Čempionų varžovus tenkina ir lygiosios

2010 02 25 0:00
"Barcelonos" gynėjas Z.Ibrahimovičius (dešinėje) neleido varžovams pasijusti lyderiais.

UEFA Čempionų lygos nugalėtojų titulą ginanti Ispanijos "Barcelona" aštuntfinalio varžybų etapą pradėjo lygiosiomis.

Barselonos futbolininkai antradienį išvykoje sužaidė taikiai 1:1 su Vokietijos klubu "Stuttgart". Kitose vakaro rungtynėse Prancūzijos čempionas Bordo "Girondins" šventė minimalią pergalę 1:0 Graikijoje prieš Pirėjo "Olympiakos".

Čempionų lygos nugalėtojams susitikimo pradžia Štutgarte susiklostė nesėkmingai. 25 min. po perdavimo iš krašto "Stuttgart" gynėjas brazilas Cacau aukštai iššokęs galva pasiuntė kamuolį į vartus - 1:0. Šis futbolininkas praėjusį savaitgalį Vokietijos čempionate įmušė net 4 įvarčius, o jo komanda 5:1 sutriuškino "Koeln" ekipą.

"Barcelona" sukruto praleidusi įvartį. Prieš pertrauką geriausias 2009 metų pasaulio futbolininkas Leonelis Messi pataikė į virpstą. Čempionai rezultatą išlygino 52 minutę. "Stuttgart" vartų sargas Jensas Lehmannas pirmą Zlatano Ibrahimovičiaus smūgį atrėmė, tačiau per antrąjį jo bandymą buvo bejėgis.

"Privalėjome pademonstruoti geresnį žaidimą, nerungtyniavome taip, kaip mokame", - po dvikovos kalbėjo "Barcelonos" treneris Josepas Guardiola. Įvartį išvykoje pasiekę jo auklėtiniai įgijo nemenką pranašumą prieš kovo 17 dieną vyksiančią atsakomąją dvikovą.

Nepaisant to, "Stuttgart" treneris Christianas Grossas dėl tokios dvikovos baigties nenusiminė: "Jei būtume žaidę visas rungtynes taip, kaip iki pertraukos, būtume laimėję. Bet ne kiekviena Europos ekipa gali pasigirti lygiosiomis su "Barcelona".

Tuo metu "Girondins" Graikijoje sugadino šventę "Olympiakos" aistruoliams, kurie tikėjosi savo numylėtinių pergalės 200-ųjų savo rungtynių Europos turnyruose proga. Pergalingą įvartį Bordo klubui pačioje pirmo kėlinio pabaigoje įmušė gynėjas Michaelas Ciani.

"Olympiakos" mačo pabaigoje įmušė trokštamą įvartį, tačiau teisėjas įžvelgė pražangą prieš Prancūzijos klubo vartininką Cedricą Carrasso.

Pergalė suteikė galimybę "Girondins" komandai pirmą kartą nuo 1980 metų patekti į UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalį.