Čempionų lygos atranką Lietuvos čempionai pradėjo pralaimėjimu

2013 07 16 21:57
fkekranas.lt nuotrauka

Panevėžio „Aukštaitijos“ stadione baigėsi UEFA Čempionų lygos antrojo kvalifikacinio etapo pirmosios rungtynės, kuriose vietos „Ekranas“ po atkaklios kovos rezultatu 0:1 turėjo pripažinti Islandijos čempionų FH „Hafnarfjördur“ pranašumą.

Vienintelį rungtynių įvartį 29 rungtynių minutę po perdavimo į baudos aikštelę pelnė Peturas Vidarssonas.

Antrajame kėlinyje šeimininkai užgulė islandų komandos vartus, tačiau puikiai žaidęs „Hafnarfjördur“ vartininkas Robertas Oskarssonas atrėmė Arsenijaus Buinickio į vartų devyniukę smūgiuotą kamuolį, dukart svečius nuo įvarčio išgelbėjo vartų konstrukcija.

Atsakomosios poros rungtynės bus žaidžiamos po savaitės, liepos 25 dieną, Islandijoje.

Rungtynių aprašymas

Panevėžio „Ekrano“ startinė sudėtis: Tadas Kauneckas, Vaidas Slavickas, Oscaras Reyesas, Edvinas Girdvainis, Rytis Pilotas, Giedrius Tomkevičius, Dovydas Norvilas, Marko Vučetičius, Uchena Umeh, Dejanas Djeničius, Egidijus Varnas.

FH „Hafnarfjördur“ startinė sudėtis: Robert Oskarsson, Samuel Lee Tillen, Petur Vidarsson, Emil Palsson, Bjorn Sverrisson, Atli Gudnason, Kristjan Emilsson, Albert Ingason, Jon Jonsson, Olafur Snorrasson, Brynjar Gudmundsson.

Rungtynės prasideda

Pirmosiomis minutėmis kamuolį kontroliavo Panevėžio "Ekrano" futbolininkai. Šeimininkų saugai dukart siuntė kamuolį į FH baudos aikštelę, tačiau čia atakas nutraukė svečių gynėjai. 7 rungtynių minutę ekranietis O. Reyesas baudos smūgiu pasiuntė kamuolį į varžovų baudos aikštelę, kur kampinį uždirbo E. Varnas. Nuo pavojaus baudos aikštelėje FH apsigynė išspirdami kamuolį tolyn.

Sužaidus 10 mninučių "Ekranui" toliau priklauso kamuolio kontrolė - retas islandų atakas panevėžiečiai nutraukia ties aikštės viduriu, tačiau ir patiems varžovų aikštės pusėje nieko pavojingo sukurti nepavyksta.

16 rungtynių minutę islandams pavyko įmesti kamuolį į "Ekrano" baudos aikštelę, čia kamuolį smūgiu per save tolyn išmušė į gynybą grįžęs Egidijus Varnas. Po kelių minučių išpuoliu prie varžovų vartų atsakė šeimininkai: Vaidas Slavickas iš kairiojo krašto pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę, kur lenktynes dėl kamuolio Giedrius Tomkevičius pralaimėjo FH vartininkui Robertui Oskarssonui.

23 rungtynių minutę Dovydas Norvilas kairiajame atakos krašte apžaidė svečių gynėją, įsiveržė į baudos aikštelę ir iš smailaus kampo patikrino „Hafnarfjördur“ vartininko budrumą. Šis sugavo į artimąjį apatinį vartų kampą skriejantį kamuolį.

Netrukus iš 30 metrų į FH vartus smūgiavo Uchenna Umeh, tačiau pažeme skriejantį kamuolį nesunkiai sugavo R. Oskarssonas. Kitoje aikštės pusėje pasitvirtino taisyklė "neįmuši tu, įmuš tau". 29 rungtynių minutę baudos smūgiu Olafuras Snorassonas pasiuntė kamuolį į "Ekrano" baudos aikštelę, kur galva į tolimą vartų kampą kamuolį nukreipė Peturas Vidarssonas. 0:1.

33 minutę po U. Uche perdavimo į baudos aikštelę Dejanas Djeničius galva tiksliai smūgiavo į vartus, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę. Kitoje aikštės pusėje apgaulingu smūgiu šalia šeimininkų vartų virpsto atsakė Atli Gudansonas.

