Čempionų lyga: „Arsenal“ klubas namuose patyrė košmarą

2015 02 26 7:15
AFP/Scanpix nuotraukos

Apie vietą UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalyje galvojęs Londono „Arsenal“ klubas trečiadienį savo padėtį susikomplikavo. „Emirates“ stadione vykusiose pirmose aštuntfinalio rungtynėse trenerio Arsene‘o Wengero auklėtiniai sensacingai rezultatu 1-3 nusileido „Monaco“ ekipai. Tuo tarpu puikią pergalę namuose šventė Lėverkuzeno „Bayer“ ekipa, minimaliu rezultatu 1-0 įveikusi Madrido „Atletico“ komandą.

Šeimininkai svečius pasitiko spaudimu. Jau antrą minutę pavojingą smūgį į varžovų vartus atliko Danny Welbeckas. Anglo spirtas kamuolys skriejo virš vartų.

Po šios atakos progą anglui sukurti pabandė Santi Cazorla. Ispanas įsiveržė į Monako ekipos baudos aikštelę, bet atliko netikslų perdavimą.

Atlaikę „Arsenal“ komandos šturmą trenerio Leonardo Jardimo auklėtiniai privertė priešininkus žaisti lėtą futbolą. Tuo „Monaco“ klubas stengėsi pasinaudoti, bet gynyboje klaidų nedarė ir „kanonieriai“.

24 minutę į „Monaco“ komandos vartus smūgį atliko Olivieris Giroud. Prancūzas pabandė pasižymėti po Alexio Sanchezo perdavimo nuo kampinio gairelės, bet nesėkmingai.

33 minutę sukurti pavojingą kontrataką siekė A.Sanchezas. Čilietis sužaidė sienele su Mesutu Ozilu ir susikūrė progą smūgiui. Puolėjas spyrė kamuolį į vartus maždaug iš 13 metrų, bet kamuolys tinkle neatsidūrė.

38 minutę įvartis krito į „Arsenal“ klubo vartus. Smūgį iš toli atliko Geoffrey Kondogbia, o kamuolys po rikošeto atsidūrė tinkle. Gynyboje nesėkmingai sužaidė Peras Mertesackeris.

Antrojo kėlinio pradžioje nuostabią progą įvarčiui pelnyti turėjo O.Giroud. Po S.Cazorlos perdavimo prancūzas laisvas smūgiavo kamuolį galva, bet mistiniu būdu pataikyti į vartus nesugebėjo.

53 minutę „Monaco“ surengė greitą kontrataką. Kamuolį praradęs A.Sanchezas klaidos neištaisė. To nepadarė ir komandos draugai, o atsiradusia proga pasinaudojęs Dimitaras Berbatovas pelnė antrą įvartį.

Po keturių minučių neįtikėtinai įvarčio neįmušė O.Giroud. A.Sanchezas atliko stiprų smūgį į vartus. Vartininkas Danijelis Subašičius atmušė kamuolį prieš save, o prancūzas galėjo antru bandymu pelnyti lengvą įvartį. Vietoje to puolėjas spyrė kamuolį „Dievui į langus“.

61 minutę į „Arsenal“ klubo vartus galėjo kristi trečias įvartis. Joao Moutinho atliko puikų perdavimą kulnu ir sukūrė progą Anthony Martialiui. Prancūzo smūgį blokavo vartininkas Davidas Ospina.

„Arsenal“ ekipai sunkiai sekėsi rasti priešnuodžių varžovų gynybai. Šeimininkų viltis atgaivino Alexas Oxlade-Chamberlainas ir jo įvartis per pridėtą arbitro laiką. Bet „kanonieriams“ tuo pačiu atsakė Yannickas Ferreira Carrasco. Anglas pelnė įvartį užsukdamas kamuolį į tolimąjį vartų kampą, o belgas surengė greitą kontrataką ir pasižymėjo tolimu smūgiu. Kamuolys į vartus įlėkė nuo virpsto.

Tris įvarčius praleidę Londono komandos futbolininkai turėjo susitaikyti su pralaimėjimu. Atsakomosios rungtynės Monake vyks kovo 17 d. „Arsenal“ klubas išvykoje privalės įmušti bent tris įvarčius. Kitu atveju jo žygis Čempionų lygoje bus baigtas.

