Čempionai neskuba prisijaukinti fortūnos

2011 01 17 0:00
"Ekrano" gynėjams (mėlyna apranga) nesisekė gaudyti Rusijos jaunimo rinktinės žaidėjų. Dešinėje - D.Matovičius.

Sandraugos taurės turnyre dalyvaujantiems Lietuvos čempionams Panevėžio "Ekrano" futbolininkams per pirmuosius du varžybų turus pergalės iškovoti nepavyko.

Stipriausių buvusių SSRS šalių futbolo klubų turnyras Rusijos mieste Sankt Peterburge prasidėjo šeštadienį. Turnyro atidarymo ceremonijoje tarp garbingų svečių dalyvavo Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) prezidentas Michelis Platini.

Pirmosiose D grupės rungtynėse "Ekranas" užvakar 2:4 pralaimėjo Rusijos jaunimo iki 21 metų rinktinei. Tiesa, ši nesėkmė jokios įtakos turnyro lentelei neturės - rusai varžybose dalyvauja be konkurencijos ir į kitą varžybų etapą pretenduoti negali.

Šiose rungtynėse panevėžiečių gretose pasižymėjo abu ekipos peržiūroje dalyvaujantys futbolininkai iš Serbijos. 27 minutę smūgiu iš toli pirmąjį rungtynių įvartį pelnė Marko Andjelkovičius. 47 minutę tiksliu smūgiu galva rezultatą išlygino (2:2) Nenadas Paničius. Vis dėlto rusai įrodė savo pranašumą. Nuo 41 minutės jie turėjo kiekybinį pranašumą, kai iš aikštės už antrą geltonąją kortelę buvo pašalintas "Ekrano" saugas Aurimas Kučys. Jaunimo rinktinės rungtynes stebėjo ir Rusijos nacionalinės rinktinės treneris iš Olandijos Dickas Advocaatas.

Per kitas D grupės pirmojo turo rungtynes svečių teisėmis turnyre dalyvaujantis suomių Helsinkio HJK 1:0 įveikė Kijevo "Dinamo" (Ukraina) klubą, kuris į Sankt Peterburgą atsiuntė rezervinę komandą.

Vakar "Ekranas" susitiko su "Dinamo". Atkakliai vykęs susitikimas baigėsi lygiosiomis 1:1. Ukrainiečiai pirmavo po Jaroslavo Prokypčiuko įvarčio 55 minutę, tačiau po 6 minučių rezultatą išlygino "Ekrano" veteranas 35 metų puolėjas Egidijus Varnas.

Per ketverias ikisezonines rungtynes Lietuvos A lygos nugalėtojams dar nepavyko laimėti. Prieš išvyką į Sankt Peterburgą "Ekranas" 1:2 pralaimėjo Rygos "Skonto" (Latvija) ir 1:6 Talino "Flora" (Estija) komandoms.

Vakar Rusijos jaunimo rinktinė laimėjo dar kartą, 1:0 įveikusi Helsinkio komandą.

D grupės turnyrą Lietuvos čempionai baigs rungtynėmis rytoj su HJK. Po jų ir paaiškės, ar "Ekranas" pateks į kitą varžybų etapą.