Čempionų lyga: „Chelsea“ namie nusileido šveicarams, suklupo ir „Borussia“

2013 09 19 8:23
Reuters/Scanpix nuotrauka

Trečiadienį sužaisti likę UEFA Čempionų lygos grupių etapo pirmo turo susitikimai, kuriuose užfiksuotos pirmosios staigmenos: pralaimėjimus patyrė praėjusių metų finalininkai Dortmundo „Borussia“ futbolininkai bei Londono „Chelsea“.

F grupėje žaidžianti „Borrusia“ ekipa išvykoje 1:2 (0:1) nusileido „Napoli“ futbolininkams. Į priekį Italijos ekipą išvedė 29 minutę po Camilo Zunigos kelto kamuolio galva įmušęs Gonzalo Higuainas. Antrą įvartį „Napoli“ komandai pelnė 67 min pasižymėjęs Lorenzo Insigne. Trečiasis rungtynių įvartis taip pat priklausė italams: kurioziškai į savus vartus įmušęs C.Zuniga.

Dortmundo ekipai varžovų pranokti nepavyko niekuo – kamuolį ilgiau kontroliavo italai (56 proc. prieš 44), pagal smūgius „Napoli“ buvo pranašesni 14:13, pagal smūgius į vartų plotą – 9:8.

...

...

Netikėtą pralaimėjimą patyrė ir Londono „Chelsea“ futbolininkai, kurie savo namų stadione 1:2 (1:0) turėjo pripažinti „Basel“ pranašumą.

Pirmame kėlinyje aikštėje dominavo „Chelsea“ ekipa, kurie didžiąją dalį kontroliavo kamuolį bei kėlė net šešis kampinius (varžovai – nė vieno). Vis dėlto pelnyti įvartį pavyko tik tiksint paskutinėms kėlinio sekundėms, kada 45 min pasižymėjo Oscaras. Po petraukos Šveicarijos ekipos žaidėjai ir toliau nerado kelių link „Chelsea“ vartų – sužaidus 70 min „Basel“ futbolininkams pavyko atlikti vos vieną smūgį į vartų plotą. Vis dėlto antrasis smūgis link vartų buvo tikslus – 71 min įvartį pelnė Mohamedas Salahas. 81 min šveicarams „uždirbus“ kampinį jie šią standartinę situaciją išnaudojo maksimaliai – galva įvartį įmušė ir komandą į priekį išvedė Marco Strelleris. Per likusį rungtynių laiką „Chelsea“ rezultato išlyginti nepavyko.

...

...

Visų susitikimų rezultatai:

E grupė

Gelzenkircheno „Schalke“ 3 – 0 Bukarešto „Steaua“

67' [1 – 0] Atstuto Uchida

78' [2 – 0] Kevin-Prince Boateng

85' [3 – 0] Julian Draxler

Londono „Chelsea“ 1 – 2 FC „Basel“

45' [1 – 0] Oscar

71' [1 – 1] Mohamed Salah

81' [1 – 2] Marco Streller

F grupė

Marselio „Olympique“ 1 – 2 Londono „Arsenal“

65' [0 – 1] Theo Walcott

84' [0 – 2] Aaron Ramsey

90' [1 – 2] Jordan Ayew (11 m)

„Napoli“ 2 – 1 Dortmundo „Borussia“

29' [1 – 0] Gonzalo Higuain

67' [2 – 0] Lorenzo Insigne

87' [2 – 1] Camilo Zuniga (į savo vartus)

G grupė

Vienos „Austria“ 0 – 1 FC „Porto“

55‘ [0 – 1] Lucho Gonzalez

Madrido „Atletico“ 3 – 1 Sankt Peterburgo „Zenit“

40' [1 – 0] Miranda

58' [1 – 1] Hulk

64' [2 – 1] Arda Turan

80' [3 – 1] Leo Baptistao

H grupė

AC „Milan“ 2 – 0 Glazgo „Celtic“

82' [1 – 0] Emilio Izaguirre (į savo vartus)

86' [2 – 0] Sulley Muntari

FC „Barcelona“ 4 – 0 Amsterdamo „Ajax“

22' [1 – 0] Lionel Messi

55' [2 – 0] Lionel Messi

69' [3 – 0] Gerard Pique

75' [4 – 0] Lionel Messi