Baikštumas užkirto kelią į pergalę

2007 08 18 0:00

Apsidraudėliška taktika ir nykus žaidimas Panevėžio "Ekrano" futbolininkams neleido įveikti Norvegijos čempionato vidutinioko Oslo "Valerengos". Trečiadienį šios UEFA taurės turnyro antrojo atrankos etapo rungtynės Panevėžyje baigėsi 1:1.

Panevėžiečiai pirmąjį kėlinį laimėjo, kai 45-ą minutę Deimantas Bička įmušė 11 metrų baudinį. Visą antrą kėlinį "Ekranas" turėjo vieno žaidėjo persvarą, bet rungtyniavo itin pasyviai, o po šiurkščios vartininko Arvydo Skrupskio klaidos varžovai 76-ą minutę išlygino rezultatą.

Netikėta kėlinio atomazga

Lietuvoje tvyrojo neįprasti karščiai, nustebinę ne tik norvegus, bet ir UEFA delegatą iš Belgijos. Jis prieš varžybas Panevėžyje arbitrui iš Lenkijos davė nurodymą įpusėjus pirmam kėliniui stabdyti žaidimą, kad futbolininkai galėtų atsigaivinti vandeniu.

Nors žaisti nebuvo lengva, specialistai kalbėjo, kad per Europos taurės rungtynes keista buvo stebėti tokio žemo lygio futbolą. "Ekrano" žaidimo nebuvo kam organizuoti aikštės viduryje, nes Mantas Savėnas po menisko operacijos tik pradėjo treniruotis.

Futbolininkų pasivaikščiojimą po aikštę nutraukė netikėta pirmo kėlinio atomazga. Panevėžiečiai varžovų aikštės pusėje perėmė kamuolį. Puolėjas Egidijus Varnas atsidūrė vienas prieš vartininką, bet jį baudos aikštelėje rankomis nugriovė gynėjas Danas Thomassenas. Už paskutinės vilties pražangą arbitras Jacekas Granatas jam parodė raudonąją kortelę, o į "Valerengos" vartus skyrė 11 metrų baudinį. D.Bička svečių vartininkui nepaliko jokių vilčių.

Vartininko dovana norvegams

Po pertraukos "Ekrano" treneris Darius Butkus pasirinko itin atsargią, apsidraudėlišką žaidimo taktiką. Antrą kėlinį aikštėje dažnas buvo toks vaizdas: keturi panevėžiečių gynėjai ilgai ridinėja kamuolį vienas kitam, net nebandydami pradėti atakos, arba keturiese prižiūri vieną "Valerengos" puolėją. Tokį "Ekrano" žaidimą vis dažniau lydėjo žiūrovų švilpimas.

Veikiausiai pralaimėjimas minimaliu rezultatu Norvegijos klubo trenerių ir futbolininkų nebūtų nuliūdinęs, nes svečiai ryžtingesnių veiksmų pakeisti įvykių eigai nesiėmė. To ir neprireikė, nes jiems išlyginamąjį įvartį dovanojo A.Skrupskis. 76-ą minutę po visai nepavojingo perdavimo iš dešiniojo krašto "Ekrano" vartininkas išleido kamuolį iš rankų, ir "Valerengos" kapitonas Freddy Dos Santosas galva nukreipė jį į vartus.

Praleidę įvartį panevėžiečiai apgulė norvegų, kurie atrodė visiškai išsekę, vartus ir dar galėjo išplėšti pergalę. Tačiau iš baudos aikštelės vidurio Vitalijus Kavaliauskas smūgiavo virš vartų.

Trenerio kaltinimai žaidėjams

Po rungtynių "Ekrano" žaidimui vadovaujantis D.Butkus kalbėjo, kad laimėti nepavyko todėl, jog kai kurie futbolininkai per gerai mano apie save. Vis dėlto konkrečių pavardžių įvardyti nepanoro.

"Lietuvos žinių" paklaustas, kodėl antrą kėlinį komanda žaidė taip atsargiai, D.Butkus atsakė: "Manėme, kad norvegai labai stengsis išlyginti rezultatą, todėl mums atsiras progų kontratakoms."

Vartininkas A.Skrupskis šiurkščiai suklydo per antras iš eilės varžybas. Per pastarojo A lygos turo rungtynes su Vilniaus "Žalgiriu" jis įmetė kamuolį į savo vartus ir po pirmo kėlinio buvo pakeistas. Paklaustas, kodėl UEFA taurės mačui buvo vėl pasirinktas šis vartininkas, o ne serbas Bogdanas Stefanovičius, D.Butkus teigė manęs, kad "padės A.Skrupskio patirtis".

"Valerengos" treneris Haraldas Aabrekas į spaudos konferenciją atėjo įsispyręs į šlepetes, rankoje laikydamas sumuštinius kelionei. Jis ilgai dėstė apie klaikią atmosferą Panevėžio stadione, nuskambėjusius kelis rasistinius šūkius prieš "Valerengos" juodaodį žaidėją. Tačiau į klausimą, kokią vietą Norvegijos čempionate užimtų "Valerenga", jei žaistų kaip Panevėžyje, H.Aabrekas atsakyti nesiteikė.

Atsakomasis mačas Norvegijoje bus žaidžiamas rugpjūčio 30-ąją.