Čempionai neišnaudoja resursų

2012 06 20 7:58

Sabotažas neįvyko - Europos čempionate iš C grupės į ketvirtfinalį žengė Ispanijos ir Italijos rinktinės, o simpatišką futbolą demonstravusiai Kroatijos komandai nepavyko įsisprausti tarp grandų.

Aukščiausius tikslus deklaruojantys ispanai užvakar palaužė kroatus 1:0. Po šios pergalės nei Ispanijos futbolininkai, nei jų gerbėjai didelio džiaugsmo nerodė, o treneris Vicente del Bosque apie savo komandos žaidimą kalbėjo kritiškai.

Per kitas rungtynes Italijos ekipa 2:0 nugalėjo Airiją. Kovodami Poznanėje italai nekantriai sekė naujienas iš Gdansko. Kroatų ir ispanų lygiosios 2:2 būtų eliminavusios juos iš čempionato. Jei kroatai būtų ištraukę lygiąsias 1:1, italams būtų reikėję mušti trečią įvartį į airių vartus. O laiko tam nebebuvo likę...

Kentėjo, bet laimėjo

Jei italai nebūtų nugalėję airių, kroatai į ketvirtfinalį būtų patekę net pralaimėję. Tačiau žinodami, kad italai Poznanėje pirmauja ir tvirtai kontroliuoja situaciją, kroatai rungtynėse su ispanais antrame kėlinyje buvo priversti veržtis į priekį ir drąsiai atakuoti ispanų vartus.

Vieną puikią progą Kroatijos komanda sugebėjo sukurti. 79 minutę be priežiūros paliktas Ivanas Rakitičius iš arti smūgiavo galva, bet ispanus išgelbėjo puikią reakciją pademonstravęs vartininkas Ikeras Casillas.

Vis dėlto dvikovos pabaigoje pasaulio čempionams pavyko įrodyti savo pranašumą. Andresas Iniesta išvengė nuošalės spąstų ir atliko perdavimą Jesusui Navasui, kuris smūgiavo į tuščius vartus. O vos prieš minutę viskas galėjo pasisukti kitaip - ispanų baudos aikštelėje po kampinio Sergio Busquetsas rankomis už marškinėlių laikė smūgiuoti mėginusį Vedraną Čorluką. Bet teisėjas iš Vokietijos Wolfganas Starkas taisyklių pažeidimo neužfiksavo, nors paprastai UEFA varžybose už tai skiriamas 11 m baudinys, kai laikomas kamuolio link judantis varžovas.

V.del Bosque po sunkios pergalės netryško džiaugsmu ir pripažino, kad jo komanda žaidė prasčiau nei gali ir moka.

"Mūsų žaidime trūko aiškumo ir tikslumo. Kroatai žaidė puikiai, jie neleido mums įsibėgėti kraštais ir uždarė visas erdves, stengėsi mus bausti kontratakose. Tai nebuvo puikios rungtynės, jos vyko ne pagal planą. Bet svarbu, kad žengėme žingsnį į priekį ir patekome į ketvirtfinalį", - kalbėjo treneris V.del Bosque.

Vis dėlto net prastai žaisdami ispanai liko ištikimi sau ir dominavo prieš varžovus - du trečdalius laiko jie kontroliavo kamuolį (64 proc. prieš 36), dažniau smūgiavo į vartus (23 prieš 8).

"Šiose rungtynėse mes kentėjome, bet laimėjome", - reziumavo V.del Bosque.

"Turėjome būti kantrūs ir ilgai laukti savojo šanso. Bet pagaliau pasiekėme savo", - sakė rezultatyvų perdavimą atlikęs A.Iniesta.

Namo - pakeltomis galvomis

Kroatijos rinktinė keliauja namo, o ją treniravęs Slavenas Biličius palieka savo postą. Tiesa, apie tai treneris pranešė dar gegužės pradžioje. Jis priėmė viliojantį Maskvos "Lokomitv" pasiūlymą ir nuo liepos 1 dienos taps šio klubo treneriu - pakeis atleistą portugalą Jose Couceiro.

Po pralaimėjimo ispanams S.Biličius emocingai tikino, kad jo komanda nenusipelnė tokios EURO 2012 atomazgos: "Tikrai nemaniau, kad rungtynės su Ispanija man bus paskutinės rinktinėje. Mano žaidėjai yra fenomenalūs ir mes privalėjome žengti toliau."

