Čempionų lygoje - staigmenos

2010 02 18 0:00

UEFA Čempionų lygoje baigėsi žiemos pertrauka - antradienį žaisti du pirmieji aštuntfinalio mačai.

Per abejas rungtynes užfiksuoti netikėti rezultatai. Prancūzijos klubas Liono "Olympique" namie 1:0 palaužė žvaigždžių perpildytą Madrido "Real" iš Ispanijos, o Anglijos čempionai "Manchester United" išvykoje 3:2 nugalėjo Italijos "Milan" futbolininkus. Atsakomieji susitikimai vyks kovo 10 dieną Madride ir Mančesteryje.

"Real" per šešerias grupės etapo rungtynes pelnė net 15 įvarčių, tačiau nesugebėjo pralaužti varžovų gynybos Lione. "Olympique" patikimai gynėsi ir išplėšė pergalę - 47-ą minutę iš 25 metrų atstumo įspūdingai smūgiavo kamerūnietis Jeanas Makounas.

Per atsakomąjį mačą "Real" teks gerokai pasistengti, kad pirmą kartą po šešerių metų pertraukos pasiektų Čempionų lygos ketvirtfinalį. Ispanams neturėtų stigti motyvacijos, nes šio sezono lygos finalas gegužę vyks būtent Madride.

Savo klubo sėkme neabejoja ir "Real" žvaigždė Cristiano Ronaldo: "Beveik visi Liono futbolininkai buvo susispietę prie savo vartų, todėl mums nepavyko atskleisti to, ką sugebame. Bet atsakomosiose rungtynėse viskas bus kitaip. Žinau, kad laimėsime trijų ar keturių įvarčių skirtumu."

Tuo metu Milane pastarųjų dviejų Čempionų lygos finalų dalyviai "Manchester United" žaidėjai pribloškė per 80 tūkst. žiūrovų minią. Jie 3:2 įveikė vietinės publikos numylėtinius "Milan" futbolininkus. Svečiams teko vytis varžovus, kai jau 3-ią minutę pasižymėjo Ronaldinho. Šis brazilas, pastaruoju metu nekviečiamas į nacionalinę šalies rinktinę, užsimojo įrodyti, kad yra vertas dalyvauti vasarą vyksiančiame pasaulio čempionate.

"United" tai buvo jau 16-as iš eilės išvykoje nepralaimėtas šio turnyro mačas. Pastarąjį kartą per Čempionų lygos varžybas Anglijos ekipa svečiuose nusileido tam pačiam "Milan" 2007 metų balandį. "Rungtynes pradėjome labai prastai, kai kurie mūsų komandos nariai neatliko savo užduočių. Tačiau vėliau įsibėgėjome ir įrodėme, kad esame geresni", - tikino du įvarčius įmušęs Mančesterio klubo puolėjas Wayne'as Rooney.

"Milan" - "Manchester United" 2:3 (1:1). Ronaldinho (3), C.Seedorfas (85); P.Scholesas (36), W.Rooney (66 ir 74).

90 min. iš aikštės pašalintas M.Carrickas ("Manchester United").

Liono "Olympique" - Madrido "Real" 1:0 (0:0). J.Makounas (47).