"Ekranas" pakartojo pernykštį scenarijų

2008 07 15 0:00
Daugiausia rūpesčių "Ekranui" kėlė "Rosenborg" puolėjas Y.Kone (priekyje), per du mačus į panevėžiečių vartus įmušęs tris įvarčius.

Per atsakomąsias UEFA Intertoto taurės antrojo etapo rungtynes sekmadienį Panevėžio "Ekrano" ekipai stebuklo sukurti nepavyko. Pirmajame susitikime nusileidę savo varžovams iš Trondheimo 1:3, išvykoje panevėžiečiai buvo sutriuškinti rezultatu 4:0.

Panevėžio "Ekranas" antrus metus iš eilės kovas Europoje baigė Norvegijoje. Kaip ir pernai, šeimininkai nepasigailėjo svečių. Tiesa, prieš metus panevėžiečių dvikova su Oslo "Valerenga" ekipa baigėsi katastrofišku pralaimėjimu 0:6. Tačiau bendras dvejų rungtynių rezultatas lieka nepakitęs - ir pernai, ir šiemet "Ekranas" norvegų ekipoms nusileido bendru rezultatu 1:7.

Šeimininkai malonės nesuteikė

Siekiant patekti į kitą etapą panevėžiečiams reikėjo įmušti mažiausiai tris įvarčius ir iškovoti pergalę bent jau dviejų įvarčių persvara. Tačiau "Rosenborg" ekipos žaidėjai nebuvo nusiteikę užsiimti labdara. Praėjus vos 15-ai minučių nuo rungtynių pradžios, norvegų klubo legionierius iš Dramblio Kaulo Kranto Didier Konanas Ya smūgiu galva įmušė pirmąjį rungtynių įvartį.

Po įvarčio šeimininkai tvirtai kontroliavo padėtį aikštėje ir dar ne kartą grasino svečių vartams. Tuo tarpu panevėžiečiai pavojingesnių išpuolių suregzti nesugebėjo.

Iš karto po pertraukos "Rosenborg" pelnė dar du įvarčius ir taip galutinai palaužė "Ekrano" pasipriešinimą. Mačo pabaigoje rezultatyviausias "Rosenborg" ekipos puolėjas Yssouffas Kone tiksliu smūgiu galva padėjo galutinį tašką ir formaliai užbaigė "Ekrano" triuškinimą. Šis Burkina Faso rinktinės žaidėjas per du susitikimus su panevėžiečiais įmušė tris įvarčius ir padėjo savo ekipai patekti į trečiąjį Intertoto taurės etapą, kur norvegų laukia olandų klubas Bredos NAC.

Namų komanda

Trondheimo "Rosenborg" vyr. treneris Erikas Hamrenas po pergalės "Ekrano" internetinei svetainei sakė, kad liko patenkintas rungtynėmis. "Manau, gerai žaidėme 75 minutes, o paskutiniame rungtynių ketvirtyje praradome koncentraciją. Per pertrauką prašiau vyrų susikaupti, nešvaistyti progų, todėl antrojo kėlinio pradžioje ir pabėgome nuo varžovų. Šiandien buvome visiškai kitokia komanda, nei Panevėžyje, nes namuose mes žaidžiame geriau", - sakė E.Hamrenas.

"Ekrano" vyriausiasis treneris Valdas Urbonas po rungtynių pripažino, kad varžovas - stipresnis. "Galiu konstatuoti, kad pralaimėjome stipriam varžovui. Norvegijoje pasimatė tikroji "Rosenborg" jėga. Žaidimo tempas ir pastovi įtampa savo padarė: žaidėjai klydo pernelyg dažnai. Nepavyko sukurti realaus pavojaus varžovų vartams. Šiai dienai, reikia pripažinti, norvegai - pranašesni," - sakė V.Urbonas.

Kovą tęs trys lietuviai

Sekmadienį pasibaigus UEFA Intertoto futbolo turnyro antrojo etapo kovoms paaiškėjo lemiamo - trečiojo - etapo poros, kurios kovoja dėl vienuolikos kelialapių į 2008-2009 metų sezono UEFA taurės turnyrą.

Dėl vietos UEFA taurės turnyre kovos ir du klubai su lietuviais: Mindaugo Kalono Rygos "Riga" žais ir susitiks su "IF Elfsborg" (Švedija) komanda, o Andriaus Jokšo ir Vido Alunderio Simferopolio "Tavrija" (Ukraina) vienuolikės varžovu bus "Stade Rennais" (Prancūzija) klubas. Pirmosios trečiojo UEFA Intertoto taurės futbolo turnyro etapo rungtynės bus žaidžiamos liepos 19-20 dienomis, o atsakomieji susitikimai vyks liepos 26-27 dienomis.

STATISTIKA

Trondheimo "Rosenborg" - Panevėžio "Ekranas" 4:0 (1:0). 16 min. Didier Konanas Ya, 48 min. Steffenas Iversenas, 52 ir 90 min. Yssoufas Kone.