Belgai rašo savo istoriją

2014 06 17 21:01
Pirmieji įvartį praleidę Belgijos futbolininkai (raudoni marškinėliai) Alžyrui atsakė dviem taikliais smūgiais. AFP/Scanpix nuotrauka

„Esu įsitikinęs, kad mums pavyks išvengti nemalonių siurprizų“, – prieš pasaulio čempionato dvikovą su Alžyro futbolininkais vylėsi Belgijos rinktinės vyriausiasis treneris Marcas Wilmotsas. Bent jau per pirmą kėlinį belgai jų neišvengė, tačiau aikštę paliko džiūgaudami.

Antradienį planetos futbolo pirmenybėse į kovą stojo H grupės komandos. Tris taškus į savo sąskaitą įsirašė belgai, 2:1 (0:1) įveikę Alžyro futbolininkus.

„Dažnai savo žaidėjams vartoju žodį „akiplėšiškumas“. Tai turi tapti mūsų devizu. Ir tuomet bus viskas įmanoma. O jei ir verta žūti, tai padarysime garbingai“, – prieš rungtynes teigė Alžyro rinktinės vyriausiasis treneris Vahidas Halilhodžičius. Dabar jau galima pridurti – Alžyras žuvo garbingai.

Dvigubai daugiau (63 proc.) laiko kamuolį kontroliavę Belgijos futbolininkai 25 minutę nesugebėjo leistinais būdais sustabdyti greitos alžyriečių atakos. Janas Vertonghenas baudos aikštelėje ranka prilaikė Sofiane'ą Feghouli, kuris bandė pasiekti komandos draugo spirtą kamuolį. Teisėjas iš Meksikos Marco Rodriguezas nedvejodamas skyrė 11 metrų baudinį. Jį taikliai realizavo nuskriaustasis S. Feghouli ir tapo pirmuoju Alžyro futbolininku nuo 1986-ųjų, pasižymėjusiu pasaulio čempionate. Pastarąjį kartą Alžyras pasaulio čempionate įmušė 1986 metais Meksikoje. Tąsyk per pirmas turnyro rungtynes su Šiaurės Airija (rungtynės baigėsi 1:1) pasižymėjo Djamelis Zidane'as. Tai buvo vienintelis alžyriečių įvartis 1986-ųjų planetos pirmenybėse.

Praleidę įvartį Belgijos futbolininkai kėlinį baigė be didesnių emocijų, o varžovų vartus užgulė po pertraukos. Alžyro būstinės šturmą 70 minutę vainikavo taiklus Marouane'o Fellaini smūgis galva – 1:1. Už tai įvarčio autorius, aikštėje pasirodęs tik 65 min., turi dėkoti idealų perdavimą į baudos aikštelę atlikusiam Kevinui de Bruyne'ui. Dar po dešimties minučių greitame puolime dalyvavo trys belgų žaidėjai, o tikslų smūgį atliko Driesas Mertensas – 2:1.

Belgijos rinktinės vyriausiasis treneris M.Vilmotsas, vertindamas savo rinktinės, po 12 metų pertraukos vėl rungtyniaujančios pasaulio čempionate, galimybes, taip sakė: „Niekada nesakiau, kad mes favoritai ar autsaideriai. Žaidėjai bus alkani, ir tai turi suteikti jiems jėgų. Taip, 1986 metais gražiai žaisdama Belgija pasiekė pusfinalį. Bet dabar reikia užversti istorijos vadovėlį ir pradėti rašyti savo istoriją“.

Prieš čempionatą apklausus belgų aistruolius, dauguma buvo įsitikinę, jog jų komanda pajėgi iškopti į ketvirtfinalį, tuo tarpu 6 proc. gerbėjų tikėjo savo rinktinės triumfu pasaulio čempionate.

Per kitas H grupės rungtynes pirmą valandą nakties Lietuvos laiku jėgas išmėgins Rusijos ir Pietų Korėjos rinktinės.