"Ekranas" tebebuksuoja

2013 04 17 6:29
"Ekrano" legionierius iš Nigerijos U.Umeh (dešinėje) vakar komandai padėjo tik antrame kėlinyje. / www.alyga.lt nuotrauka

Pastarųjų penkerių metų Lietuvos čempionui Panevėžio "Ekranui" šis pavasaris kaip reta sudėtingas. Panevėžiečiai A lygoje po nesėkmingų rungtynių serijos nusmuko į 6 vietą, neką geriau čempionams sekasi Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Taurės varžybose.

Vakar pirmose Taurės pusfinalio rungtynėse "Ekranas" namie 1:2 pralaimėjo "Šiaulių" komandai ir komplikavo savo galimybes ketvirtą kartą iš eilės patekti į finalą.

Panevėžiečių sudėtis vakar nustebino ne vieną futbolo žinovą. Ieškodamas galimybių išsiropšti iš duobės "Ekrano" treneris Valdas Urbonas ėmėsi ryžtingų sprendimų.

Pastaruoju metu ne itin patikimai žaidusį vartininką Tadą Kaunecką pakeitė Kornelijus Timofejevas. Vidurio gynėjų porą pirmą kartą sudarė Edvinas Girdvainis ir Fernando de Abreu. Startinėje sudėtyje taip pat pasirodė dublerių komandos žaidėjai 19 metų Rokas Stanulevičius ir 20 metų Dovydas Norvilas. O Vaidas Slavickas, Donatas Petrauskas, Vitalijus Kavaliauskas liko atsargoje, Uchenna Umeh aikštėje pasirodė tik po keitimo antrame kėlinyje.

Eksperimentinės sudėties "Ekrano" ekipai dvikovos pradžioje sunkiai sekėsi perprasti vienam kitą, ir šiauliečiai tuo pasinaudojo. 15 minutę po tolimo perdavimo į priekį pabėgęs puolėjas Georgijus Alaverdašvilis išlaviravo tarp dviejų gynėjų ir pasiuntė kamuolį į vartus. Prieš kelias savaites "Šiaulius" papildęs gruzinas tapo aiškiu komandos lyderiu. Per 4 rungtynes tai buvo jau 5-asis G.Alaverdašvilio įvartis.

"Ekranas" pirmame kėlinyje dominavo aikštėje, bet progomis nepasinaudojo - du kartus pavojingai smūgiavo Artūras Rimkevičius, o Tado Markevičiaus ataką nutraukė vartininkas Šarūnas Jurevičius. 37 minutę šeimininkai gavo dar vieną smūgį - tikslą pasiekė Roko Gedmino muštas kamuolys. Bet "Ekranui" jau po trijų minučių pavyko atsitiesti - galva pasižymėjo brazilas F.de Abreu.

Antrame kėlinyje nedidelę teritorinę persvarą turėjo "Ekranas", bet aikštėje dažnai vyravo chaotiškas žaidimas. Dvikovos pabaigoje šiauliečiai daugiau dėmesio skyrė gynybai ir sugebėjo išsaugoti pergalingą rezultatą, didinantį jų viltis žaisti finale.

Atsakomąsias pusfinalio rungtynes "Šiauliai" ir "Ekranas" gegužės 1 dieną žais Šiauliuose. Šeštadienį ten pat komandos susitiks dar kartą, bet tai bus A lygos 8 turo rungtynės.

Šiandien Gargžduose 19 val. kitame pusfinalyje kovos Klaipėdos "Atlantas" ir Vilniaus "Žalgiris". Klaipėdiečių patekimas į pusfinalį pernai prilygintas staigmenai. Tačiau žiemos metu "Atlantas" pasikeitė neatpažįstamai - į uostamiestį atvyko net 22 naujokai ir jėgų pusiausvyra Lietuvos futbole pasikeitė. Savo jėgą "Atlantas" jau įrodė - A lygos lyderiai prieš "Žalgirį" šiemet jau laimėjo 2:1.