"Ekranas" pasirodymą baigė

2009 07 22 0:00
"Ekrano" žaidėjui D.Matovičiui (dešinėje) nėra ko džiaugtis - jo įvartis komandos nuotaikos nepakėlė.

Panevėžio "Ekrano" futbolininkai vakar svečiuose 2:4 (0:0) pralaimėjo atsakomąsias UEFA Čempionų lygos antrojo atrankos etapo rungtynes Azerbaidžano komandai "Baku" ir pasirodymą Europoje baigė.

Pirmosios rungtynės Panevėžyje baigėsi rezultatyviomis lygiosiomis 2:2. Į kitą etapą norėjusiam patekti "Ekranui" reikėjo pergalės...

Per pirmą kėlinį "Ekrano" futbolininkai dažniausiai tik gynėsi. O šeimininkai atakavo pavojingai, nekart jų spirtas kamuolys sudrebino virpstą. 12 minutę po kampinio prie "Ekrano" vartų varžovai neįtikėtinu smūgiu iš daugiau nei 40 metrų pataikė į virpstą. Antrąkart nuo panevėžiečių vartų kamuolys atšoko po dešimties minučių. Mūsų komandos vartus per pirmą kėlinį patikimai saugojo vartininkas Vytautas Černiauskas. Tačiau 45 min. ir vartų sargas nebūtų išgelbėjęs ekipos, bet laimė, daug problemų kėlęs brazilas Felixas Felipe nesugebėjo iš kelių metrų pataikyti į tuščius vartus.

Tačiau brazilas atsigriebė per antrą rungtynių dalį. 58 min. prie "Ekrano" vartų kilo chaosas ir F.Felipe iš arti pasiuntė kamuolį į vartus. 65 min. jaunasis "Ekrano" vartininkas buvo bejėgis ir prieš Amirano Mijri smūgį - 2:0.

77 min. svečiai nesutrukdė F.Felipei smūgiuoti iš aštraus kampo ir kamuolys trečiąkart atsidūrė "Ekrano" vartų tinkle. Įvartį panevėžiečiai įmušė 80 min. - Serghei Pogrebanas iš arti pataikė į "Baku" vartininką, o čia pat buvęs Dušanas Matovičius smūgiu sušvelnino - 1:3.

Bet tai buvo ne viskas. Dar du įvarčiai įmušti jau per pridėtą teisėjo laiką: 92 min. ketvirtą įvartį į Lietuvos komandos vartus įskraidino Aleksandras Soličius, po minutės smūgiu galva tuo pačiu atsakė Dainius Gleveckas.

Šias rungtynes stadione negalėjo stebėti "Ekrano" atstovas spaudai Gedas Saročka, nes buvo deportuotas iš Azerbaidžano. Baku oro uosto muitinės pareigūnas lietuviui paaiškino, jog jis turi palikti Azerbaidžaną, nes jo pase - Kalnų Karabacho viza. O tai, anot muitininko, reiškia, jog G.Saročka pripažįsta Kalnų Karabacho suverenumą. Lietuvos užsienio reikalų ministerija dėl šio įvykio šiandien ketina kreiptis į Azerbaidžano institucijas.