Čempionato pradžia įvarčiais nelepino

2008 03 31 0:00
"Vėtra" - "Atlantas". Vilniaus ekipa žaidė be pašalinto D.Šerno, tačiau uostamiesčio futbolininkai kiekybine persvara nepasinaudojo.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Šeštadienį Lietuvos futbolo A lygos čempionatą pergalingai pradėjo šalies čempionas FBK "Kaunas" ir bronzos medalininkas Panevėžio "Ekranas". Per ketverias pirmojo turo rungtynes pelnyti tik keturi įvarčiai.

Čempiono titulą ginantis FBK "Kaunas" namie 3:0 (1:0) sutriuškino "Šilutės" futbolininkus.

Vartininkas atrėmė smūgį.

Du įvarčius įmušė Mindaugas Grigalevičius (88 ir 90 min.), vieną - Rafaelis Ledesma (44). Beje, 88-ą minutę už pražangą baudos aikštelėje prieš Pascalį Mendy į "Šilutės" vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys. Givi Kvaracchelijos smūgiuotą kamuolį Mindaugas Malinauskas atmušė, tačiau prie jo suskubęs M.Grigalevičius pelnė savo pirmą įvartį.

Pirmo kėlinio viduryje susižeidė "Šilutės" saugas Gintas Podelis. Jis greitosios pagalbos automobiliu buvo išvežtas į ligoninę. Įtariama, kad futbolininkas patyrė alkūnės traumą.

"Ekranas" liks lietuviškiausias

"Ekranas" taip pat nudžiugino savo komandos gerbėjus. Panevėžiečiai namie 1:0 (0:0) šventė pergalę prieš "Šiaulių" klubą. Pergalingą įvartį 55-ą minutę pelnė Deimantas Bička.

"Buvo nemažai gerų momentų, tik nesugebėjome pasinaudoti progomis, - pasibaigus rungtynėms kalbėjo "Ekrano" vyriausiasis treneris Valdas Urbonas. - Jei visas progas, kurias susikuriame, išnaudotume, būtų neįdomu."

"Šiaulių" trenerio asistentas Vitalijus Daniličevas tikino, jog komandai kol kas trūksta praktikos, susižaidimo: "Dar ne tas laikas, kad mano komandos futbolininkai žaistų 100 procentų."

Likus dienai iki starto "Ekrano" vadovai surengė sezono pristatymo spaudos konferenciją. Klubo prezidentas Aušrys Labinas neslėpė, kad

komanda sieks prizinės vietos A lygoje, bandys patekti į LFF taurės finalą, nes nori būti viena stipriausių Baltijos šalyse. Be to, prezidentas pažadėjo išlaikyti "Ekraną" lietuviškiausia ekipa A lygoje. "Turime tik keturis legionierius, ir tie patys - sulietuvėję: žaidžia "Ekrane" ne pirmą sezoną, supranta ir kalba lietuviškai", - sakė A.Labinas.

Ir lygiosios - geras rezultatas

Per kitas dvejas turo rungtynes įvarčių nepelnyta. Tokiais rezultatais baigėsi vicečempionės Marijampolės "Sūduvos" ir Vilniaus "Žalgirio" bei Vilniaus "Vėtros" ir Klaipėdos "Atlanto" mačai.

Sostinėje per antrą rungtynių kėlinį neatidžiai žaidęs saugas Darvydas Šernas 60-ą minutę gavo raudoną kortelę ir buvo pašalintas iš aikštės, todėl "Vėtrai" likusį laiką teko verstis su dešimčia futbolininkų.

"Vertinant šios dienos žaidimą lygiosios yra geras rezultatas", - komentavo mačą "Vėtros" strategas Virginijus Liubšys.

"Norint laimėti reikia įmušti. Maniau, kad atrodysime silpniau, bet viskas buvo gerai", - apie nulines lygiąsias su "Žalgiriu" kalbėjo "Sūduvos" treneris Algimantas Gabrys.