"Barcelona" nepralaužė "United" gynybos

2008 04 25 0:00
11 metrų baudinio nepataikęs "United" lyderis C.Ronaldo (kairėje) dar kelis kartus nesėkmingai bandė atakuoti varžovų vartus.

Ir antro UEFA Čempionų lygos pusfinalio rungtynėse nugalėtojas nepaaiškėjo - trečiadienį sausakimšame "Camp Nou" stadione vietos "Barcelonos" ir Mančesterio "United" susitikimas baigėsi be įvarčių.

Paskutinį kartą apsilankiusi Barselonoje Mančesterio ekipa išsivežė Čempionų taurę. Antras apsilankymas nebuvo nei įspūdingas, nei įsimintinas.

Neišnaudota proga.

Jau rungtynių pradžioje nutiko bene svarbiausias mačo epizodas. Įpusėjus antrai rungtynių minutei kovodamas dėl kamuolio ranka savo baudos aikštelėje sužaidė šeimininkų gynėjas Gabrielis Milito. Teisėjas nedvejodamas skyrė 11 metrų baudinį, prie kurio užtikrintai prisiartino "United" atakų lyderis portugalas Cristiano Ronaldo, šiame turnyre pasižymėjęs jau 7 kartus. Tačiau trečiadienį C.Ronaldo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia viršutinio vartų kampo ir šimtatūkstantiniu stadionu nuvilnijo galingas atodūsis.

Atsigavę šeimininkai perėmė žaidimo kontrolę. Pasinaudodami savo vidurinės grandies žaidėjų privalumais, trumpais ir vidutiniais perdavimais jie atkakliai mėgino atrasti silpnąsias galingus gynybinius bastionus savo baudos aikštelės prieigose surentusių svečių savybes. Tačiau "United" gynėsi be didesnių klaidų ir pirmame kėlinyje pavojingų epizodų prie Edwino Van der Saro ginamų vartų nebuvo. Bet ir svečių mėginimai regzti kontratakas didesnės sėkmės neatnešė - C.Ronaldo kelis kartus mėgino imtis iniciatyvos, tačiau jo reidus šeimininkų gynėjai sėkmingai stabdydavo.

Įvarčių sausra

Antrame kėlinyje buvo keli pavojingi momentai. Iš pradžių "Barcelonos" puolėjas Samuelis Eto'o po elegantiškos kombinacijos smūgiavo greta virpsto, o po kelių minučių neblogą progą turėjo "United" saugas Michaelis Carrickas, tačiau ir jo šūviui pritrūko tikslumo.

Antrame kėlinyje šeimininkai ir toliau sėkmingai kontroliavo kamuolį, regzdami grakščias kombinacijas svečių pusėje, bet sutankinta svečių gynybos linija liko abejinga jų pastangoms. Ir blankokame antrame kėlinyje žiūrovai įvarčių neišvydo, tad rungtynės baigėsi rezultatu 0:0.

Treneriai patenkinti

Po rungtynių abiejų komandų treneriai sutartinai teigė, kad rezultatas juos tenkina. "Barcelonos" ekipos strategas Frankas Rijkaardas sakė, kad jo nenustebino gynybinis "United" nusistatymas, tačiau pasigedo išradingesnio savo komandos puolėjų žaidimo: "Tai buvo lygiaverčių varžovų dvikova, kurioje "United" rėmėsi puikiai organizuota gynyba bei kontratakomis. Mes labai norėjome iškovoti pergalę, bet ir lygiosios kelio į finalą neužvėrė. Tikiu, kad atsakomajame susitikime galime įmušti įvartį. Be to, kai kurie mūsų žaidėjai dar neatsigavo po traumų, tačiau privalome sukurti progas ir jas realizuoti."

"United" vyriausiasis treneris Alexas Fergusonas pripažino, kad žaidybinė persvara priklausė varžovams, tačiau apgailestavo, kad jo komanda nesugebėjo tinkamai kontratakuoti: "Nulinės lygiosios mus tenkina, tačiau komandos žaidimas - nuvylė. Nesugebėjome palaikyti kamuolio, be to, perėjimas iš gynybos į puolimą buvo pernelyg lėtas. Mums trūko greičio, dažnai klydome perduodami kamuolį, nesugebėjome tinkamai išnaudoti C.Ronaldo ir jam padėti. Tikiu, kad namie sužaisime geriau, daugiau ir sėkmingiau atakuosime."

Be baimės

Pagrindinis šios dvikovos antiherojus C.Ronaldo dėl nerealizuoto baudinio pernelyg nesisielojo. "Kartais įmuši, kartais ne. Šį kartą man nepasisekė, bet stengsiuos įmušti per kitas rungtynes. Aš pasitikiu savimi. Šį sezoną jau pelniau 38 įvarčius. Kiek prisimenu, žaisdamas "United" komandoje esu įmušęs 15-16 įvarčių nuo 11 metrų žymos, o kelis kartus ir nepataikiau. Bet jei Mančesteryje turėsiu tokią galimybę - nedvejodamas ja pasinaudosiu", - ryžtingai kalbėjo jaunoji Mančesterio "United" žvaigždė.

STATISTIKA

FC "Barcelona" - Mančesterio "United" 0:0. C.Ronaldo 2 min. nerealizuotas 11-os metrų baudinys.