Čempionai kyla, anglai byra

2012 06 05 7:43

Pasirengimą 2012 metų Europos pirmenybėms baigė ir dabartiniai čempionai Ispanijos futbolininkai, Lenkijoje ir Ukrainoje pasiryžę apginti titulą.

Paskutinėse draugiškose rungtynėse sekmadienį vakare Ispanijos rinktinė Sevilijoje 1:0 palaužė Kinijos komandą. Ispanų spauda po šių rungtynių savo komandai pažėrė kritikos, tačiau treneris Vicente del Bosque išliko ramus: viskas vyksta pagal planą.

Spaudimas davė vaisių

Pasirodymą Europos čempionate ispanai pradės sekmadienį C grupės rungtynėmis Gdanske su Italijos rinktine. Šioje grupėje dar kovos kroatai ir airiai. Pasirengimo pirmenybėms metu Ispanijos komanda sužaidė trejas rungtynes. Be minėtos pergalės prieš Kiniją, 2:0 įveikė Serbiją ir 4:1 Pietų Korėją.

Sekmadienį ispanų pergalę prieš kinus lėmė Davido Silvos įvartis, pelnytas tik 84 minutę. Ispano Jose Antonio Camacho treniruojama Kinijos rinktinė šeimininkams sukėlė nemažai rūpesčių. Kinai FIFA reitinge užima tik 66 vietą (ispanai - 1), tačiau drąsiai atakavo Europos ir pasaulio čempionų vartus ir jų sargui Ikerui Casillasui teko nemažai darbo. Pirmo kėlinio viduryje jis pademonstravo puikią intuiciją, kojomis atremdamas į baudos aikštelę įsiveržusio varžovų kapitono Zhi smūgį.

Antrame kėlinyje V.del Bosque į aikštę įleido Fernando Torresą, ir ispanų spaudimas dar padidėjo. Raulis Albiolis pataikė į virpstą, Andresas Iniesta - į skersinį, kinų vartininkas Chengas atrėmė du pavojingus F.Torreso smūgius. Kinijos gynybos siena skilo 84 minutę. Į baudos aikštelę įsiveržęs A.Iniesta gudriai atmetė kamuolį atgal D.Silvai, šis tiksliai smūgiavo, pelnydamas 16-ąjį savo įvartį rinktinėje.

"Mes žaidėme puikiai, ypač antrame kėlinyje. Susikūrėme daug progų ir nusipelnėme pergalės, - tvirtino D.Silva. - Žinome, kaip sunku apginti titulą, bet pasistengsime tai padaryti, nes pasirengimo metu išvengėme traumų."

Katalonai prisitaikė

Ispanijos spauda savo komandai turėjo priekaištų, kad rungtynėse su akivaizdžiai silpnesne Kinijos komanda jai buvo leidžiama dominuoti ir pavojingai atakuoti, o ispanai švaistė geras progas įmušti. Teigta, kad ispanams trūksta savybių, kuriomis ji garsėjo anksčiau - aštrumo puolime, "mirtinų" perdavimų ir tokių pat baigiamųjų smūgių.

Tačiau V.del Bosque į kritiką reagavo ramiai, teigdamas, kad šiose rungtynėse buvo išbandyta daug įvairių žaidimo schemų, ir džiaugdamasi, kad galiausiai pavyko pralaužti sutankintą svečių gynybą.

"Žaidėme taip, kad pasiektume pergalę. Tas puikiai atsispindėjo gausybėje sukurtų progų pasižymėti. Pirma rungtynių dalis buvo sunki, nes mums trūko greičio, buvome tingūs. Kinijos rinktinė puikiai pasirengė šiam susitikimui. I.Casillasui priklauso geriausias rungtynių epizodas, kai jis atrėmė varžovo smūgį. Kinų žaidime akivaizdžiai jautėsi trenerio J.A.Camacho įdirbis, - analizavo čempionų treneris. - Antrasis kėlinys buvo daug geresnis. Pasistengėme padaryti šventę savo žiūrovams."

Ispanai nerimavo, kaip į rinktinę pavyks įsilieti vos prieš savaitę į ją atvykusiam "Barcelona" klubo kvartetui - A.Iniestai, Sergio Busquetsui, Xavi ir Gerardui Pique. Tačiau A.Iniestos žaidimas parodė, kad rinktinei neturėtų kilti problemų.

"Visi atvyko puikios formos, nors prie komandos prisidėjo vėliausiai. Bet jie puikiai prisitaikė ekipoje ir yra geros fizinės kondicijos. Likus mažiau nei savaitei iki pirmųjų rungtynių Europos čempionate, tai nuteikia maloniai", - džiaugėsi V.del Bosque.

Anglų karma

Prieš EURO 2012 startą visos rinktinės sprendžia savas problemas, bet didžiausia nelaimėle galima laikyti traumų išretintą Anglijos rinktinę. Jos žaidėjai iškrenta taip dažnai, jog atrodo, kad treneriui Roy'ui Hodgsonui tuoj nebeliks kuo kamšyti spragų.

Anksčiau dėl traumų su rinktine buvo priversti atsisveikinti Garethas Barry, Kyle'as Walkeris, Chrisas Smallingas, Johnas Ruddy, Jackas Wilshere'as, Frankas Lampardas, o savaitgalį prie jų prisidėjo ir Gary Cahillas, patyręs apmaudžią traumą draugiškose rungtynėse su Belgija (1:0). Kai G.Cahillas bandė kūnu atitverti kamuolį nuo varžovo Drieso Martenso, Belgijos futbolininkas šiurkščiai pastūmė anglą, ir šis skaudžiai trenkėsi į savo ekipos vartininką Joe Hartą. Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad G.Cahillui dviejose vietose lūžo žandikaulis.

Treneris R.Hodgsonas daugelio nuostabai pirmadienį į rinktinę pakvietė ne ilgametį jos narį Rio Ferdinandą iš "Manchester United", o "Liverpool" klubo gynėją Martiną Kelly.

Britai stebėjosi, kaip 22 metų M.Kelly, rinktinėje sužaidęs vos 1 susitikimą, galėjo nukonkuruoti 11 metų vyresnį R.Ferdinandą, kuris nacionalinės komandos spalvas gynė net 81 kartą.

R.Hodgsonas aiškino, kad M.Kelly šiuo metu geresnės formos. Tačiau labiau tikėtina kita, užkulisinė, versija. Vienas rinktinės lyderių Johnas Terry praėjusį sezoną įsivėlė į skandalą, kai rasistiškai užgauliojo Rio Ferdinando brolį Antoną. Anglijoje dėl to kilo nemenkas šurmulys ir tikėtina, kad R.Hodgsonas ignoruoja R.Ferdinandą vengdamas galimos trinties komandoje su J.Terry.