Brazilus išgelbėjo baudiniai

2014 06 28 22:19

Šiandien Brazilijoje 20-am FIFA pasaulio futbolo čempionate sužaistos pirmosios aštunfinalio varžybos, kuriose „Mineirao“ stadione susitiko Brazilijos rinktinė su Čilės rinktine. Tik po atkaklios kovos ir pratęsimo čiliečiai nusileido brazilams.

Pirmo įvarčio žiūrovams ilgai laukti nereikėjo, kamuolys kelis kartus pavojingai praskriejo pro Čilės vartus, bet po kampinio 18-tą minutę kamuolį į vartų tinklą pasiuntė Davidas Luizas ir išvedė Brazilijos rinktinę į priekį (1:0).

Brazilai kiek aprimo, o Čilės futbolininkai mėgino išlyginti rezultatą. Po brazilų klaidos prie savo vartų 32-tą minutę Alexis Sanchezas išlygino rezultatą (1:1).

Šeimininkai dar turėjo kelias progas, bet jomis nepasinaudojo. Iki pertraukos likus žaisti kelioms minutėms čiliečiai taip pat kūrė atakas, bet nuaidėjus teisėjo švilpukui, kuris paskelbė pirmo kėlinio pabaigą, rezultatas vis dar buvo lygus (1:1).

Antrajame kėlinyje 54-tą minutę Hulkas įmušė įvartį, bet teisėjas Howardas Webbas įvarčio neįskaitė, nes užfiksavo puolėjo žaidimą ranka.

64-tą minutę gera progą turėjo Čilės rinktinė, kai kamuolį į vartus siuntė Charlesas Aranguizas, tačiau brazilus išgelbėjo puikus vartininko Julio Cesaro žaidimas.

Likus žaisti 10-t minučių iki antrojo kėlinio galo brazilai bandė kilti į lemiamą šturmą, bet įmušti nepavyko. Antras kėlinys buvo ramesnis nei pirmas, o po abiejų kėlinių buvo užfiksuotos lygiosios (1:1).

Per pirmas 15-ą minučių, kurias pridėjo teisėjas brazilai sukūrė kelias pavojingas atakas, bet įvarčio pelnyti nepavyko ir viskas buvo atidėta antrajam pratęsimui.

Per antras 15-ą minučių, kurios buvo pridėtos brazilai buvo užspaudę čiliečius jų aikštės pusėje, tačiau įvarčio įmušt nepavyko. Čiliečiai turėjo puikią progą įmušti, bet Mauricio Pinillos pataikė į skersinį, o rungtynių lemtis buvo nukelta 11-os metrų baudinių serijai.

11-os metrų baudinių serijoje laimė nusišypsojo brazilams, kurie įmušė 3 baudinius iš 5, tuo tarpu čiliečiai įmušė tik 2 kartus. Taigi po atkaklios kovos į ketvirtfinalį pateko Brazilija, o čiliečiai keliaus namo.