"Ekranas" bėga, "Žalgiris" vejasi

2012 09 24 8:02
A lygoje "Žalgiris" (dryžuota apranga - E.Vaitkūnas) tęsia "Ekrano" gaudynes./Oresto Gurevičiaus nuotrauka

Lietuvos futbolo A lygoje prasidėjo lemiamų kovų etapas ir Panevėžio "Ekrano" bei Vilniaus "Žalgirio" klubai tęsia lenktynes dėl čempionų titulo.

Turnyre geresnė yra jau penktojo čempionų titulo iš eilės siekiančio "Ekrano" padėtis. Panevėžiečiai tašku pirmauja prieš vilniečius, tačiau turi rungtynes atsargoje ir gali sau leisti kartą suklysti. Į daug klausimų gali būti atsakyta po lyderių tarpusavio akistatos, kuri po dviejų savaičių vyks sostinėje.

Vargo Tauragėje

30 turo rungtynėse abu lyderiai iškovojo nelengvas pergales. "Ekranas" ketvirtą kartą šį sezoną nugalėjo Tauragės "Tauro" komandą, bet paskutinė pergalė šeštadienį buvo sunkiausia.

Namie rungtyniavęs Tauragės futbolininkai sėkmingai atmušinėjo čempionų atakas 80 minučių. Tačiau tuomet gynyba neatlaikė - Aurimas Kučys tiksliu smūgiu galva išvedė savo komandą į priekį. Dar po kelių minučių tašką padėjo Vitalijus Kavaliauskas. Po puikaus Marko Andelkovičiaus perdavimo V.Kavaliauskas atsidūrė vienas prieš vartininką Olegą Borisenko ir suklaidinęs jį, pelnė įvartį.

"Ekranas" nesunkiai išsaugojo dviejų įvarčių pranašumą ir iškovojo 21 pergalę čempionate.

"Nepaisant to, kad "Tauras" yra turnyro lentelės apačioje, Tauragėje visuomet sulaukiame atkaklaus pasipriešinimo. Tikrai nenuvertinome varžovų. Žaidėjai žinojo, ką turi daryti aikštėje, bet ne viskas pavyko. Tačiau svarbiausia, kad pasiekėme pergalę, iškovojome tris taškus ir toliau pirmaujame lygoje", - kalbėjo "Ekrano" treneris Valdas Urbonas.

Norėjo pamiršti žaidimą

Šeštadienį teko paprakaituoti ir Vilniaus "Žalgirio" futbolininkams. Jie namie 2:1 palaužė Pakruojo "Kruoją".

Rungtynės žalgiriečiams prasidėjo puikiai. 14 minutę gynėjas Georgas Freidgeimas puikiu tolimu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus. Kėlinio pabaigoje rezultatą padvigubino legionierius iš Lenkijos Kamilis Bilinskis - 2:0.

Atrodė, kad "Žalgirio" padėtis saugi. Tačiau intrigą atkūrė "Kruojos" puolėjas iš Ukrainos Sergejus Žygalovas. 52 minutę jis pasinaudojo sumaištimi prie šeimininkų vartų ir iš arti pelnė įvartį. Vėliau Pakruojo ekipa mėgino spausti vilniečius, bet šie sugebėjo atsilaikyti.

"Noriu kuo greičiau pamiršti antrą kėlinį. Per jį "Kruoja" žaidė geriau, bandė mus spausti, kūrė progas", - auklėtiniu žaidimu po pertraukos nesidžiaugė "Žalgirį" treniruojantis lenkas Marekas Zubas, kuris rugpjūtį pakeitė atleistą kroatą Damirą Petravičių.

Vis dėlto, atvykus šiam treneriui, Vilniaus komandos rezultatai akivaizdžiai pagerėjo. Užvakar "Žalgiris" A lygoje iškovojo jau šeštąją pergalę iš eilės, o per pastarąsias 8 rungtynes surinko 22 taškus iš 24 galimų.

Rekordas krito

"Šiaulių" komandos puolėjas Artūras Rimkevičius vakar įrašė savo pavardę į Lietuvos futbolo istoriją. Įspūdingą rezultatyvumą demonstruojantis 29 metų žaidėjas tapo rezultatyviausiu visų laikų A lygos žaidėju. Iki šiol rekordas - 27 įvarčiai - nuo 2005 metų priklausė Mantui Savėnui, žaidusiam "Ekrane". Tačiau šiemet A.Rimkevičius jau pelnė 28 įvarčius.

Rekordą šiaulietis šturmavo vakar, kai jo komanda namie susitiko su Marijampolės "Sūduva". Paskutinę rungtynių minutę, rezultatui esant 0:0, A.Rimkevičius buvo pargriautas baudos aikštelėje. Jis pats ir realizavo baudinį, išplėšdamas savo komandai pergalę1:0.

28 įvarčius per vieną sezoną 1956-aisiais tuometėse LTSR pirmenybėse yra įmušęs ir Panevėžio MSK klubo žaidėjas Algimantas Lucinavičius.

30 TURO STATISTIKA

Tauragės "Tauras" - Panevėžio "Ekranas" 0:2 (0:0). A.Kučys (80), V.Kavaliauskas (85).

Vilniaus "Žalgiris" - Pakruojo "Kruoja" 2:1 (2:0). G.Freidgeimas (14), K.Bilinskis (45); S.Žygalovas (52).

"Šiauliai" - Marijampolės "Sūduva" 1:0 (0:0). A.Rimkevičius (90 iš 11 m).

Alytaus "Dainava" ir Klaipėdos "Atlantas" susitinka šiandien 18 val.