Čempionų lygos favoritų pergalės išvykose

2008 04 03 0:00
Įspūdingu žaidimu Mančesterio "United" gerbėjus džiuginantis C. Ronaldo (bėga) įmušė pirmąjį įvartį į "Romos" vartus.

Pirmuosiuose UEFA Čempionų lygos futbolo turnyro ketvirtfinalio susitikimuose pergales šventė svečiuose žaidę favoritai.

Antradienį Mančesterio "United" nugalėjo "Romą", o "Barcelona" įveikė "Schalke".

"Raudonųjų velnių" triumfas.

Romoje susitiko puikiai pažįstami varžovai. Rungtynių pradžioje šiek tiek aktyviau žaidė šeimininkai, tačiau svečiai patikimai gynėsi ir nevengė pavojingai kontratakuoti. Likus 6 minutėms iki pirmojo kėlinio pabaigos Anglijos klubo saugas portugalas Cristiano Ronaldo pelnė pirmąjį rungtynių įvartį. Paulas Scholesas iš dešiniojo krašto pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, kur oro dvikovą prieš gynėją Marco Cassetti laimėjęs C.Ronaldo galingu smūgiu galva nuginklavo Doni. Tai buvo jau 7-as "United" saugo įvartis Čempionų lygoje ir 36-as šį sezoną.

Antrame kėlinyje aikštėje dominavo šeimininkai. 51-ą minutę "Romos" sirgaliams beliko apmaudžiai atsidusti, kai iš traumuoto Frančesko Totti kapitono raištį perėmęs Cristianas Panucci iš kelių metrų atstumo nepataikė į varžovų vartus. Atlaikę italų klubo antpuolių bangą Mančesterio žaidėjai nubaudė šeimininkus. Po Weso Browno perdavimo į baudos aikštelę, korėjietis Ji Sung-Parkas galva atmetė kamuolį atgal. Link jo išskubėjęs Doni suklydo ir paleido kamuolį iš rankų. Šia vartininko klaida šaltakraujiškai pasinaudojo Wayneas Rooney, jis įrideno kamuolį į tuščius vartus.

Apmaudus įvartis galutinai palaužė "Romos" žaidėjus. O Mančesterio futbolininkai netrukus galėjo įmušti ir trečią įvartį, tačiau C.Ronaldo smūgį iš už baudos aikštelės atrėmė šeimininkų vartų virpstas.

Po rungtynių seras Alexas Fergusonas neslėpė pasitenkinimo pasiektu rezultatu ir negailėjo pagyrų pirmąjį įvartį pelniusiam C.Ronaldo. "Tai puikus rezultatas, kuris mums, galima sakyti, garantuoja vietą pusfinalyje. Komanda žaidė labai drausmingai, patikimai kontroliavome kamuolį, sėkmingai apsigynėme. C.Ronaldo įvartis buvo įspūdingas. Jis sužaidė kaip tikras centro puolėjas." Vienintelis nemalonus šių rungtynių aspektas - vidurio gynėjo Nemanja Vidičiaus trauma. Pasak A.Fergusono, kol kas nežinoma, kiek laiko turės praleisti kroatas, tačiau neabejojama, jog atsakomose varžybose jis nedalyvaus.

"Romos" treneris Lučiano Spalletti pripažino, kad patekti į kitą etapą bus labai sunku, tačiau baltos vėliavos iškelti nesiruošia.

"Svečiai puikiai pasinaudojo keliomis turėtomis progomis, o mes nesugebėjome įmušti. Štai ir visas skirtumas. Žinoma, Mančesteryje laimėti labai sunku, tačiau šiame turnyre jau esame nugalėję ir išvykoje."

"Romos" gerbėjus guodžia tik galimas komandos lyderio ir rezultatyviausio žaidėjo F.Totti sugrįžimas. Tačiau ir jo pastangų gali būti per mažai, nes namie "raudonieji velniai" pralaimi labai retai.

Ispanai atsilaikė

Kituose ketvirtfinalio mačuose susitiko šio Čempionų lygos etapo debiutantai Gelzenkircheno "Schalke" ir poros favoritai "Barcelona". Po nesėkmių Ispanijos čempionate atsitiesti mėginantiems svečiams pergalę lėmė rungtynių pradžioje pelnytas įvartis.

Po Andreaso Iniestos perdavimo Thierry Henry pirmą smūgį atrėmė šeimininkų vartininkas, tačiau kamuolys atšoko prancūzui. Pastarasis jį perdavė jaunajam puolėjui Bojanui Krkičiui, šis nukreipė kamuolį į tuščius vartus.

Katalonų klubas per visas rungtynes patikimai gynėsi. Nors antrame kėlinyje šeimininkai dažniau kontroliavo kamuolį ir mėgino spausti svečius, rezultato pakeisti nesugebėjo.

Šeimininkų komandos strategas Mirko Slomka apgailestavo, kad jo žaidėjai nesugebėjo pasinaudoti susikurtomis progomis, tačiau pažadėjo kovoti iki galo. "Dar anksti kalbėti apie neišvengiamą pralaimėjimą. Antrame kėlinyje turėjome nemažai galimybių išlyginti rezultatą, tačiau jomis nepasinaudojome. Suprantu, kad Barselonoje bus sunku, bet pamėginsime padaryti tai, kas nepavyko namuose", - sakė jis.

"Barcelonos" vyriausiasis treneris Frankas Rijkaardas pasidžiaugė sunkius laikus išgyvenančio klubo pergale: "Po pralaimėjimo Ispanijos čempionate mus užpylė kritikos lavina. Tačiau nesėkmė sutelkė žaidėjus. Kovojome iki pabaigos ir mums tai atnešė sėkmę. Negalima atsipalaiduoti, tad ir namuose sieksime pergalės."

Antradienio rungtynių statistika:

AS "Roma"- FC "United" 0:2 (0:1). 39 min. Cristiano Ronaldo; 66 min. Wayneas Rooney.

Gelzenkircheno "Schalke 04"- FC "Barcelona" 0:1 (0:1). 11 min. Bojanas Krkičius