Čempionų lygoje – istorinė „Arsenal“ pergalė ir eilinė „Milan“ nesėkmė

2013 11 07 8:29

UEFA Čempionų lygoje trečiadienio vakarą sužaisti likę aštuoni ketvirto turo susitikimais. Vos vienintelė komanda sugebėjo iškovoti pergalę svečiuose.

E grupė

Londono “Chelsea” trečiose Čempionų lygos rungtynėse iš eilės sugebėjo išsaugoti “sausus” vartus. Jose Mourinho auklėtiniai namuose 3:0 įveikė “Schalke 04” ir įsitvirtino E grupės viršuje. Samuelis Eto'o šiame mače sugebėjo pasižymėti kurioziniu įvarčiu. “Chelsea” kamerūnietis spėjo pakišti koją, kai “Schalke 04” vartininkas Timo Hildebrandas bandė išspirti kamuolį nuo savų vartų. Taip kamuolys pirmą kartą atsidūrė vokiečių klubo vartuose. Vėliau dar kartą pasižymėjo S.Eto'o ir Demba Ba.

Kitose šios grupės rungtynėse “Basel” ir Bukarešto “Steaua” sužaidė lygiosiomis 1:1. Federico Piovaccari išvedė svečius į priekį 17 minutę, o "Basel" nuo pralaimėjimo išsigelbėjo tik per pridėtinį antrojo kėlinio laiką. Pasižymėjo Giovani Sio.

F grupė

Londono “Arsenal” - vienintelė komanda, kuriai trečiadienio vakarą pavyko iškovoti pergalę išvykoje. “Arsenal” rezultatu 1:0 palaužė praėjusio sezono finalininkę Dortmundo “Borussia”. Vienintelį įvartį pelnė Aaronas Ramsey. Taigi Dortmundo klubui nepavyko pratęsti pergalių namuose serijos Čempionų lygos turnyre iki 8. Be to, “Arsenal” tapo pirmuoju Anglijos klubu, kuriam pavyko išsivežti pergalę iš „Westfalenstadion” stadiono. Ankstesni septyni anglų klubų bandymai nebuvo sėkmingi.

Kitas F grupės mačas buvo kur kas rezultatyvesnis. “Napoli” namuose 3:2 įveikė Marselio “Olympique”. Prancūzai pirmavo po Andre Ayew įvarčio dešimtą minutę, bet netrukus vos per kelias minutes “Napoli” atsakė tiksliais Gokhano Inlero ir Gonzalo Higuaino įvarčiais. 64 minutę Florianas Thauvinas rezultatą išlygino, bet tas pats G.Higuainas galiausiai pergalę išplėšė “Napoli” klubui.

G grupė

G grupėje Madrido “Atletico” neturėjo jokio vargo namų rungtynėse su Vienos “Austria”. Įvarčius mušė Miranda, Raulis Garcia, Filipe Luisas Kasmirkis bei Diego Costa. Pastarasis dar nesugebėjo realizuoti 11 metrų baudinio.

Baudinio nerealizavo ir Hulkas, kuriam teko žaisti prieš buvusią savo komandą “Porto”. Sankt Peterburgo “Zenit” ir “Porto” sužaidė lygiosiomis 1:1. Lucho Gonzalezas išvedė svečius į priekį, Hulkas po penkių minučių rezultatą išlygino, bet antrajame kėlinyje suklydo smūgiuodamas nuo 11 metrų žymos ir tai “Zenit” ekipai kainavo pergalę.

H Grupė

H grupėje abi pergale iškovojo šeimininkai. Amsterdamo “Ajax” Lasse Schone įvarčio dėka 1:0 įveikė Glazgo “Celtic”, o “Barcelona” namuose 3:1 nugalėjo “AC Milan” vienuolikę. Du įvarčius pelnė Lionelis Messi (vieną – 11 m), kartą pasižymėjo Sergio Busquetsas, o Gerardas Pique kamuolį pasiuntė į savus vartus. Tai trečioji iš eilės “AC Milan” nesėkmė “Camp Nou” stadione – visus tris kartus “Barcelona” mušė po tris arba daugiau įvarčių.