Atsakomieji mačai - be staigmenų

2008 04 11 0:00
"United" puolėjo C.Tevezo (guli) įvartis galutinai pakirto "Romos" žaidėjų jėgas ir tikėjimą.

Trečiadienį dar du UEFA Čempionų lygos favoritai sėkmingai atliko formalumus. Po atsakomųjų ketvirtfinalio rungtynių paaiškėjo, kad antrajame pusfinalio mače susikaus "FC Barcelonos" ir "Manchester United" klubai.

2006 metų Čempionų lygos nugalėtoja "FC Barcelona" namie 1:0 (1:0) antrą kartą nugalėjo Gelzenkircheno "Schalke 04" ekipą ir po dvejų metų pertraukos pateko tarp keturių pajėgiausių Europos komandų

"Barcelona" peržengė vokišką barjerą.

Žaidėjų traumų, gandų apie galimus pasikeitimus ir nesėkmių Ispanijos čempionate kamuojama "Barcelona" susitelkė ir minimaliomis sąnaudomis pasiekė Čempionų lygos pusfinalį. Katalonai nervingai vykusioje dvikovoje įveikė "Schalke" ekipą. Vienintelį susitikimo įvartį pirmo kėlinio pabaigoje įmušė Yaya Toure, pasinaudojęs šeimininkų jaunojo talento Bojano Krkičiaus sukelta sumaištimi svečių baudos aikštelėje.

Nugalėtojų vyriausiasis treneris Frankas Rijkaardas pagyrė komandos gynybą, kuri, anot jo, lėmė pergalę: "Tai buvo sunkios rungtynės, svečiai neturėdami ką prarasti kovojo iš visų jėgų, tačiau mūsų gynyba buvo nepriekaištinga. Antrame kėlinyje žaidėme laisviau, susikūrėme progų įvarčiams."

"Schalke" strategas Mirko Slomka apgailestavo, kad sunkus komandos darbas neatnešė pageidaujamo rezultato. "Manau, šias rungtynes pradėjome labai gerai, pagal sumanytą taktinį planą, tačiau nesugebėjome įmušti. Po praleisto įvarčio buvo labai nelengva atsitiesti, tačiau komanda pagirtinai kovojo iki pat pabaigos", - sakė M.Slomka.

Įtikinama "Raudonųjų velnių" pergalė

Kitame ketvirtfinalio susitikime "Manchester United" futbolininkai "Old Trafford" stadione 1:0 (0:0) įveikė "Romos" vienuolikę ir antrus metus iš eilės pateko į pusfinalį. Vienintelį įvartį šeimininkams 70-ą minutę pelnė argentinietis Carlosas Tevezas.

Šeimininkų strategas Alexas Fergusonas nustebino ne vieną futbolo ekspertą, ant atsarginių žaidėjų suolelio palikdamas du pagrindinius puolėjus. Wayneas Rooney aikštėje pasirodė tik 74-ą minutę, o Cristianas Ronaldo ilsėjosi visas rungtynes. Pirmame kėlinyje daugiau atakavo šeimininkai, tačiau realiausią progą pelnyti įvartį turėjo svečiai iš Italijos. 30-ą rungtynių minutę Wesas Brownas savo baudos aikštelėje pargriovė "Romos" puolėją ir teisėjas nedvejodamas paskyrė vienuolikos metrų baudinį. Tačiau atgimusias "Romos" viltis pakovoti dėl vietos pusfinalyje netaikliu smūgiu palaidojo italų klubo žaidėjas Danielis De Rossis.

Antrajame kėlinyje svečiai mėgino atakuoti, tačiau C.Tevezo įvartis galutinai pakirto "Romos" žaidėjų jėgas ir tikėjimą.

Mančesterio komandos strategas A.Fergusonas po rungtynių teigė, kad šiame mače norėjo suteikti galimybę pasižymėti ir mažiau žaidžiantiems futbolininkams.

"Pasitikiu komanda ir žaidėjais, džiugu, kad jie įrodė, jog gali žaisti aukščiausiu lygiu. Manau, kad mūsų sportinė forma šiuo metu gana gera, tad galime pakovoti ir dėl Čempionų taurės", - sakė strategas.

Pralaimėjusiųjų vyriausiasis treneris Luciano Spalletti pripažino, kad Mančesterio komanda per abu susitikimus buvo stipresnė ir pelnytai nugalėjo: "Gal, jei būtume realizavę baudinį, žaidimo eiga būtų pasikeitusi. Tačiau reikia pasveikinti nugalėtojus, kurie buvo stipresni. Manau, mes nusileidome būsimiems čempionams."

Pirmieji pusfinalio susitikimai bus žaidžiami balandžio 22 ir 23 dienomis, o atsakomosios rungtynės vyks balandžio 29 ir 30 dienomis.

Trečiadienio rungtynių statistika:

"Barcelona" - "Schalke 04" 1:0 (pirmosios rungtynės 1:0). Yaya Toure 43 min.

Mančesterio "United" - "Roma" 1:0 (I rungtynės 2:0). Carlosas Tevezas 70 min.; Danielis De Rossi 30 min. nerealizavo 11 metrų baudinio.