Atrankos turnyrą jauniai baigė lygiosiomis su Ukraina

2013 10 25 10:54
Lietuvos futbolo federacijos nuotrauka

Lietuvos jaunių (U-17, gimę 1997 m. ir jaunesni) rinktinė iškovojo antras lygiąsias Europos U-17 čempionato atrankos varžybose, tačiau jų nepakako užimti aukštesnę vietą. Lietuviai sužaidė lygiosiomis 1:1 su Ukrainos komanda.

Kaune vykusiose rungtynėse varžovai pirmieji įmušė įvartį sužaidus vos apie 40 sekundžių, tačiau prieš pertrauką suklydus varžovų vartininkui Lietuvai pavyko rezultatą išlyginti.

Varžovų įvartis pirmą minutę

Kaip ir pirmadienį, rungtynes komandos pradėjo intensyviai lyjant. Šį kartą Lietuvos komandai tai sėkmės neatnešė. Jau pirmoje atakoje ukrainiečiai uždirbo baudos smūgį ir po perdavimo iš krašto Rostislavas Taranucha tiksliai smūgiavo galva.

Sėkmingai pasibaigusi ataka įkvėpė ukrainiečius nesiliauti puolus. Ne kartą svečiams kelią užkirto vartininkas Marius Adamonis. Ukrainiečių išpuoliai pirmajame kėlinyje neleido pailsėti Lietuvos komandai ir jos gerbėjams. 28 minutę ir lietuviai sukūrė pavojingą ataką, tačiau Aurimo Jurgelevičiaus smūgis nepasiekė tikslo.

Pirmojo kėlinio laikui tiksint į pabaigą varžovai padovanojo lietuviams malonią dovaną. 38-ąją minutę po Klaudijaus Janonio atlikto baudos smūgio ukrainiečių vartininkas pametė kamuolį ir šis įriedėjo į vartus - 1:1.

Antrojo kėlinio pradžia buvo visiškai kitokia nei pirmojo. Šeimininkai nuo pat pirmųjų minučių ėmė spausti priešininkus greitomis atakomis. Geriausią progą pasižymėti mūsiškiai turėjo 43 minutę, tačiau smūgiavo šalia virpsto.

Dvikovai artėjant į pabaigą ukrainiečiai užgulė mūsiškių vartus, tačiau puikiai žaidė vartininkas M.Adamonis. Jis atrėmė ne vieną smūgį, padėjo komandai atsilaikyti bei iškovoti lygiąsias.

Atrankos turnyru nenusivylė

„Atsiliepė koncentracijos stoka, jaunai komandai ypač sunki rungtynių pradžia ir pabaiga. Tačiau rungtynių eigoje žaidimas pavyko, jei būtų nusišypsojusi sėkmė, galėjome ir persverti rezultatą", - dvikovą vertino Lietuvos U-17 rinktinės treneris Darius Butkus.

Jo teigimu, Lietuvos rinktinė su trimis elitinėmis komandomis kovojo garbingai, o nesėkmingomis galima būtų vadinti tik pirmąsias rungtynes su Švedija.

„Atsižvelgiant į mums tekusias komandas, atrankos turnyrą vertinčiau gerai. Nepavykusios buvo tik pirmosios rungtynės, turbūt komanda perdegė. Manau, kad antrą kartą sužaistume daug geriau. Turnyrui įsibėgėjus įsižaidėme, pavyko primesti savo žaidimą varžovams. Vaikinai atidavė visas jėgas ir aš jiems dėkingas", - sakė D.Butkus.

Paklaustas apie komandos lyderius, treneris išskyrė vartų sargą M.Adamonį, gynėją Ričardą Šveikauską ir saugą Dovydą Virkšą. „Visi žaidėjai atliko savo indėlį. Norėčiau padėkoti vaikinų treneriams miestuose ir rajonuose, be jų šios komandos nebūtų", - kalbėjo D.Butkus.

Į „Elitinį" turnyro etapą pateko Italijos ir Švedijos rinktinės. Jų tarpusavio dvikova Marijampolėje baigėsi užtikrinta italų pergale rezultatu 3:0.

Lietuva U-17 - Ukraina U-17 1:1 (1:1)

S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 200 žiūrovų

Teisėjas: Nikola Popovas (Bulgarija)

Įvarčiai: 1 min. Rostyslavas Taranucha, 38 min. Dmyrto Fastovas - įvartis į savo vartus (Ukraina U-17)

Įspėti: 58 min. Dominykas Donėla (Lietuva U-17); 37 min. Dmytro Shevchenko, 70 min. Bogdan Mykhaylichenko (Ukraina U-17)

Lietuva U-17: Marius Adamonis, Erlandas Juška, Vilius Grigaitis, Ričardas Šveikauskas, Dominykas Barauskas, Aurimas Jurgelevičius (74 min. Tautvydas Bracevičius), Klaidas Janonis, Dominykas Donėla , Dovydas Virkšas, Linas Mėgelaitis (41 min. Giedrius Matulevičius), Edvinas Baniulis (64 min. Lukas Valvonis). Atsarginiai: Lukas Jurgėlas, Jonas Skinderis, Rimvydas Balčiūnas.