Brazilų kovingumas pribloškė varžovus

2009 06 30 0:00
Brazilijos rinktinė Konfederacijų taurę iškovojo trečią kartą.

FIFA Konfederacijų futbolo taurės turnyro finale Brazilijos rinktinė po dramatiškos kovos palaužė JAV futbolininkus ir tapo žemynų čempionų turnyro nugalėtoja.

Pietų Afrikos Respublikos mieste Johanesburge vykusiame finale brazilai po pirmojo kėlinio atsiliko 0:2. Tačiau po pertraukos penkiskart pasaulio čempionai įmušė tris įvarčius iš eilės ir išplėšė pergalę.

"Kai pirmavome 2:0, patikėjome, kad galime laimėti. Bet vėliau praleidome tris įvarčius ir esame labai nusiminę. Šios rungtynės - dar vienas įrodymas, kodėl Brazilija laikoma viena geriausių rinktinių pasaulyje", - po mačo kalbėjo JAV rinktinės puolėjas Landonas Donovanas

Skirtingi kėliniai.

Kamuolys kontroliuotas 59 procentais ir 31 smūgis į varžovų vartus. Šie skaičiai tarsi byloja, kad finalas brazilams galėjo būti tarsi lengvas pasivaikščiojimas. Tačiau titulų išalkę amerikiečiai "sambos karaliams" užkūrė tikrą pirtį. Jau 9 minutę Clintas Dempsey išvedė JAV rinktinę į priekį. Kol brazilai rezgė atakas, amerikiečiai kantriai gynėsi, o 27 min. surengė greitą kontrataką, kurią tiksliu tolimu smūgiu baigė L.Donovanas.

Brazilija - ne ta komanda, kuri lengvai palūžta. Pirmosiomis antro kėlinio sekundėmis jiems vilties įkvėpė Luiso Fabiano įspūdingas įvartis sukantis. 60 min. po Kaka bandymo kamuolys kirto vartų liniją, tačiau teisėjas iš Švedijos Martinas Hanssonas įvarčio neįskaitė. Brazilų atakų škvalas tuo nesibaigė. 74 min. po Robinho spyrio kamuolys sudrebino vartų skersinį, tuo pasinaudojo ir rezultatą išlygino L.Fabiano.

Amerikiečiai jau nebepajėgė sustabdyti Brazilijos puolimo mašinos ir 84 min. praleido lemiamą įvartį: po kampinio galva įmušė komandos kapitonas gynėjas Lucio.

Pergalingos savaitės

"Mus paveikė antrame kėlinyje anksti praleistas įvartis. Viskas įvyko per greitai ir žaidėjus tai gerokai išmušė iš vėžių, - konstatavo pralaimėjusiųjų treneris Bobas Bradley. - Vis dėlto mes šiame turnyre pasirodėme puikiai. Patekti į finalą - didelis laimėjimas JAV futbolui."

Brazilus treniruojantis Dunga negailėjo gerų žodžių auklėtiniams: "Mano žaidėjai įrodė, kad yra tikri profesionalai, siekiantys tik pergalių. Įsivaizduokite - visi kartu praleidome 20 dienų treniruotėse, rungtynėse, lėktuvuose ir viešbučiuose. Futbolininkai pasiilgo šeimų, atostogų, tačiau jie parodė charakterį, išlygino rezultatą ir pabaigoje iškovojo taurę."

Brazilams pastarosios trys savaitės buvo sėkmingos. Mėnesio pradžioje jie iškovojo dvi pergales pasaulio čempionato atrankos varžybose prieš Paragvajų ir Urugvajų. "Sambos karaliai" varžovus iš kelio šlavė ir Konfederacijų taurėje: nugalėjo Egiptą, Italiją, PAR ir du sykius - JAV.

Konfederacijų taurę brazilai iškovojo ir 1997 bei 2005 metais. Kitas žemynų čempionų turnyras bus surengtas 2013 metais Brazilijoje.

Finalas

JAV - Brazilija 2:3 (2:0). Johanesburgas, 52 291 žiūrovas. Teisėjas - Martinas Hanssonas (Švedija). Įvarčiai - Clintas Dempsey (10), Landonas Donovanas (27); Luisas Fabiano (46, 74), Lucio (84).