38 minutę V. Slavickas smūgiavo į islandų vartus, rikošetu skriejantis kamuolys įsimaišė tarp kelių žaidėjų. Chaose kamuolį už galinės linijos išmušė FH gynėjai. Po dviejų iš eilės kampinių prie „Hafnarfjördur“ vartų rezultatas nepakito.

41 minutę geltona kortele nubaustas Dovydas Norvilas. Nepraėjus nei minutei kitoje aikštės pusėje stabdydamas greitą "Ekrano" ataką geltoną kortelę užsidirbo Samuelis Lee Tillenas. Baudos smūgiu iš 24 metrų kamuolį smūgiavęs Vaidas Slavickas pataikė į virpstą, atšokusį kamuolį sumaištyje smūgiavo U. Umeh, tačiau pataikė į varžovų vartininką.

Paskutinę kėlinio minutę "Ekrano" gynėjai apsigynė nuo FH kelto kampinio.

Pertrauka

"Ekrano" gretose Deivydą Norvilą pakeitė Arsenijus Buinickis.

Pirmosiomis antrojo kėlinio minutėmis iniciatyvą perėmė "Ekrano" baudos aikštelės prieigose užsižaidę islandai, tačiau smūgiuoti į šeimininkų vartus FH futbolininkams nepavyko.

54 minutę greitoje atakoje į "Ekrano" vartus smūgiavo Bjornas Sverrissonas, kamuolį sugavo Tadas Kauneckas.

Antrajame kėlinyje sužaidus 12 minučių ekraniečiai užgulė „Hafnarfjördur“ vartus, tačiau tolimą Marko Vučetičiaus smūgį blokavo FH gynėjai. Po kampinio prie islandų vartų rezultatas nepakito. Kitoje aikštės pusėje po U. Umeh pražangos, baudos smūgiu į "Ekrano" vartininko aikštelę kamuolį pasiuntė S. E. Tillenas, kurį kumščiais tolyn išsmūgiavo T. Kauneckas. Stabdydamas greitą šeimininkų ataką geltoną kortelę užsidirbo Emilis Palssonas. Netrukus A. Buinickis iš 25 metrų pasiuntė kamuolį į svečių vartų devyniukę, tačiau vartininkas R. Oskarssonas "ištraukė" ir šį kamuolį.

Perėmę iniciatyvą panevėžiečiai toliau spaudė varžovus, 66 minutę M. Vučetičiaus smūgis skriejo gerokai virš „Hafnarfjördur“ vartų. Kitame epizode E. Varno smūgį blokavo FH gynėjas.

69 minutę kamuolį iš 22 metrų virš vartų pasiuntė A. Buinickis. Tęsiantis "Ekrano" spaudimui, į gynybą grįžo visi 10 svečių futbolininkų.

Greitoje atakoje netiksliai į šeimininkų vartus smūgiavo Olafuras Snorassonas.

73 minutę svečių komandoje Emilį Palsoną pakeitė Gudmanas Thorissonas. Iškart po keitimo Giedrius Tomkevičius iššovė iš 20 metrų, tačiau kamuolys pataikė į FH vartų skersinį.

75 minutę "Ekrane" Giedrių Tomkevičių pakeitė Igors Kozlovs. Vos pasirodęs saugas surado laisvą Arsenijų Buinickį, perdavė jam kamuolį, tačiau smūgis iš 25 metrų buvo netikslus.

77 minutę "Ekranas" išnaudojo trečiąjį keitimą - Arnas Ribokas pakeitė Dejaną Djeničių. FH komandoje Albertą Ingasoną pakeitė Atli Bjornssonas.

Dar vieną geltoną kortelę užsidirbo svečiai. Ja nubaustas Peturas Vidarssonas. Tai svečių neišmušė iš vėžių ir šie surengė pavojingą greitą ataką, kurios smaigalyje atsidūręs O. Snorrasonas smūgiavo virš T. Kaunecko vartų devyniukės.

86 minutę islandus nuo įvarčio vėl išgelbėjo virpstas. Šįkart į jį iš 28-30 metrų galingu smūgiu pataikė Igorio Kozlovo smūgiuotas kamuolys. Į panevėžiečių smūgį „Hafnarfjördur“ atsakė greita ataka. Ji baigėsi netiksliu A. Bjornssono smūgiu galva.

Paskutinę pagrindinio laiko minutę komandos apsikeitė nuošalės taisyklės pažeidimais. Per pridėtą laiką tolimu smūgiu išlyginti rezultatą pabandė I. Kozlovs, tačiau jo smūgis skriejo šalia vartų. Teisėjo švilpukas paslebė FH „Hafnarfjördur“ pergalę 0:1.