Brazilijos katastrofa

2014 07 13 0:50
Reuters/Scanpix nuotrauka

Pasaulio futbolo čempionato šeimininkams nepavyko iškovoti pirmenybių medalių. Brazilijos sostinėje Brazilijoje vykusiame mače dėl trečios vietos jie vėl patyrė triuškinamą pralaimėjimą – rezultatu 3:0 (2:0) juos įveikė olandai.

Brazilai šiose rungtynėse ir vėl turėjo verstis be rinktinės lyderio Neymaro, kuriam ketvirtfinalio mače prieš Kolumbiją skilo stuburo slankstelis.

Nuostolių prieš pat mačą patyrė ir Olandijos rinktinė – per apšilimą susižeidė saugas Wesley Sneijderis. Startinėje sudėtyje jį pakeitė Jonathanas de Guzmanas.

Tačiau pačios rungtynės tragiškai prasidėjo triuškinamą pralaimėjimą pusfinalyje patyrusiems turnyro šeimininkams. Antrą mačo minutę po Thiago Silvos pražangos prieš Arjeną Robbeną teisėjas skyrė 11 metrų baudinį į brazilų vartus, kurį realizavo Robinas van Persie.

17 minutę olandų persvarą padvigubino Daley Blindas, pelnęs pirmą savo įvartį nacionalinėje rinktinėje.

Per likusį pirmo kėlinio laiką progų pasižymėti turėjo abi komandos, tačiau iki pertraukos rezultatas nepasikeitė.

Antrajame kėlinyje iniciatyva priklausė Brazilijos futbolininkams. Jie kontroliavo kamuolį didžiąją laiko dalį, tačiau rimtas pavojus prie Jaspero Cillesseno vartų kildavo retai.

69 minutę po D. Blindo ir Oscaro susidūrimo Olandijos rinktinės baudos aikštelėje brazilai tikėjosi, kad teisėjas jiems skirs 11 metrų baudinį, tačiau alžyrietis Djamelis Haimoudi nusprendė, kad Oscaras bandė simuliuoti varžovo pražangą ir parodė jam geltoną kortelę. Nors brazilai ir toliau žaidė aktyviai, vainikuoti pastangų įvarčiu jiems nepavyko.

Paskutinę vinį į šeimininkų karstą įkalė Georginio Wijnaldumas, po kurio įvarčio pirmą teisėjo pridėto laiko minutę olandai šventė pergalę rezultatu 3:0.

Laimėję rungtynes 68 tūkst. žiūrovų akivaizdoje, Olandijos futbolininkai pasipuošė pasaulio čempionato bronzos medaliais.

Pusfinalyje olandai pralaimėjo Argentinos rinktinei. Sužaidę nulinėmis lygiosiomis pagrindinį rungtynių laiką ir pratęsimą, Olandijos futbolininkai savo varžovams nusileido baudinių serijoje (2:4). Brazilai rekordiniu skirtumu 1:7 pralaimėjo Vokietijos futbolininkams.

Argentinos ir Vokietijos rinktinės dėl pasaulio čempionų taurės susikaus sekmadienį, 22 val. Lietuvos laiku.