Be vedlio likęs „Žalgiris“ stumiamas žemyn

2016 05 06 6:00
Laikinai prie "Žalgirio" vairo stojęs Andrius Skerla Marijampolėje patyrė nesėkmę. www.fkzalgiris.lt nuotrauka

Į UEFA trenerių kursus Šveicarijoje išvykęs tobulintis Lietuvos futbolo čempionų Vilniaus „Žalgirio“ treneris Valdas Dambrauskas sulaukė nemalonios naujienos iš gimtinės. Be vedlio likusi jo komanda A lygoje pralaimėjo jau trečią kartą.

10 turo rungtynes „Žalgiris“ Marijampolėje 0:1 pralaimėjo „Sūduvos“ komandai. Žalgiriečiams per šį mačą vadovavo dublerių komandos treneris Andrius Skerla. Pergalingą įvartį marijampoliečiai pelnė pirmo kėlinio viduryje. 25 min. Tomas Radzinevičius pradėjo greitą savo komandos ataką, atliko perdavimą Ernestui Veliuliui, o šis tiksliu smūgiu nuginklavo vartininką Armantą Vitkauską – 1:0.

Po pertraukos vilniečiai spaudė varžovus, bet bent išlyginti rezultato neįstengė.

„Antrame kėlinyje turėjome milžinišką persvarą, tačiau mums trūko aštrumo baudos aikštelėje. Buvo nemažai perdavimų vartų link, bet tiesiog nesukūrėme pavojingesnių progų. Manau, kad pelnę įvartį varžovai sužaidė labai protingai, jie beveik visi atsitraukė savo vartų gynybai. Todėl mums sunkiai sekėsi pralaužti jų pasipriešinimą“, – komentavo A. Skerla.

Po šios trečios nesėkmės „Žalgirio“ ekipa su 19 taškų smuko į trečiąją poziciją, aukštyn praleisdama „Sūduvą“ (20 tšk.).

„Vieną dieną gali būti aukštai turnyro lentelėje, o kitą dieną – kristi žemyn. Kol kas nuo pirmos vietos atsiliekame tik 4 taškais. Čempionate dar niekas nieko nelaimėjo, o ir niekas nieko nepralaimėjo. Taip, mums šiuo metu sunkoka, bet padarysime išvadas, ir ateityje mūsų žaidimas tik gerės“, – žadėjo A. Skerla.

Čempionų kluptelėjimu pasinaudoti ir atotrūkio padidinti nesugebėjo A lygos lyderiais tapę „Trakai“ (23 tšk.). Trakų futbolininkai Kaune neįveikė „Stumbro“ komandos – 0:0. Tai jau antros iš eilės rungtynės, kurias trakiškiai baigia 0:0, prieš tai jie neįstengė palaužti autsaiderės „Kauno Žalgirio“ komandos.

„Trakų“ treneris Valdas Urbonas pasidžiaugė, kad komanda įvarčio nepraleidžia jau septynis turus iš eilės. Tačiau strategas pripažino, kad atakuojant būtina ieškoti naujų resursų, nes neįmušus įvarčio negalima tikėtis laimėti rungtynių.

Savo gerbėjus toliau stebina Jonavos „Lietavos“ komanda. A lygos debiutantai iškovojo antrą pergalę iš eilės – išvykoje net 5:1 nugalėjo autsaiderį „Kauno Žalgirį“. Devynis turus įvarčio negalėjęs pelnyti „Lietavos“ puolėjas Laurynas Stonkus prie šios pergalės prisidėjo dviem tiksliais smūgiais.

„Neabejoju, kad „Lietavos“ sirgaliai gali tikėtis ir daugiau tokių mano bei komandos blykstelėjimų“, – sakė L. Stonkus.