Brazilai smogė pasaulio čempionams

2009 06 23 0:00
Brazilai (geltoni marškinėliai) iš Konfederacijų taurės turnyro išstūmė italus.

Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) vykstančiame FIFA Konfederacijų taurės futbolo turnyre pasaulio čempionė Italijos rinktinė nesugebėjo įveikti grupės etapo.

Per trečiąjį B grupės turą italus net 3:0 sutriuškino brazilai. Tuo pasinaudojo ir į pusfinalį sensacingai prasmuko JAV rinktinė.

Po 52 metų.

Italijai per rungtynes su Brazilija košmariškai susiklostė pirmojo kėlinio pabaiga, kai mėlynųjų komanda vieną po kito praleido tris įvarčius. Tokia nelaimė italus buvo ištikusi tik 1957 metais, kai jie pirmoje rungtynių dalyje praleido tris tikslius jugoslavų smūgius, o rungtynes tąsyk pralaimėjo 1:6.

Nepaisydami nokdauno, pasaulio čempionai po pertraukos mėgino perimti iniciatyvą, spaudė brazilus, tačiau pralaužti jų gynybos nesugebėjo.

"Likau patenkintas savo komandos žaidimu. Pasirodėme puikiai tiek fiziškai, tiek taktiniu žaidimu", - džiaugėsi brazilų treneris Dunga.

Pralaimėjimas Italijai reiškė Konfederacijų taurės turnyro pabaigą. Italai PAR sugebėjo nugalėti tik JAV rinktinę (3:1), paskui nusileido Egiptui (0:1) ir Brazilijai.

Pasaulio čempionų treneris Marcello Lippi ieškojo nesėkmingo pasirodymo priežasčių: "Tai nebuvo tikroji Italijos rinktinė. Mes neparodėme tikrojo savo potencialo. Tikėjausi daugiau, bet mums trūko kelių traumuotų žaidėjų, nes žaidusieji buvo pavargę po ilgo sezono."

Išnaudojo šansą

Pasinaudoję Italijos nesėkme, į pusfinalio traukinį paskutinę akimirką įšoko JAV futbolininkai, rezultatu 3:0 paguldę ant menčių Egiptą.

Prieš trečiąjį turą amerikiečių taupyklėje buvo nulis taškų, o įvarčių santykio grafoje buvo įrašyta "minus 5", tad jų galimybėmis iškopti į pusfinalį tikėjo tik ištikimiausi gerbėjai.

"Futbolas yra linksmas žaidimas, čia bet kas gali nutikti", - prieš rungtynes sakė JAV rinktinės puolėjas Landonas Donovanas. Ir jis buvo teisus.

"Per pertrauką žinojome, kad italai nuo brazilų atsilieka trimis įvarčiais. Todėl futbolininkams liepėme spausti egiptiečius ir mušti įvarčius - tai buvo mūsų šansas. Džiaugiuosi, kad mums pavyko. Pusfinalis - puikus laimėjimas", - džiaugėsi JAV rinktinės treneris Bobas Bradley.

Egiptas turėjo ne mažiau šansų pakliūti į pusfinalį nei Italija, tad tokia turnyro atomazga afrikiečius karčiai nuvylė.

"Žaidėjai tiesiog pervargo, - skundėsi Egipto trenerio asistentas Shawky Gharibas, - Tarp rungtynių turėjome vos po dvi dienas poilsio, o juk žaisdami su brazilais ir italais futbolininkai pavargsta labiau nei įprastai."

Per Konfederacijų taurės pusfinalį rytoj Ispanijos rinktinė kovos su JAV, o diena vėliau Brazilija egzaminuos turnyro šeimininkę PAR.

B grupė

Egiptas - JAV 0:3 (0:1). Rustenburgas, 23 140 žiūrovų. Teisėjas - Michaelas Hesteris (Naujoji Zelandija). Įvarčiai - Charlie Daviesas (21), Michaelas Bradley (63), Clintas Dempsey (71).

Italija - Brazilija 0:3 (0:3). Pretorija, 41 195 žiūrovai. Teisėjas - Benito Archundia (Meksika). Įvarčiai - Luisas Fabiano (37 ir 43), Andrea Dossena (45 į savo vartus).