Du V. Lukšos įvarčiai Kaune išvedė „Žalgirį“ į finalą

2016 04 25 8:11
lff.lt nuotrauka

Vilniaus „Žalgiris“ penktus metus iš eilės žais LFF taurės finale ir gegužės 15 d. Telšiuose išbandys jėgas su „Trakais“.

2015/16 m. sezono LFF taurės pusfinalio antrose rungtynėse vilniečiai svečiuose po dviejų Vytauto Lukšos įvarčių palaužė Kauno „Stumbro“ pasipriešinimą ir nugalėjo bendru rezultatu 3:1.

„Žalgiris“ džiaugiasi pirmuoju įvarčiu (fkzalgiris.lt nuotr.)

Svarbus V. Lukšos smūgis

Kadangi pirmosios pusfinalio rungtynės Vilniuje baigėsi lygiosiomis 1:1, iniciatyvą turėjo rodyti „Žalgiris“, nes „Stumbrui“ būtų pakakę lygiųjų 0:0.

Rungtynių pradžioje kauniečiai gynėsi užtikrintai ir retai prileisdavo varžovus prie savo vartų. Pirmą realesnę progą 20 min. turėjo S. Mikoliūnas, po kurio smūgio iš krašto kamuolį atrėmė „Stumbro“ vartininkas.

32 min. „Žalgiris“ pasiekė itin svarbų įvartį. Šalies čempionai greitai įžaidė baudos smūgį kairiajame krašte ir Vytautas Lukša įsiveržęs į baudos aikštelę užsuko kamuolį į tolimąjį vartų kampą.

36 min. svečiams nusišypsojo fortūna – po Viliaus Armanavičiaus smūgio iš toli A. Vitkauskas pirštų galais nukreipė kamuolį į skersinį. Prieš pertrauką „Žalgiris“ atsakė pavojingu smūgiu – 41 min. po Lino Pilibaičio smūgio iš toli kamuolys prašvilpė šalia virpsto.

Antrą kėlinį žaidė dešimtiese

Antrojo kėlinio pradžioje vilniečiai apsunkino sau situaciją – už pražangą aikštės viduryje antrą geltoną kortelę užsidirbo „Žalgirio“ saugas Eltonas. Vis dėlto „Stumbras“ nepasinaudojo turima kiekybine persvara ir rimtesnio pavojaus prie varžovų vartų nesukėlė.

83 min. greita „Žalgirio“ kontrataka baigėsi antruoju įvarčiu. Po Sauliaus Mikoliūno perdavimo Vytautas Lukša pabėgo nuo gynėjo ir tiksliu smūgiu įveikė A. Sikorskį.

„Žalgiris“ šventė svarbią pergalę ir finale nugalėtojų titulą pirmą kartą gins žaisdamas prieš „Trakų“ ekipa, kuri kitame pusfinalyje rezultatu 3:0 pranoko Marijampolės „Sūduvą“.

Kauno „Stumbras“ – Vilniaus „Žalgiris“ 0:2 (0:1)

Pirmos rungtynės 1:1, bendras rezultatas 1:3