Brazilijos futbolo rinktinė diktuoja tempą

2013 06 17 6:00

Šeštadienį Brazilijoje prasidėjusio FIFA Konfederacijų taurės aštuonių komandų futbolo turnyro atidarymo mače šeimininkų rinktinė užtikrintai nugalėjo Japonijos nacionalinę komandą – 3:0.

Šalies sostinėje Brazilijoje esančiame 70 tūkst. vietų stadione “Mane Garrincha” šeštadienį nebuvo tuščių vietų. A grupėje žaidžianti Felipe Scolari vadovaujama Brazilijos rinktinė labai stengėsi, kad susirinkusieji išvystų tikrą brazilišką futbolą, kuriuo ši šalis didžiavosi daugybę metų. Ir jai pavyko.

Laimėjo stipresni

Žiūrovų emocijos užvirė nuo pat rungtynių pradžios – jau trečią minutę netikėtą fantastišką įvartį iš toli pelnė Ispanijos čempionų klubo “Barcelona” 21 metų naujokas Neymaras. Tiesa, Japonijos rinktinė irgi nemiegojo, ji prisiderino prie šeimininkų diktuojamo didžiulio tempo ir susikūrė ne vieną progą, tačiau budrusis brazilų vartininkas Julio Cesaris stojiškai atlaikė grėsmingas varžovų atakas.

Nors pirmajame kėlinyje veiksmas vyko dažniausiai japonų aikštės pusėje, ir šeimininkai turėjo ne vieną puikią galimybę padidinti rezultatą, pelnyti daugiau įvarčių nepavyko. Ilsėtis komandos išėjo brazilams pirmaujant 1:0.

Po pertraukos pasikartojo pirmojo kėlinio scenarijus – jau trečią antro kėlinio minutę kamuolį į japonų vartus pasiuntė Paulinho – 2:0. Tai buvo toks pat stiprus ir įspūdingas smūgis kaip ir jo komandos draugo Neymaro, tik atliktas truputį iš arčiau. Įdomu, jog 24-erių Paulinho, dabar rungtyniaujantis Brazilijos aukščiausiojoje lygoje, anksčiau (būdamas, rodos, septyniolikos) žaidė Lietuvoje.

Antram kėliniui įsibėgėjus rungtynių tempas nemažėjo. Japonai atrodė labiau pavargę už šeimininkus, tačiau nenorėdami to pripažinti jie vis ieškojo būdų, kaip nuginkluoti brazilų vartininką. Deja, visi bandymai nuėjo perniek. O skaudžiausią smūgį Azijos čempionai patyrė paskutinę, trečiąją, rungtynių pridėto laiko minutę, kai brazilas Oscaras atliko puikų perdavimą komandos draugui 26-erių Jo, o šis, atsidūręs vienas prieš Japonijos vartininką Eiji Kawashimą, iš gana arti pasiuntė kamuolį į vartus – 3:0. Ir netrukus nuskambėjo teisėjo švilpukas, skelbiantis rungtynių pabaigą.

“Mane Garrincha” stadionas griaudėjo iš džiaugsmo, o Alberto Zaccheroni vadovaujamai Japonijos rinktinei teko susitaikyti su pralaimėjimu. Brazilai buvo neabejotinai stipresni.

Dienos herojus

Tiesa, tik įpusėjus antrajam kėliniui šeštadienio herojus Neymaras po susidūrimo su varžovu buvo išgabentas iš aikštės su neštuvais. Tačiau po rungtynių jis jau buvo žvalus ir patikino, kad nugaros nesusižeidė ir kitose rungtynėse būtinai žais. Kitame A grupės mače Brazilija trečiadienį stos prieš Šiaurės Amerikos ir Karibų jūros regiono čempionę Meksikos rinktinę.

Brazilų treneris F.Scolari po rungtynių didžiavosi visa komanda. Ir gyrė talentingąjį Neymarą: “Visada tvirtinau, kad Neymaras yra fantastiškas žaidėjas. Žinoma, kiekvienam futbolininkui pasitaiko prastų dienų, tačiau Neymaras yra iš tų žaidėjų, kurie, kad ir kas būtų, sugeba nustebinti. Tai jis padarė ir šiandien.”

Vakar vėlai vakare A grupėje susikovė Meksika ir Europos vicečempionė Italija, o vidurnaktį prasidėjo B grupės mačas tarp Europos ir pasaulio čempionės Ispanijos bei Pietų Amerikos pirmenybių laureatės Urugvajaus rinktinės.

Šį vakarą 21 val. (Lietuvos laiku) prasidės B grupės mačas tarp Afrikos čempionato nugalėtojos Nigerijos ir Okeanijos regiono pirmenybėse triumfavusios Taičio nacionalinės komandos.

A grupė

Brazilija – Japonija 3:0 (1:0). Įvarčiai: Neymaras (3 min.), Paulinho (48), Jo (90’ + 30).