"Ekranas" iškopė į viršūnę

2008 09 02 0:00
Po traumos atsigavęs Vilniaus "Žalgirio" kapitonas I.Morinas (dešinėje) pasižymėjo antrose rungtynėse iš eilės.
LŽ archyvo nuotrauka

Po sužaistų Lietuvos A lygos futbolo pirmenybių 18-ojo turo rungtynių vienvaldžiu lyderiu tapo Panevėžio "Ekranas", tašku lenkiantis šalies čempionę FBK "Kaunas" ekipą. Ir toliau stebina vien iš entuziazmo žaidžiantys Vilniaus "Žalgirio" futbolininkai, iškovoję antrą pergalę iš eilės.

Dėl pirmosios vietos turnyre kovojančios "Ekrano" ir "Kauno" ekipos sekmadienį tik po atkaklios kovos įveikė savo varžovus.

Sunkios favoritų pergalės.

Panevėžio "Ekranas" namie priėmė turnyro autsaiderius "Šilutės" ekipą. Pergalę 1:0 (0:0) iškovojusiems panevėžiečiams šios rungtynės netapo lengvu pasivaikščiojimu. Šeimininkams, kurių gretose nebuvo kelių pagrindinės sudėties žaidėjų, sunkiai sekėsi įveikti varžovų gynybines užtvaras. Tik antrojo kėlinio pradžioje "Ekrano" futbolininkams pavyko atrasti spragą svečių gynyboje. Gynėjas Alfredas Skroblas iš dešiniojo krašto perdavė kamuolį Valdui Trakiui ir pastarasis smūgiu galva pelnė savo pirmąjį įvartį čempionate.

Po laimėtų rungtynių "Ekrano" vyriausiasis treneris Valdas Urbonas pažymėjo, kad jam nepatiko žaidėjų apatiškumas pirmajame kėlinyje. "Futbolininkai manė, kad ir neįdėdami daug pastangų sugebės pasiekti reikiamą rezultatą. "Šilutė" pademonstravo tikrai tvirtą charakterį ir įtampą rungtynėse išlaikė iki paskutinės minutės."

Šį sezoną "Kauno" ekipa jau buvo suklupusi Klaipėdoje, kai pirmajame rate "Atlantas" savo aikštėje su kauniečiais sugebėjo sužaisti lygiosiomis 1:1. Šį kartą tik per teisėjo pridėtą laiką įmušę įvartį kauniečiai šventė pergalę 2:1 (0:0).

30-ąją rungtynių minutę susižeidusį "Kauno" gynėją Nerijų Radžių pakeitęs Marius Činikas antrojo kėlinio pradžioje pelnė pirmąjį rungtynių įvartį. Tačiau po kelių minučių rezultatą išlygino klaipėdietis Donatas Surblys.

"Šalto dušo" atgaivinti kauniečiai perėmė iniciatyvą, bet įvarčio teko palūkėti. Jau per teisėjo pridėtą laiką po sumaišties "Atlanto" baudos aikštelėje kamuolį į vartus nukreipė į "Kauno" ekipą iš Liepojos "Metalurgs" sugrįžęs puolėjas Artūras Rimkevičius.

"Žalgiris" nepasiduoda

Vilniaus "Žalgirio" komandos žaidėjai ir toliau įrodinėja, kad jiems sportinė garbė nėra vien gražūs žodžiai. Dėl daugiau nei tris mėnesius vėluojančių atlyginimų ir sunkios klubo finansinės būklės sostinės ekipą paliko nemažai pagrindinės sudėties žaidėjų, tačiau likusieji toliau kovoja iš visų jėgų, nedalindami taškų varžovams.

Po įspūdingos pergalės prieš Klaipėdos "Atlantą" šį kartą "Žalgiris" išvykoje 2:0 (0:0) užtikrintai įveikė "Šiaulių" komandą. Po pergalės sostinės ekipa aplenkė šiauliečius ir pakilo į penktąją turnyrinės lentelės poziciją. Abu įvarčius žalgiriečiams pelnė Igoris Morinas. Po ilgai gydytos traumos atsigavęs sostinės komandos kapitonas per paskutines dvejas rungtynes pasižymėjo tris kartus.

"Žalgirio" vyriausiasis treneris Mindaugas Čepas po mačo teigė, kad žaidėjams pavyko įgyvendinti taktines užduotis. "Planavome neutralizuoti pagrindinį šiauliečių ginklą - pavojingas atakas aikštės kraštais. Mūsų komandos futbolininkai ne tik puikiai įgyvendino numatytą taktinį planą, bet ir vėl žaidė labai pasiaukojamai."

STATISTIKA

"Atlantas" - "Kaunas" 1:2 (0:0). 50 min. Donatas Surblys; 48 min. Marius Činikas, 90 min. Artūras Rimkevičius.

"Šiauliai" - "Žalgiris" 0:2 (0:0). 50 ir 71 min. Igoris Morinas.

"Ekranas" - "Šilutė" 1:0 (0:0). 52 min. Valdas Trakys.

Turnyro lentelė (rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Panevėžio "Ekranas" 16 10 5 1 19:6 35

2. Kauno FBK "Kaunas" 16 10 4 2 32:6 34

3. Marijampolės "Sūduva" 17 9 5 3 20:11 32

4. Vilniaus "Vėtra" 17 7 5 5 20:17 26

5. Vilniaus "Žalgiris" 19 4 9 6 18:17 21

6. Šiaulių "Šiauliai" 19 4 7 8 16:22 19

7. Klaipėdos "Atlantas" 19 4 6 9 19:29 18

8. Šilutės "Šilutė" 19 1 3 15 12:47 6

Rezultatyviausias žaidėjas: Mindaugas Grigalevičius ("Kaunas") - 13 įvarčių.