Brazilija mačo pabaigoje įveikė Urugvajų ir žengė į finalą

2013 06 27 8:09

Trečiadienio vakarą „Mineirao“ stadione įvyko pirmasis FIFA Konfederacijų taurės pusfinalis, kuriame susitiko Brazilijos ir Urugvajaus rinktinės. Pietų Amerikos žemyno derbyje stipresni pasirodė brazilų futbolininkai, laimėję mačą rezultatu 2-1.

Rungtynės prasidėjo nervingai abiems komandoms. Urugvajiečiai žaidė kur kas atsargesnį futbolą, kai, tuo tarpu, „Selecao“ vis nesėkmingai atsimušdavo į varžovų gynybos sieną.

Visgi, žaidimas pagyvėjo praėjus 15 minučių – brazilų baudos aikštelėje Davidas Luizas pargriovė gynėją Diego Lugano ir arbitras Enrique Ossesas nedvejodamas skyrė 11 metrų baudinį. Urugvajus gavo idealią progą išsiveržti į priekį, tačiau nesugebėjo ja pasinaudoti – Diego Forlano smūgį į kampą atrėmė vartininkas Julio Cesaras.

Vėliau abi komandos apsikeitė pavojingomis atakomis, tačiau solidžiai žaidė rinktinių vartų sargai. Galų gale, kėliniui einat link pabaigos, Brazilija pirmoji nutraukė tylą – puolėjas Fredas puikiai pasinaudojo grubia urugvajiečių klaida ir po Neymaro perdavimo nuginklavo Fernando Muslerą.

Antrojo kėlinio pradžioje šiek tiek geriau atrodė „La Celeste“ ir jiems pavyko išlyginti rezultatą – Edinsonas Cavani suskubo prie nukritusio kamuolio baudos aikštelėje ir gudriu smūgiu į kampą pelnė įvartį.

Vis dėlto antroji kėlinio dalis visiškai priklausė brazilams. „Geltonieji“ kūrė vieną po kito pavojingą ataką – Hulkas galingu smūgiu privertė padirbėti urugvajiečių vartininką, vėliau vos pro šalį šovė Neymaras.

Geras turnyro šeimininkų žaidimas pasiteisino – po nesuskaičiuojamų kampinių, vieną iš jų laimėjo būtent brazilai. Likus kelioms minutėms iki rungtynių pabaigos, Neymaras pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, kur buvęs „FC Vilniaus“ žaidėjas Paulinho oro dvikovoje įveikė Martiną Caceresą bei pelnė lemiamą įvartį.

Dabar Brazilija lauks naujienų iš kito stadiono, kur Ispanija ketvirtadienį susitiks su Italija. Viena iš jų taps „Selecao“ priešininkais finale.

Brazilija 2 – 1 Urugvajus