Čempionai sugadino jonaviečių šventę

2016 09 22 6:00
Bosnis Bahrudinas Atajičius (dešinėje) prie "Žalgirio" pergalės Jonavoje prisidėjo trimis įvarčiais. www.fkzalgiris.lt nuotrauka

Jonavos „Lietava“ yra jau septinta A lygos komanda, kuri šaltuoju metų laiku galės rungtyniauti ir treniruotis dirbtinės dangos aikštėje.

Iki šiol tokios prabangos neturėjo tik du aukščiausiosios lygos klubai – „Lietava“ ir Utenos „Utenis“. Jonaviečiai žiemą ir ankstyvą pavasarį treniruotis važiuodavo į Kauną arba Kėdainius, uteniškiai – į Visaginą.

Aikštė už 300 tūkst. eurų

Tačiau šią savaitę Jonavoje greta pagrindinio miesto stadiono buvo atidaryta nauja dirbtinės dangos aikštė su tribūnomis. Naujoji aikštė – tai bendras Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ir Jonavos miesto savivaldybės projektas. Senoji aikštė buvo prastos kokybės, netinkama nei treniruotėms, nei rungtynėms. Naują dangą Jonavai dovanojo LFF, o savivaldybė pasirūpino aikštės pagrindų įrengimu.

Aukštos kokybės ir visų matmenų dirbtinės dangos futbolo aikštė (105 x 68 m) atitinka dviejų FIFA ir UEFA žvaigždučių kategoriją. Aikštės įrengimo darbams 170 tūkst. eurų skyrė miesto valdžia, dar apie 130 tūkst. eurų kainavo dirbtinė danga, kurią dovanojo LFF.

„Ši aikštė mums yra išsigelbėjimas, nes daug metų neturėjome tinkamų sąlygų treniruotis šaltuoju metų laiku. Senoji danga buvo netinkama, tad reikėdavo ieškoti kitų patalpų, salių. Be to, sezono pradžioje namų rungtynes tekdavo žaisti Kaune ir Kėdainiuose, reikėjo ten nuomotis stadionus, o tai sudarydavo papildomų išlaidų. Visi aikštės parametrai leis pavasarį ir rudenį žaisti oficialias rungtynes. Be šios aikštės būtų neįmanomas rimtas, normalus pasirengimas lygos kovoms“, – džiaugėsi „Lietavos“ klubo direktorius Džeraldas Rocys.

Netrukus bus pradėtas stadiono universalios tribūnos įrengimas. Iš pradžių bus įrengta 200 sėdimų vietų tribūna su stogu, vėliau ji padidės iki tūkstančio vietų.

Bosnis prabilo

Iš karto po aikštės atidarymo ceremonijos pagrindiniame Jonavos stadione vyko A lygos 26 turo rungtynės tarp „Lietavos“ ir Vilniaus „Žalgirio“ komandų. Čempionų titulą ginantys vilniečiai apkartino šventę jonaviečiams, iškovodami tvirtą pergalę rezultatu 4:0.

Iki šių rungtynių „Lietavos“ komanda buvo nepraleidusi įvarčio net ketverias rungtynes iš eilės ir per šią seriją surinkusi 8 taškus. Tačiau antradienį jonaviečiai atsilaikė tik kėlinį, o po pertraukos varžovai į jų vartus įmušė keturis įvarčius.

„Pirmas kėlinys buvo gana neblogas, gynėmės drausmingai, bet vėliau subyrėjome. Antrame kėlinyje akcentavau, kad pirmas minutes reikia žaisti atidžiai. Praleidome įvartį. Po kelių minučių – antrą. Liūdna, kad nuleidome rankas ir nekovojome“, – kalbėjo „Lietavos“ komandos treneris Robertas Poškus.

Net tris įvarčius nugalėtojams pelnė legionierius iš Bosnijos ir Hercegovinos Bahrudinas Atajičius. Šis futbolininkas sezono pradžioje per dvejas rungtynes pasižymėjo net 4 kartus, bet vėliau ilgam nutilo. Per kitas 17 rungtynių bosnis pasižymėjo tik kartą, o po ilgos pertraukos vėl pratrūko Jonavoje.

„Esu labai laimingas dėl tokio savo pasirodymo. Visada norisi mušti įvarčius, kai žaidi puolimo grandyje. Džiaugiuosi, kad pelniau tris įvarčius per vieną mačą. Žaidžiant „Žalgiryje“, man tai nutiko pirmą kartą“, – pažymėjo B. Atajičius.

Per kitas 26 turo rungtynes Marijampolės „Sūduva“ namie 2:0 palaužė Kauno „Stumbrą“. „Žalgiris“ ir „Sūduva“ sekmadienį Klaipėdoje susikaus LFF taurės finale.

„Laimėti taurę antrą kartą per metus būtų įspūdingas pasiekimas – dar niekam nėra pavykę to padaryti. Kalbėjome apie tai rūbinėje su vaikinais, tad esame motyvuoti pasirodyti kaip įmanoma geriau. Padarysime viską, ką galime, kad laimėtume taurę“, – sakė B. Atajičius.

Jonavos „Lietava“ – Vilniaus „Žalgiris“ 0:4 (0:0). S. Mikoliūnas (48), B. Atajičius (56, 66, 78).

Marijampolės „Sūduva“ – Kauno „Stumbras“ 2:0 (0:0). P. Leimonas (69). E. Veliulis (89).