Atsakas kritikams: Šiaurės Airija nustebino ir nukovė Ukrainą

2016 06 16 21:10

Po pirmų Europos futbolo čempionato rungtynių visų nurašyta ir silpniausia pirmenybių rinktine laikyta Šiaurės Airija ištesėjo pažadą ir parodė visai kitą žaidimą. Trenerio Michaelo O“Neillo auklėtiniai antrame C grupės susitikime sugebėjo rezultatu 2–0 įveikti Ukrainą ir iškovoti pirmą pergalę.

Šiaurės Airija susitikimą pradėjo labai aktyviai. Varžovus nuo pirmos minutės spaudę airiai ketvirtą minutę pabandė pasižymėti tolimu smūgiu, bet po Stuarto Daviso bandymo kamuolys atsidūrė vartininko Andrijaus Pyatovo rankose. Po aktyvios varžovų pradžios ukrainiečiai perėmė iniciatyvą ir palengva didino spaudimą. Jų gretose dukart smūgiais iš toli pasižymėti pabandė Sergejus Sydorčiukas. Po pirmo smūgio kamuolys pataikė į airio ranką, bet teisėjas Pavelas Kralovecas žaidimo nestabdė. Vėliau po ukrainiečio bandymo kamuolys skriejo aukštai virš vartų.

Rungtynėse prapliupęs lietus apsunkino komandų žaidimą, o per pirmąjį pusvalandį realesnių progų nesusikūrė nei vieni, nei kiti. Ukrainiečiams sunkiai sekėsi pozicinėmis atakomis pralaužti varžovų gynybą, o airiai kantriai gynėsi ir laukė progos kontratakai. Po pusvalandžio airiai įsidrąsino.

34 minutę po perdavimo nuo kampinio gairelės pavojingai galva kamuolį į vartus smūgiavo Craigas Cathcartas. Po trijų minučių tolimu smūgiu pasižymėti pabandė Oliveris Norwoodas, po kurio smūgio airiai uždirbo kampinį. Per likusią pirmojo kėlinio dalį komandos nieko pavojingo nesukūrė. Ukraina toliau klimpo sutankintoje varžovų gynyboje.

Antrojo kėlinio pradžioje Šiaurės Airija pasinaudojo savo stiprybe ir išsiveržė į priekį. 49 minutę po O.Norwoodo perdavimo iš standartinės situacijos, baudos aikštelėje tiksliu smūgiu galva į vartų kampą pasižymėjo Garethas McAuley.

Ukrainos rinktinės gretose rezultatą išlyginti galėjo puolėjas Jevgenijus Selznyovas, bet po jo smūgio kamuolys atsidūrė vartininko Michaelo McGoverno rankose. 58 minutę arbitras iš Čekijos sustabdė rungtynes dėl krušos. Iš dangaus pradėjo kristi ledo gabaliukai, todėl futbolininkai skubėjo į tunelį. Komandos į aikštę grįžo po kelių minučių.

Ukraina po praleisto įvarčio sutriko. Šiaurės Airija toliau sėkmingai gynėsi ir varžovams susikurti realesnių progų įvarčiui pelnyti neleido. Kartą pavojingai kamuolį į Šiaurės Airijos rinktinės vartus smūgiavo Viktoras Kovalenko.

Po 20-mečio smūgio iš 16-os metrų atstumo kamuolys praskriejo šalia virpsto. Arbitras prie pagrindinio rungtynių laiko pridėjo šešias minutes. Ukraina stengėsi šturmuoti varžovų vartus ir rezultatą išlyginti, bet Šiaurės Airija atsilaikė. Galų gale paskutinėmis minutėmis Šiaurės airiai įmušė dar vieną įvartį ir savo pergalę įtvirtino. Antrą įvartį įmušė Nialas McGinnas.

Po iškovotos pergalės Šiaurės Airija kyla į trečią poziciją, o nė taško savo sąskaitoje neturinti Ukraina liko paskutinė.

Rezultatas: Ukraina 0 – 2 Šiaurės Airija

49“ [0 – 1] Gareth McAuley

90“ [0 – 2] Nial McGinn