Pirmenybes kroatai pradėjo įtikinama pergale 3:1 prieš Airiją, paskui sužaidė lygiosiomis 1:1 su Italija. Ir užvakar neatsilaikė prieš pasaulio ir Europos čempionus.

"Tai buvo labai sudėtinga ir stipri grupė. Didžiuojuosi tuo, ką mano futbolininkai joje nuveikė. Jie galės grįžti namo pakeltomis galvomis. Nugalėti ispanus yra be galo sunku. Taktiškai tai labai gerai parengta komanda. Tačiau mes stengėmės ir turėjome galimybių", - pažymėjo S.Biličius.

Puikios progos išvesti savo komandą į priekį neišnaudojęs I.Rakitičius sakė: "Dėl šio epizodo tikriausiai turėsiu kelias bemieges naktis. Tačiau komanda neturi ko gailėtis ar atsiprašinėti - aikštėje atidavėme viską, ką turėjome."

Trokšta reabilituotis

Tuo metu italai savo darbą atliko nepriekaištingai. Jie nuo dvikovos pradžios užspaudė airius, bet pirmojo įvarčio teko palaukti. Tik 35 minutę Antonio Cassano įmušė po kampinio. Italijos rinktinė ir toliau dominavo rungtynėse, bet lengviau atsikvėpti galėjo tik paskutinę minutę, kai efektingą įvartį smūgiu per save pelnė Mario Balotelli, o netrukus atskriejo palankios žinios iš Gdansko - Kroatija pralaimėjo.

Italų gynyba veikė pagirtinai. Airijos rinktinės puolėjas Robbie Keane'as per 86 minutes aikštėje prie kamuolio iš viso prisilietė tik 10 sekundžių, nė karto nesmūgiavo į vartus. Progą turėjo Keithas Andrewsas, bet Gianluigi Buffonas apgynė savo tvirtovę. Šiame čempionate Airijos rinktinė nuvylė. Mažai kas tikėjosi, kad jiems pavyks laimėti kovą dėl dėl vietos ketvirtfinalyje, tačiau taip pat mažai kas tikėjosi, kad jie taip silpnai atrodys visose trejose pralaimėtose rungtynėse. Užtat ši komanda gali pasigirti turinti šaunius gerbėjus - didžiulė airių aistruolių armija nenusisuko nuo rinktinės ir dainuodavo jai net po pralaimėtų rungtynių.

Nepaisant nesėkmių, 73 metų Airijos rinktinės treneris iš Italijos Giovanni Trapattoni turi galiojantį kontraktą ir pareiškė nesvarstantis galimybės trauktis.

"Trokštu šiek tiek atnaujinti komandą ir su ja pasirodyti dar geriau - patekti į 2014 metų pasaulio čempionatą", - tvirtino G.Trapattoni. Airiai šiuo klausimu vieningi.

Televizijos debatuose pasitikėjimą italu išreiškė garsūs specialistai - buvęs rinktinės treneris Mickas McCarthy ir ilgametis jos lyderis Kevinas Kilbane'as.

Kartų kaita Airijos rinktinėje artėja nenumaldomai. Apie pasitraukimą iš rinktinės vienas po kito prabilo į ketvirtą dešimtį įžengę R.Keane'as, Damienas Duffas, Richardas Dunne'as ir Shay Givenas.

"Kalbėsiu su šiais vyrais vėliau. Dabar jie nusivylę ir šnekoms ne pats geriausias metas. Priekaištų dėl pasirodymo Europos čempionate jiems neturiu. Esu tikras, kad nusipelnėme daugiau nei turime", - sakė G.Trapattoni.

STATISTIKA

Kroatija - Ispanija 0:1 (0:0).

Gdanskas, 39 076 žiūrovai. Teisėjas - Wolfgangas Starkas (Vokietija).

Įvartis - Jesus Navas (88).

Italija - Airija 2:0 (1:0).

Poznanė, 38 794 žiūrovai. Teisėjas - Cuneytas Cakiras (Turkija).

Įvarčiai - Antonio Cassano (35), Mario Balotelli (90).

89 min. iš aikštės pašalintas Keithas Andrewsas (Airija).

LENTELĖ (pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai)

1. Ispanija  2  1  0  6:1  6

2. Italija    1   2  0  4:2  5

3. Kroatija 1   1  1  4:3  4

4. Airija     0   0  3  1:9  0