 85 minutę Ričardas Beniušis sugebėjo įmušti įvartį ir įžiebti viltį savo komandai. "Sūduvai" reikėjo dar vieno įvarčio, kad patektų į kitą etapą. Marijampoliečiai nuskubėjo į puolimą, tačiau buvo skaudžiai nubausti - per likusį rungtynių laiką praleido net tris įvarčius ir pralaimėjo dvikovą 2:4.

"Negaliu tvirtinti, kad esame geresnė komanda. Mes tiesiog įmušėme daugiau įvarčių", - po rungtynių sakė "Rapid" treneris Peteris Pacultas.

Šalino iš aikštės

"Šiauliai" pirmas rungtynes namie Lenkijos vicečempionams Krokuvos "Wisla" pralaimėjo 0:2, tad išvykoje didelių ambicijų laimėti nepuoselėjo.

Šiauliečių viltys pasipriešinti lenkams žlugo jau 17 minutę, kai už pavojingą pražangą raudona kortele buvo nubaustas komandos kapitonas Tomas Kančelskis. Kiekybiniu pranašumu "Wisla" futbolininkai pasinaudojo puikiai ir sutriuškino šiauliečius net 5:0.

"Džiaugiuosi, kad komandos žaidėjai atsakingai nusiteikė šioms rungtynėms, nors ir laimėjome pirmą susitikimą išvykoje, - sakė "Wisla" strategas Henrykas Kasperczakas. - Be abejo, mums buvo lengviau žaisti turint kiekybinį pranašumą, bet tai padėjo rungtyniauti nuosekliau ir ramiau".

Mažiausiai vilčių patekti į kitą etapą turėjo "Tauras". Tauragiškiai jau namie neprilygo Kipro klubui Nikosijos APOEL (0:3). Išvykoje Lietuvos komanda stengėsi demonstruoti gražų futbolą. "Tauro" komanda pirmoji praleido įvartį, bet 48 minutę rezultatą po gražios kombinacijos išlygino Sergejus Ircha. Įkvėpti įvarčio tauragiškiai vis dažniau grasino varžovų vartams. APOEL vartininkas Dionisas Chotis žaidė neužtikrintai, bet svečiams tuo pasinaudoti nepavyko.

O rungtynių pabaigą vainikavo nesėkmingą Lietuvos klubų vakarą tarptautinėje arenoje. Per dešimt minučių APOEL įmušė du įvarčius ir įtvirtino savo pranašumą, o "Tauro" gynėjas Artiomas Kuznecovas buvo pašalintas iš aikštės.

Nikosijos APOEL - Tauragės "Tauras" 3:1 (1:0). Nikosija. Teisėjas - Michaelis Svendsenas (Danija). Įvarčiai - Estebanas Solari (18, 86 iš 11 m), Ivanas Tričkovskis (80); Sergejus Ircha (48).

84 min. Artiomas Kuznecovas ("Tauras) pašalintas iš aikštės.

Pirmosios rungtynės - 3:0, bendras rezultatas - 6:1.

Krokuvos "Wisla" - "Šiauliai" 5:0 (2:0). Krokuva. Teisėjas - Joao Ferreira (Portugalija). Įvarčiai - Piotras Brožekas (23), Maciejus Žuravskis (48), Junioras Diazas (62), Pawelas Brožekas (66), Rafalas Boguskis (90).

17 min. Tomas Kančelskis ("Šiauliai") pašalintas iš aikštės.

Pirmosios rungtynės - 2:0, bendras rezultatas - 7:0.

Vienos "Rapid" - Marijampolės "Sūduva" 4:2 (1:0). Viena. Teisėjas - Ante Šimunovičius (Kroatija). Įvarčiai - Nikica Jelavičius (20, 90), Rene Gartleris (86, 89); Evaldas Grigaitis (70), Ričardas Beniušis (85).

86 min. Alfredas Skroblas ("Sūduva") pašalintas iš aikštės.

Pirmosios rungtynės - 2:0, bendras rezultatas - 6:2.