„Arsenal“ 1 – 3 „Monaco“

38‘ [0 – 1] Geoffrey Kondogbia

53‘ [0 – 2] Dimitar Berbatov

90‘ [1 – 2] Alex Oxlade-Chamberlain

90‘ [1 – 3] Yannick Ferreira Carrasco

Nepriekaištingą ataką surengę „Bayer“ futbolininkai parklupdė „Atletico“ klubą

UEFA Čempionų lygoje trečiadienį buvo sužaistas dar vienas aštuntfinalio susitikimas. Puikią pergalę namuose šventė Lėverkuzeno „Bayer“ ekipa, minimaliu rezultatu 1-0 įveikusi Madrido „Atletico“ komandą.

Lėverkuzeno komanda rungtynes pradėjo kiek geriau. Jie dažniau kontroliavo kamuolį, o septintą minutę Larsas Benderis ambicingoje kontratakoje nesėkmingai smūgiavo pro šalį.

12 minutę „Bayer“ surengė dar vieną pavojingą išpuolį. Po pakelto kampinio Josipo Drmičiaus smūgį jau nuo vartų linijos numušė Mario Mandžukičius, taip išgelbėdamas savo vartininką nuo galimų komplikacijų.

Šeimininkai toliau dažniau lankėsi varžovų aikštės pusėje, o 26 minutę Emiras Spahičius sudrebino vartų konstrukciją galingu šūviu iš toli. Visgi dažnai galutinėje atakos fazėje „Bayer“ pritrūkdavo tikslumo – Ispanijos čempionai demonstravo drausmingą gynybą.

Diego Simeone nebuvo patenkintas savo komandos žaidimu ir dar kėliniui nepasibaigus iš aikštės išėmė Guilherme Siqueirą ir jį pakeitė natūraliai kitame gynybos krašte žaidžiantis Jesusas Gamezas. Vos po kelių minučių buvo atliktas ir antrasis keitimas, kai mačo nebegalėjo tęsti Saulis. Vietoje jo aikštėje pasirodė Raulis Garcia.

Kėlinio pabaigoje „Bayer“ kėlė du kampinius iš eilės, tačiau jiems iš šių epizodų nieko nepavyko išpešti. Į tai kitoje aikštės pusėje M.Mandžukičius atsakė smūgių, kurį turėjo blokuoti vokiečių gynėjai. Netrukus vartininkas Berndtas Leno puikiai sureagavo į Tiago smūgį į tolimąjį kampą. Po šio epizodo komandos išėjo į pertrauką švieslentėje rezultatui degant 0-0.

Antrąjį kėlinį ir vėl įtikinamiau pradėjo šeimininkai. 57 minutę po Karimo Bellarabi puikaus individualaus darbo baudos aikštelės prieigose ir perdavimo kulniuku, Hakanas Calhanoglu galingu smūgiu iš arti sušaudė vartininką Miguelį Moyą.

Svečiai ir toliau buvo ne efektyvūs. Prabėgus valandai rungtynėse, aikštėje pasirodė Fernando Torresas ir taip išplėtė „Atletico“ puolėjų liniją iki trijų žaidėjų.

74 minutę abi ekipos apsikeitė pavojingomis atakomis. F.Torresas prie varžovų vartų nesugebėjo pasiekti kamuolio, o kitoje aikštės pusėje solo reidą atlikęs J.Drmičius paskutinėje atakos fazėje nesugebėjo tinkamai smūgiuoti į vartus.

Po kelių minučių „Atleti“ dar labiau apsunkino savo situaciją. Tiago tiesiomis kojomis „įvažiavo“ į K.Bellarabį, o arbitras ispano nepasigailėjo – jam buvo parodyta antra geltona kortelė, o svečiai liko žaisti mažumoje.

„Bayer“ toliau kontroliavo padėtį rungtynėse. Vokietijos klubas įgijo dar daugiau kamuolio kontrolės ir buvo užtikrinti stumdant kamuolį aikštės viduryje.

Mačas taip ir baigėsi – „Bayer“ pergale rezultatu 1-0.

„Bayer“ 1 – 0 „Atletico“

57‘ [1 – 0] Hakan Calhanoglu