"Ekranas" Airijoje sužaidė lygiosiomis

2012 07 18 5:33
„Shamrock Rovers" žaidėjas Craigas Sivesas (dešinėje) lieja apmaudą po nepasisekusios atakos. /George Kelly/shamrockrovers.ie nuotr.

Ketvirtus metus iš eilės Lietuvai UEFA Čempionų lygoje atstovaujantis Panevėžio „Ekranas" dvikovoje su Dublino „Shamrock Rovers" turės galimybę viską išspręsti savo aikštėje. Pirmosios antrojo atrankos etapo rungtynės Airijoje baigėsi be įvarčių 0:0.

Atsakomasis susitikimas bus žaidžiamas liepos 24 dieną Panevėžio „Aukštaitijos" stadione.

Praretėjusi komanda ir gausus lietuvių palaikymas

Po pertraukos Lietuvos čempionate „Ekranas" išvyko į Dubliną pasikeitusios sudėties. Su komanda atsisveikino patyrę saugai Mantas Savėnas, Ramūnui Radavičius ir puolėjas Andriui Velička. Į Airiją nevyko ir legionieriai Adama Fofana bei Uchenna Umeh. Ekipoje debiutavo 22 metų puolėjas Žilvinas Kymantas, o kitas naujokas, jaunasis gynėjas Edvinas Girdvainis liko tarp atsarginių.

Lietuvos čempionus Airijoje gausiai palaikė ne tik ištikimiausi gerbėjai, bet ir čia gyvenanti lietuvių bendruomenė - už „Ekraną" sirgo ne vienas šimtas tautiečių.

Rungtynėms teisėjavo arbitras iš Suomijos Mattias Gestranius, kuris mūsų futbolo mėgėjams jau įsiminė po birželį teisėjautų, Lietuvai itin nesėkmingai susiklosčiusių Baltijos taurės rungtynių tarp su Latvija. Pirmajame kėlinyje teisėjui darbo netrūko, nes nemažai žaidimo vyko aikštės viduryje, netrūko dvikovų.

„Ekrano" pavojingesnės atakos buvo kėliniui įpusėjus, kai iš toli į vartininką pataikė Aurimas Kučys, netiksliai smūgiavo Marko Andželkovičius. Airiai pavojingiausią ataką surengė 35 minutę, kai į baudos aikštelę įsiveržęs Gary Twiggas nepataikė į vartus.

Pabaigoje lydėjo sėkmė

Antrąjį kėlinį „Ekranas" pradėjo aktyviai, kontratakoje pavojingą perdavimą iš krašto atliko Aurimas Vertelis. Tačiau vėliau iniciatyvą perėmė šeimininkai. Du jų pavojingus smūgius atrėmė „Ekrano" vartininkas Emilijus Zubas.

67 min. varžovų vartams smūgiu iš toli grasino ir M.Andželkovičius, kurio spirtą kamuolį atmušė „Shamrock Rovers" vartininkas Oskaras Janssonas.

Dvikovos pabaigoje panevėžiečiams teko nemažai gintis ir bent pora kartų juos lydėjo sėkmė. Kartą „Shamrock Rovers" smūgis sudrebino skersinį, o kitame epizode, jau per pridėtinį laiką varžovai nepataikė į vartus. Vis tik „Ekranas" atsilaikė ir iškovojo lygiąsias 0:0.

Kitą antradienį, liepos 24 d., nuo 20 val. „Ekranas" priims varžovus iš Airijos savo aikštėje.