Atsilaikėme tik kėlinį

2010 11 18 0:00
Ž.Karčemarskas per pirmą kėlinį vartus išsaugojo.

Šių metų futbolo sezoną Lietuvos nacionalinė rinktinė vakar baigė pralaimėjimu 0:2 (0:0) Vengrijos futbolininkams.

Per Sėkešfehėrvare vykusią dvikovą abu įvarčius mūsų komanda praleido antrame kėlinyje.

61-ą minutę mūsų ekipos gynėjams suklydus kamuolį į vartus niekieno netrukdomas iš baudos aikštelės pasiuntė Tamasas Priskinas. O 80-ą minutę Žydrūnas Karčemarskas antrą kartą išėmė kamuolį iš vartų. Šįkart stipriu ir gražiu smūgiu jį nuginklavo Balazsas Dzsudzsakas.

Vengrijos futbolininkai turėjo ryškią teritorinę persvarą ir per visas 90 minučių ne sykį rimtai grasino mūsų vartams.

Prieš šį susitikimą R.Žutautas tikino, kad Vengrijos rinktinė - stipri varžovė ir šiurkščių klaidų neatleis: "Jų rinktinė bus stipriausios sudėties ir norės įrodyti, jog ne šiaip sau laimėjo trejas rungtynes atrankos varžybose. Bus sunku."

Tai buvo paskutinės mūsų komandos rungtynės šiais metais. Ir sezono pabaiga R.Žutauto treniruojamai rinktinei buvo panaši į pradžią - prie komandos vairo stojus R.Žutautui mūsų futbolininkai išvykoje pralaimėjo draugiškas rungtynes su Ukraina 0:4.

Po pralaimėjimo vengrams Lietuvos rinktinė Tarptautinės futbolo federacijų asociacijos (FIFA) pasaulio rinktinių klasifikacijoje veikiausiai keliomis vietomis nukris. O vakar paskalbtame naujame reitinge Lietuvos nacionalinė komanda per mėnesį su 576 įskaitiniais taškais iš 48 vietos pakilo į 46-ąją.

Antradienį ir trečiadienį Europos stadionuose vyko ir daugiau draugiškų rungtynių. Mūsų rinktinės varžovė 2012 metų Europos futbolo čempionato atrankos grupėje Škotija namie 3:0 (3:0) nugalėjo Farerų salų komandą. Įvarčius mače, kurį stebėjo beveik 11 tūkst. žiūrovų, pelnė Danny'is Wilsonas (24 min.), Krisas Commonsas (31 min.) ir Jamie'is Mackie'is (45 min.).