Brazilų padangėje sužibo nauja žvaižgdė

2013 06 21 6:00
Brazilą Neymarą (geltoni marškinėliai) varžovai sustabdo tik pažeisdami taisykles. Reuters/Scanpix nuotrauka

Brazilas Neymaras parodė jau artimiausiu metu galįs paveržti geriausio pasaulio futbolininko titulą iš argentiniečio Lionelio Messi, o Italijos rinktinė pademonstravo, kad atsilikdama net ir dviem įvarčiais ji visada siekia tik pergalės.

Tokios nepamirštamos akimirkos užfiksuotos per FIFA Konfederacijų taurės A grupės antro turo rungtynes. Antrąsias pergales iškovojusios Brazilijos bei Italijos rinktinės užsitikrino vietas pusfinalyje ir jau šeštadienį tarpusavyje išsiaiškins, kuri bus A grupės lyderė. Tuo metu meksikiečiams ir japonams beliko kovoti tik dėl garbės.

Lūžiai - žaidimo dalis

Neymaras da Silva Santosas Junioras. Arba tiesiog Neymaras. Jam tik 21 metai, bet jau dabar aplink jį sukasi penkiskart pasaulio čempionės Brazilijos rinktinės žaidimas.

Neymaras griežė pirmuoju smuiku per atidarymo rungtynes su Japonija (3:0). Nesulaikomas buvo ir užvakar pergalingose rungtynėse su Meksika (2:0). 9 minutę puolėjas nestabdydamas varžovų atmušto kamuolio pelnė įspūdingą įvartį, o baigiantis dvikovai, "išmaudė" du gynėjus ir atliko rezultatyvų perdavimą įvartį pelniusiam Jo. 25 kartus nacionalinei rinktinei atstovavęs Neymaras jau įmušė 22 įvarčius. Įvertinęs brazilo talentą klubas "Barcelona" praėjusį mėnesį už jį San Paulo "Santos" paklojo 57 mln. eurų. Katalonai pranešė, kad norintieji perpirkti Neymarą turės mokėti 190 mln. eurų.

Pats Neymaras mėgaujasi žaidimu rinktinėje ir tikina, kad siekti pergalių jį skatina nesiliaujantys protestai Brazilijoje. Taip jis tikisi suvienyti tautą.

Rungtynėse su meksikiečiais brazilai per pirmąsias 15 minučių buvo prispaudę varžovus prie jų vartų. Bet vėliau Meksikos futbolininkai atkuto ir sukūrė kelias progas, o šeimininkus gelbėjo vartininkas Julio Cesaras.

"Pradėjome rungtynes fantastiškai, bet paskui viskas apsivertė. Praradome iniciatyvą. Susidūrėme su sunkumais ir teko koreguoti žaidimą", - sakė brazilų treneris Luizas Felipe Scolari.

Brazilus iš ritmo išmušė gynėjo Davido Luizo trauma pirmame kėlinyje. Po susidūrimo su Thiago Silva jam lūžo nosis. D.Luizas kelioms minutėms paliko aikštę, bet netrukus vėl rungtyniavo.

"Man lūžo nosis, tačiau tai yra žaidimo dalis. Turnyrui pasibaigus atliksime operaciją", - po rungtynių ramiai sakė D.Luizas.

Brazilijos futbolininkams papildomų jėgų suteikė 50 tūkst. žiūrovų palaikymas Fortalezos stadione. Jų atliktas himnas prieš rungtynes sužavėjo net dvikovos teisėją anglą H.Webbą.

"Po rungtynių kalbėjausi su teisėju. Jis prisipažino, kad anksčiau nėra regėjęs nieko panašaus", - teigė L.F.Scolari.

Meksikos rinktinės strategui Jose Manueliui de la Torrei tenka atlaikyti vis daugiau kritikos. Šiais metais J.M.de la Torre auklėtiniai žaidė 13 rungtynių, iš jų laimėjo tik vienas. Alyvos į ugnį įpylė ir gandai, neva po pastarųjų rungtynių su Italija Meksikos futbolininkai jėgas atgavo linksmindamiesi striptizo klube. J.M.de la Torre tai paneigė: "Neturiu tokios informacijos."

Nesuprato, ką daro

Kitos A grupės rungtynės tarp Italijos ir Japonijos virto puikiu futbolo reginiu, ten 4:3 triumfavo italai.

Japonijos rinktinę treniruojantis specialistas iš Italijos Alberto Zaccheroni parengė puikų taktinį planą prieš savo tautiečius, ir šie buvo priblokšti. Dvikovos pradžioje vikrūs japonai nuolat nardė Europos vicečempionų gynyboje ir kėlė šiurpą vartininkui Gianluigi Buffonui. 33 minutę stipriausia Azijos rinktinė jau pirmavo 2:0. Bet labiau patyrusiems italams vėliau pavyko nulenkti dvikovos svarstykles į savo pusę.

Kai pirmosiose rungtynėse japonai 0:3 nublanko prieš brazilus, A.Zaccheroni skundėsi sunkia aklimatizacija. Užvakar sunkias sąlygas akcentavo jau Italijos rinktinės treneris Cesare Prandelli: "Sunku žaisti, kai tvyrojo net 80 proc. drėgmė ir yra beprotiškai tvanku. Pusę pirmo kėlinio žaidėjai nesuprato, ką turi daryti aikštėje. Tarsi nematoma ranka valdė mūsų žaidimą. Turiu pripažinti, kad pergalės nenusipelnėme."

A.Zaccheroni tikino, kad jo auklėtiniai šiame turnyre nusipelnė daugiau, nei gavo. Tačiau pasak jo, japonai namo vyks pakeltomis galvomis.

A grupė

Brazilija - Meksika 2:0 (1:0).

Fortaleza, 50 791 žiūrovas. Teisėjas - Howardas Webbas (Anglija). Įvarčiai - Neymaras (9), Jo (90+3).

Italija - Japonija 4:3 (1:2).

Resifė, 40 489 žiūrovai. Teisėjas - Diego Abalas (Argentina). Įvarčiai - Daniele De Rossi (41), Atsuto Uchida (50 į savo vartus), Mario Balotelli (52 iš 11 m), Sebastianas Giovinco (86); Keisuke Honda (21 iš 11 m), Shinji Kagawa (33), Shinji Okazaki (69).

(pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai)