Dar vienas antausis

2013 08 16 6:00
Laimėjęs dvikovą prieš varžovą D.Matulevičius (dešinėje) pirmas suskubo prie kamuolio ir pelnė įvartį. EPA-Eltos nuotrauka

Lietuvos futbolo rinktinė yra pralaimėjusi kuklioms Farerų Salų ir Lichtenšteino rinktinėms, o dabar atėjo metas nusilenkti ir Liuksemburgo nacionalinei komandai.

Draugiškose rungtynėse užvakar vengro Csabos Laszlo treniruojami lietuviai išvykoje 1:2 pralaimėjo Liuksemburgui, FIFA rinktinių reitinge užimančiam 140-ąją vietą (Lietuva – 106).

Liuksemburge lietuviai jau 15 minutę išsiveržė į priekį. Po perdavimo iš krašto Rumunijos klubo "Pandurii" puolėjas Deivydas Matulevičius laimėjo dvikovą prieš varžovą ir pirmas suskubęs prie kamuolio pelnė įvartį. Tai pirmasis 24-erių D.Matulevičiaus įvartis atstovaujant rinktinei. Kėlinio pabaigoje svečiai galėjo pelnyti ir antrą įvartį. Apie 18 metrų nuo vartų Mariaus Stankevičiaus uždirbtą baudos smūgį ryžosi realizuoti Arvydas Novikovas, bet saugo muštas kamuolys atsimušė į skersinį.

Situacija lietuviams ėmė blogėti po pertraukos. Jau 48 minutę rezultatą išlygino Aurelienas Joachimas. Dvikovos pabaigoje mūsiškiai patyrė dar vieną smūgį. Baudos aikštelėje kilus sumaiščiai gynėjai nesugebėjo išmušti kamuolio, o tuo pasinaudojęs Stefano Bensi savo komandai pelnė pergalingą įvartį.

Po skaudžios nesėkmės C.Laszlo auklėtiniams išsakė nemažai kritikos: „Per kiekvienas draugiškas rungtynes susiduriame su ta pačia problema – po rungtynių tenka kalbėti, kodėl žaidėme prastai. Futbolininkai turi suprasti, kad kontrolinės rungtynės yra repeticija. Daugelis futbolininkų nežaidė taip, kaip gali. Puolime trūko tikslių perdavimų. Galbūt kai kas manė, kad Liuksemburge laimėsime lengvai. Bet šiais laikais silpnų varžovų nėra.“

Nors draugiškų rungtynių baigties galbūt nevertėtų sureikšminti, pastarieji rinktinės rezultatai verčia sunerimti. Per daugiau nei metus C.Laszlo vadovavo 14 draugiškų ir oficialų rinktinės rungtynių. Per jas pavyko iškovoti vienintelę pergalę (praėjusį spalį prieš Lichtenšteiną), keturi susitikimai baigėsi lygiosiomis ir patirti devyni pralaimėjimai.

Praėjusių metų pabaigoje C.Laszlo tikino, kad dabartinė rinktinės vieta FIFA reitinge neatspindi jos realaus pajėgumo. Vengras žadėjo, kad 2013-ųjų pabaigoje komanda bus pirmajame reitingo 70-tuke. Akivaizdu, kad šiam pažadui nelemta išsipildyti.

Rugsėjo 6 dieną lietuviai Rygoje žais pasaulio čempionato atrankos rungtynes su Latvijos futbolininkais, kurie užvakar Taline lygiosiomis 1:1 sužaidė su Estija.

„Viliuosi, kad per rungtynes su latviais atrodysime kitaip ir sieksime tik pergalės. Galime kovoti dėl trečiosios vietos atrankos grupėje. Aš nepasiduodu, tikiu šios komandos ateitimi. Tik rungtynės Liuksemburge buvo rimtas įspėjimas. Gal ir gerai, kad jis – prieš svarbias atrankos rungtynes“, – svarstė C.Laszlo.

Ne pačias geriausias rungtynes trečiadienį žaidė ir Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinė. Europos čempionato atrankos dvikovoje lietuviai svečiuose 1:0 palaužė San Mariną ir po 3 rungtynių surinko 7 taškus. Pergalingą įvartį San Marine 49 minutę įmušė Donatas Kazlauskas.

Lietuvos rinktinės sudėtis Liuksemburge: G.Arlauskis (18' E.Zubas), V.Andriuškevičius, T.Kijanskas, T.Mikuckis, V.Borovskis (33' D.Česnauskis), A.Novikovas (52' S.Mikoliūnas), K.Ivaškevičius (82' M.Kuklys), M.Kalonas (75' V.Lukša), M.Stankevičius, D.Šernas (84' E.Razulis), D.Matulevičius.