C.Tevezas atvedė „Juventus“ klubą į Čempionų lygos ketvirtfinalį

2015 03 19 8:04
LaPresse/Scanpix nuotrauka

UEFA Čempionų lygoje buvo sužaistas atsakomasis aštuntfinalio mačas, kuriame savo santykius dar kartą aiškinosi Dortmundo „Borussia“ ir Turino „Juventus“ klubai. Pirmą mačą „Juventus“ namuose laimėjo rezultatu 2-1, o išvykoje Turino ekipa laimėjo net 3-0, todėl nesunkiai pateko į turnyro ketvirtfinalį.

Svečiai rungtynes pradėjo aktyviai. Įvartis į šeimininkų vartus krito trečią minutę. Carlosas Tevezas atliko tolimą smūgį, o kamuolys skriejo tiesiai į viršutinį vartų kampą. Vartininkas Romanas Weidenfelleris atremti smūgio nesugebėjo.

Greitas „Juventus“ klubo įvartis akivaizdžiai „Borussia“ ekipą išmušė iš vėžių. Dortmundo komandos futbolininkai darė daug klaidų atliekant perdavimus, o turiniečiai ramiai rengė pozicines atakas. 15 minutę svečiai į šeimininkų vartus „paleido dar vieną „bombą“. Stephanas Lichtsteineris smūgiavo kamuolį už baudos aikštelės ribų, bet šį kartą R.Weidenfelleris smūgį atrėmė. Kitas dešimt minučių komandos žaidė aktyviai, tačiau tokių aštrių atakų sukurti nepavyko ir pavojingi epizodai buvo greitai numalšinti prie abiejų vartų.

27 minutę „Juventus“ turėjo atlikti priverstinį keitimą. Traumą patyrė vienas komandos lyderių Paulis Pogba, o jį aikštėje pakeitė gynėjas Andrea Barzagli, taigi taip Massimiliano Allegri jau stiprino komandos gynybą. Kėlinio pabaigą „Juventus“ sužaidė kiek aktyviau, tačiau tikslių smūgių trūko ir „Juventus“ po pirmo kėlinio pirmavo bei dar labiau priartėjo prie ketvirtfinalio.

Iškart po pertraukos „Borussia“ klubas atliko keitimą ir vietoje Marcelio Schmelzerio į aikštę žengė Oliveris Kirchas. Visgi „Juventus“ kėlinio pradžioje ir vėl žaidė pavojingiau. 50 minutę progą pasižymėti turėjo Alvaro Morata, bet Romanas Weidenfelleris atrėmė ispano smūgį.

56 minutę „Borussia“ vartininkui savo komandą teko gelbėti nuo dar vieno A.Morata smūgio, kuris vėl pataikė į vartų plotą. Sužaidus kiek daugiau nei valandą „Borussia“ atliko du likusius savo keitimus. Svenas Benderis ir Henrikhas Mkhitaryanas baigė savo pasirodymus, o juos aikštėje pakeitė Adrianas Ramosas ir Jakubas Blaszczykowskis.

70 minutę beveik visos aikštės šeimininkų viltys žlugo. Turino klubas surengė labai greitą kontrataką, kuri užsibaigė A.Morata smūgiu į tuščius vartus. Perdavimą ispanui atliko pirmojo įvarčio autorius C.Tevezas.

78 minutę rezultatą sušvelninti galėjo A.Ramosas, bet Gianluigi Buffonas atlaikė puolėjo smūgį galva. Tuo metu jau kitos atakos metu „Juventus“ šiame mače padėjo galutinį tašką, o jį padėjo mačo herojumi tapęs C.Tevezas. Argentinietis po Roberto Pereyra perdavimo atliko tikslų ir galingą smūgį bei į savo sąskaitą įsirašė dublį.

Greitai po šio įvarčio C.Tevezas buvo pakeistas ir vietoje jo į aikštę žengė Simone Pepe. Rungtynes „Juventus“ klubui pavyko užbaigti užtikrintai ir bendru rezultatu 5-1 įveikti „Borussia“ bei žengti į ketvirtfinalį.

Rezultatas: „Borussia“ 0 – 3 „Juventus“ (pirmas mačas: 1-2, bendras rezultatas: 1-5) 3‘ [0 – 1] Carlos Tevez 70‘ [0 – 2] Alvaro Morata 79‘ [0 – 3] Carlos Tevez