Čempionai pabudo iš žiemos miego

2009 02 26 0:00
"Inter" puolėjas Z.Ibrahimovičius (viršuje) lipo per varžovų galvas, bet įvarčio nepelnė.

Stipriausias Europos klubinis futbolo turnyras - UEFA Čempionų lyga po žiemos pertraukos grįžo į stadionus lemiamoms kovoms.

Antradienį prasidėjusiose aštuntfinalio varžybose žaisti pirmieji keturi mačai.

Didžiausią susidomėjimą kėlusi dvikova tarp Italijos ir Anglijos čempionų - Milano "Inter" ir "Manchester United" klubų - baigėsi 0:0. Pirmame kėlinyje akivaizdžiai dominavo Mančesterio futbolininkai, o jų lyderis - geriausias pasaulio futbolininkas Cristiano Ronaldo neišnaudojo net kelių progų. Sykį po jo smūgio kamuolys atsimušė į virpstą. Po pertraukos jau dominavo "Inter", tačiau svečiams pavyko atremti šeimininkų atakas.

Lygiosios buvo užfiksuotos dar dviejuose susitikimuose. Prancūzijoje Liono "Olympique" įspūdingai pradėjo rungtynes prieš tituluotą "Barcelona" komandą. Jau 7-tą minutę prancūzai pirmavo po brazilo Juninho puikaus baudos smūgio. Netrukus Karimo Benzema spyris sudrebino varžovų vartų skersinį. Vėliau ir svečiams iš Ispanijos pavyko išlyginti rezultatą - savo tėvynainius nubaudė Barselonos klubo legionierius Thierry Henry.

Mačas Ispanijoje tarp vietos Madrido "Atletico" ir "Porto" (Portugalija) vienuolikių baigėsi 2:2.

Pergalę užvakar pavyko iškovoti tik Anglijos klubui Londono "Arsenal", namie 1:0 palaužusiam Italijos komandą "Roma". Pergalingu "Arsenal" įvarčiu tapo olando Robino van Persie smūgis nuo 11 metrų žymės 37-tą minutę.

Londono "Arsenal" - "Roma" 1:0 (1:0). R.van Persie (37).

Milano "Inter" - "Manchester United" 0:0.

Liono "Olympique" - "Barcelona" 1:1 (1:0). Juninho (7); T.Henry (67).

Madrido "Atletico" - "Porto" 2:2 (2:1). M.Rodriguezas (3), D.Forlanas (45); L.Lopezas (22 ir 72).