Čempionų lygoje – "Borussia" išsigelbėjimas ir triuškinanti "Barcelonos" pergalė

2013 12 12 8:13

Trečiadienį sužaisti paskutiniai UEFA Čempionų lygos pirmo etapo grupių susitikimai. Tik paskutinėmis rungtynių minutėmis bilietą į kitą etapą pasiglemžė praėjusių metų finalininkė Dortmundo „Borussia“ ekipa, 2:1 (1:1) palaužusi „Marseille“.

Norėdama tęsti pasirodymą prestižiškiausiose Senojo žemyno futbolo pirmenybėse E grupėje žaidusi „Borussia“ turėjo taškais aplenkti „Napoli“ komandą. Kadangi abi ekipos po penkių turų turėjo tiek pat taškų, o susitikime tarp „Napoli“ ir „Arsenal“ pergalę 2:0 iškovojo Italijos futbolininkai, vokiečių komandą tenkino tik pergalė.

Dortmundo futbolininkai į priekį įsiveržė jau ketvirtą susitikimo minutę, kada oponentą pergudravęs Robertas Lewandowskis atsidūrė vienas prieš vartininką bei taikliai smūgiavo į vartus. Vis dėlto dar pirmo kėlinio pradžioje, 14 min, Prancūzijos ekipos žaidėjas Souleymane Diawara po komandos draugo perdavimo galva nukreipė kamuolį į Romano Weidenfellerio ginamus vartus.

Laikas bėgo, tačiau pelnyti įvarčio „Borussia“ nepadėjo ir kiekybinė persvara – 34 min antrą geltoną kortelę „uždirbo“ Dmitri Payet. Duris į kitą etapą atvėrusį įvartį Dortmundo ekipa įmušė tik 87 min, kai po sumaišties varžovų baudos aikštelėje pasižymėjo Kevinas Grosskreutzas.

Pagal statistinius rodiklius akivaizdžiai dominavo vokiečių komanda, kuri kamuolį kontroliavo 63 proc. rungtynių laiko bei atliko daugiau smūgių į vartų plotą – 11 prieš 4.

Rezultatyviausios trečiadienio rungtynės vyko Barselonoje, kur šeimininkų ekipa net 6:1 sutriuškino Glazgo „Celtic“. Net tris įvarčius nugalėtojams pelnė Neymaras.

Visi rezultatai:

E grupė:

Gelzenkircheno „Schalke“ 2 – 0 „Basel“

51' [1 - 0] Julianas Draxleris

57' [2 - 0] Joelis Matipas

31' Ivanas Ivanovas („Basel“) gavo raudoną kortelę

Londono „Chelsea“ 1 – 0 Bukarešto „Steaua“

10' [1 - 0] Demba Ba

„Napoli“ 2 – 0 Londono „Arsenal“

74' [1 - 0] Gonzalo Higuainas

90' [2 - 0] Jose Maria Callejonas

76' Mikelis Arteta („Arsenal“) gavo raudoną kortelę

„Marseille“ 1 – 2 Dortmundo „Borussia“

4' [0 - 1] Robertas Lewandowskis

14' [1 - 1] Souleymane Diawara

87' [1 - 2] Kevinas Grosskreutzas

34' Dimitri Payet („Marseille“) gavo raudoną kortelę

Madrido „Atletico“ 2 – 0 „Porto“

14' [1 - 0] Raulis Garcia

37' [2 - 0] Diego Costa

28' Josue („Porto“) nerealizavo 11 metrų baudinio

Vienos „Austria“ 4 – 1 Sankt Peterburgo „Zenit“

35' [0 - 1] Aleksandras Keržakovas

44' [1 - 1] Philippas Hosineris

48' [2 - 1] Tomasas Junas

51' [3 - 1] Philippas Hosineris

90' [4 - 1] Romanas Kienastas

„Milan“ 0 – 0 Amsterdamo „Ajax“

22' Riccardo Montolivo („Milan“) gavo raudoną kortelę

„Barcelona“ 6 – 1 Glazgo „Celtic“

7' [1 - 0] Gerardas Pique

40' [2 - 0] Pedro Rodriguezas

44' [3 - 0] Neymaras

48' [4 - 0] Neymaras

58' [5 - 0] Neymaras

72' [6 - 0] Cristianas Herrera Tello

88' [6 - 1] Georgios Samaras

**žais UEFA Europos lygoje

Visi aštuntfinalio dalyviai: čempiono titulą ginantis Miuncheno „Bayern“, Dortmundo „Borussia“, Gelzenkircheno „Schalke“ ir Lėverkuzeno „Bayer“ (visi Vokietija), Londono „Chelsea“, Londono „Arsenal“, „Manchester City“ ir „Manchester United“ (visi Anglija), „Barcelona“, Madrido „Atletico“ ir Madrido „Real“ (visi Ispanija), „Paris Saint-Germain“ (Prancūzija), Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija), „Milan“ (Italija), Sankt Peterburgo „Zenit“ (Rusija) ir Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) klubai.