Debiutantai albanai turėjo pripažinti šveicarų pranašumą

2016 06 11 17:52
Reuters/Scanpix nuotraukos

Europos futbolo čempionate antrosiose A grupės rungtynėse Šveicarijos rinktinė 1:0 palaužė Albaniją ir įsirašė pirmuosius tris taškus.

Klaida. Šveicarai įvartį įmušė sužaidus vos 5 minutes, po apmaudžios Albanijos rinktinės vartininko Etrito Berihsos klaidos. Pakėlus kampinį, E.Berisha išbėgo iš vartų, bet nespėjo prie kamuolio. Akimirksniu jį aplenkęs Šveicarijos rinktinės gynėjas Fabinas Scharas galva nukreipė kamuolį į vartus. Tiesa, vėliau E.Berisha rungtyniavo patikimai ir ne kartą gelbėjo savo komandą.

Galimybė. Sužaidus pusę valandos pirmame kėlinyje Albanijos rinktinė turėjo idealią progą išlyginti rezultatą. Po perdavimo iš aikštės gilumos Sadiku išbėgo vienas prieš vartininką Yanną Sommerį, bet pastarasis varžovo smūgį atrėmė kojomis.

Pašalinimas. Po kelių minučių nutikęs epizodas turėjo didelės reikšmės dvikovos eigai. Albanijos rinktinės kapitonas Lorikas Cana iš pradžių buvo įspėtas už šiurkščią pražangą. 39 min. L.Cana buvo nubaustas antra geltona kortele už sąmoningą kamuolio lietima ranka, siekiant nutraukti pavojingą varžovų ataką. Teisėjas parodė albanui antrąją geltoną kortelę ir pašalino jį iš aikštės. Už pražangą skirtą baudos smūgį šveicarai galėjo paversti įvarčiu, tačiau Blerimas Džemali realizuodamas baudos smūgį pataikė į virpstą.

Ryžtas. Tiesa, net ir likusi mažumoje Albanijos rinktinė nenuleido rankų ir kovėsi iš paskutiniųjų. Albanai antrame kėlinyje drąsiai atakavo siekdami išlyginti rezultatą ir dėl to nusipelno pagyrimų. Jų treneris Gianni Di Biasi paskutines 15 minučių bandė žaisti dviem puolėjais ir šveicarams net ir žaidžiant daugumoje teko rūpintis gynyba. 87 min. Gashi galėjo išlyginti rezultatą, bet atsidūręs vienas prieš Y.Sommerį smūgiavo nesėkmingai ir vartininkas atrėmė kamuolį

Nelaimėlis. Juo galima „tituluoti“ Šveicarijos komandai atstovaujantį Harį Seferovičių. Per šias rungtynes jis turėjo bent tris puikias galimybes pasižymėti ir dar porą vadinamųjų pusprogių. Tačiau arba nepataikydavo į vartus, arba jo smūgius atremdavo E.Berisha.

Broliai. Pirmą kartą Europos čempionatų istorijoje skirtingose rinktinėse kovojo broliai – albanų kilmės Granitas ir Taulantas Xhakos. G.Xhaka atstovauja Šveicarijai, T.Xhaka – Albanijai. Jiedu žaidė aikštės viduryje. Antro kėlinio vidurye Taulantas buvo pakeistas ir dėl to neslėpė pykčio.

Albanija – Šveicarija 0:1 (0:1)

Lanso stadionas. Teisėjas – Carlosas Velasco (Ispanija).