Čempionų lygoje neliko Italijos klubų

2009 03 13 0:00
Klubo "Roma" futbolininkas J.Baptista (viduryje) įstrigo "Arsenal" gynybos gniaužtuose.

Baigėsi UEFA Čempionų lygos aštuntfinalio etapas, po jo paaiškėjo visi ketvirtfinalio dalyviai.

Pasaulio futbolo čempionų šalis Italija prieš lemiamų varžybų stadiją liko be savų komandų. Florencijos "Fiorentina" iš Čempionų lygos pasitraukė dar po grupių etapo varžybų, o Turino "Juventus", Milano "Inter" ir "Roma" krito aštuntfinalyje.

Ne geresnė italų situacija ir UEFA taurės turnyre - aštuntfinalyje šiai šaliai atstovaus tik Udinės "Udinese" komanda.

Trileris Romoje.

Daugiausia šansų prasibrauti į ketvirtfinalį turėjo "Roma". Šis klubas trečiadienį tik po 120 minučių kovos ir 11 metrų baudinių serijos pripažino Londono "Arsenal" iš Anglijos pranašumą.

Po pralaimėjimo Londone (0:1) Romos futbolininkai jau 9 mačo minutę susigrąžino pusiausvyrą - tąkart pasižymėjo Juanas. Per likusį rungtynių laiką ir pratęsimą nė vienai komandai nepavyko įmušti įvarčio, tad dvikovos laimėtoją turėjo lemti 11 metrų baudinių loterija.

Pirmas smūgiavęs "Arsenal" puolėjas Eduardo suklydo - jo bandymą atrėmė "Romos" vartininkas Doni. Tačiau netrukus Londono klubo vartų sargas Manuelis Almunia sulaikė Mirko Vučiničiaus spirtą kamuolį. Net po septynių bandymų serijos rezultatas buvo lygus - 6:6. Tuomet Abou Diaby ("Arsenal") taikliai smūgiavo, o Maxas Tonetto ("Roma") šovė virš vartų, ir netrukus svečiai šoko pergalės šokį.

Šio sezono Čempionų lygos finalas bus rengiamas Italijos sostinėje, bet Romos klubo svajonė jame žaisti sudužo.

Pralaimėjo, nes nepasisekė

Dar vienas Italijos atstovas - Milano "Inter" - gavo kito Anglijos klubo smūgį. Čempionų lygos nugalėtojo titulą ginantis "Manchester United" po nulinių lygiųjų Italijoje savo aikštėje įveikė varžovus rezultatu 2:0. Abu įvarčius nugalėtojams tiksliais smūgiais galva pelnė serbas Nemanja Vidičius (4 min.) ir portugalas Cristiano Ronaldo (49 min.).

Ekscentriškasis "Inter" treneris Jose Mourinho pripažino varžovų jėgą, tačiau nepamiršo ir jam būdingo arogantiško požiūrio: "Žaidėme puikias rungtynes. Per pirmą kėlinį turėjome tris geras progas pelnyti įvartį ir sukūrėme daugiau pavojingų epizodų nei varžovai. Dar vienos galimybės įmušti neišnaudojome po pertraukos. Šiaip ar taip, parodėme charakterį ir kovėmės iki galo. Mums tiesiog nepasisekė."

Sero Alexo Fergusono treniruojamas "Manchester United" klubas į Čempionų lygos ketvirtfinalį pateko jau 10 kartą per pastaruosius 13 metų.

Dominuoja Anglija

Atakuojančio futbolo gerbėjai jautė didelį malonumą stebėdami klubų "Barcelona" (Ispanija) ir Liono "Olympique" (Prancūzija) dvikovą. Per mačą, vykusį Barselonoje, buvo įmušti 7 įvarčiai. Kelialapį į kitą etapą Katalonijos ekipai garantavo solidi pergalė - 5:2.

Per rungtynes Portugalijoje vietos "Porto" atsilaikė prieš ispanų Madrido "Atletico" (0:0). Kadangi pirmas mačas Madride baigėsi rezultatyviomis lygiosiomis 2:2, "Porto" žengė į kitą etapą dėl svečiuose pelnytų įvarčių taisyklės.

Ketvirtfinalio burtai bus traukiami kitą penktadienį, kovo 20 dieną. Tarp aštuonių geriausių Čempionų lygos komandų pateko visos keturios turnyre dalyvaujančios Anglijos ekipos ("Manchester United", Londono "Chelsea", Londono "Arsenal" ir "Liverpool"). Ketvirtfinalyje du atstovus turės Ispanija ("Barcelona" ir "Villarreal"), po vieną - Portugalija ("Porto") ir Vokietija (Miuncheno "Bayern").

"Barcelona" - Liono "Olympique" 5:2 (4:1). (Pirmosios rungtynės - 1:1, bendras rezultatas - 6:3). T.Henry (25 ir 27), L.Messi (40), S.Eto'o (43), S.Keita (90); J.Makounas (44), Juninho (48).

90 min. Juninho ("Olympique") pašalintas iš aikštės.

"Manchester United" - Milano "Inter" 2:0 (1:0). (Pirmosios rungtynės - 0:0, bendras rezultatas - 2:0). N.Vidičius (4), C.Ronaldo (49).

"Porto" - Madrido "Atletico" 0:0. (Pirmosios rungtynės - 2:2, bendras rezultatas - 2:2. Į ketvirtfinalį dėl svečiuose pelnytų įvarčių taisyklės pateko "Porto").

"Roma" - Londono "Arsenal" 1:0 (1:0), po pratęsimo. (Pirmosios rungtynės - 0:1, bendras rezultatas - 1:1). 11 m baudiniai - 6:7. Juanas (9).