"Barcelona" tapo stipriausiu pasaulio klubu

2009 12 21 0:00
D.Alvesas (kairėje) ir L.Messi patenkinti - planetos futbolo klubų taurė tapo šeštuoju "Barcelonos" trofėjumi, iškovotu šiais metais.

Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) pasibaigusį septynių klubinių komandų planetos futbolo taurės turnyrą trečią kartą iš eilės laimėjo pajėgiausia Senojo žemyno komanda - šįsyk Ispanijos čempionė "Barcelona".

Šeštadienį finale "Barcelona" tik per pratęsimą 2:1 (0:1, 1:1) palaužė Pietų Amerikos čempionę Buenos Airių "Estudiantes" (Argentina) ekipą ir tapo pirmąja Ispanijos komanda, laimėjusia šį turnyrą.

"Libertadores" taurės laimėtoja pirmavo po Mauro Bosellio (37 min.) tikslaus smūgio, tačiau pačioje pagrindinio laiko pabaigoje Pedro (89 min.) išlygino rezultatą, o per pratęsimą geriausias planetos futbolininkas argentinietis Lionelis Messi (110 min.) įmušė pergalingą įvartį.

"Barcelonai" tai buvo jau šeštasis laimėtas trofėjus 2009 metais. Katalonijos klubas taip pat tapo Ispanijos čempionu, laimėjo šalies taurę bei supertaurę, nugalėjo UEFA Čempionų lygoje ir iškovojo UEFA Supertaurę.

Trečiąją vietą JAE vykusiame turnyre užėmė Pietų Korėjos "Pohang Steelers" klubas, mažajame finale tik po baudinių serijos 4:3 įveikęs "Atlante" (Meksika) ekipą. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 1:1 (1:0), o per pratęsimą sirgaliai įvarčių neišvydo.

Penktojoje vietoje liko Okeanijos čempionai "Auckland City" (Naujoji Zelandija) futbolininkai, šeštojoje - "TP Mazembe" (Kongo Demokratinė Respublika) komanda.

2008 metų šio turnyro finale Anglijos čempionė bei Čempionų lygos nugalėtoja "Manchester United" 1:0 (0:0) įveikė Pietų Amerikos čempionę Kito LDU (Ekvadoras) komandą.