"Ekrano" nelaimė Helsinkyje

2010 07 22 0:00
S.Ademolu (raudona apranga) ir kitiems "Ekrano" žaidėjams vakar nepavyko pralaužti HJK gynybos.
Tomo Stasevičiaus (tst-foto.lt) nuotrauka

Panevėžio "Ekrano" futbolininkams vakar nepavyko peržengti UEFA Čempionų lygos antrojo atrankos etapo barjero.

Lietuvos čempionus iš kovos eliminavo stipriausias Suomijos klubas Helsinkio HJK. Pirmąsias tarpusavio rungtynes namie "Ekranas" laimėjo 1:0. Tačiau vakar pranašumo neišsaugojo ir pralaimėjo varžovams po pratęsimo 0:2.

"Svarbiausia įmušti bent vieną įvartį ir be klaidų žaisti gynyboje", - prieš vakarykštes rungtynes kalbėjo "Ekrano" legionierius iš Serbijos Dušanas Matovičius. Šiems jo žodžiams nebuvo lemta išsipildyti.

HJK ir "Ekrano" dvikova Suomijoje didelio susidomėjimo nekėlė. Šių rungtynių netransliavo nė viena Suomijos televizija, o "Finnair" stadione, kuriame telpa beveik 11 tųkst. žiūrovų, buvo užpildyta vos ketvirtadalis vietų.

HJK komandai nepavyko įmušti ankstyvo įvarčio, todėl kova vėliau persikėlė į aikštės vidurį. Antro kėlinio pradžioje "Ekrano" komandą du kartus gelbėjo vartininkas Tadas Kauneckas, pakeitęs į Rumunijos klubą "Vaslui" rungtyniauti išvykusį Vytautą Černiauską.

Nuo 55 minutės Lietuvos čempionams žaisti tapo lengviau - už tyčinį smūgį Aurimui Kučiui iš aikštės buvo pašalintas HJK legionierius iš Gambijos Dawda Bah. Po dešimties minučių "Ekrano" legionierius iš Moldovos Sergejus Pogrebanas pataikė į virpstą.

Vis dėlto HJK pasiekė savo tikslą. 77 minutę po kampinio galva tiksliai smūgiavo Juhani Ojala - 1:0. 87 minutę jėgų pusiausvyra aikštėje išsilygino - Giedrius Tomkevičius per tris minutes sugebėjo gauti dvi geltonąsias korteles ir aikštėje komandos liko žaisti dešimt prieš 10.

Kadangi HJK atsirevanšavo tokiu pačiu rezultatu, kokiu prieš savaitę laimėjo "Ekranas", komandoms teko žaisti pratęsimą. Jo metu aikštėje dominavo suomiai. T.Kauneckui ilgai sekėsi gelbėti savo komandą nuo įvarčio, tačiau likus žaisti vieną minutę Panevėžio ekipą ištiko nelaimė - Andrius Šidlauskas po kampinio nukreipė kamuolį į savuosius vartus ir HJK šventė pergalę 2:0.

Antrojo Čempionų lygos atrankos etapo "Ekranas" nesugebėjo įveikti antrus metus iš eilės.

HJK klubas trečiajame etape varžysis su stipriausiu Serbijos klubu Belgrado "Partizan".

Helsinkio HJK - Panevėžio "Ekranas" 2:0 (0:0), po pratęsimo. Pirmosios rungtynės - 0:1, bendras rezultatas - 2:1. Helsinkis, 2 500 žiūrovų. Teisėjas - Douglasas McDonaldas (Škotija). Įvarčiai - Juhani Ojala (77), Andrius Šidlauskas (119 į savo vartus).

Pašalinimai - Dawda Bah (HJK, 55 min.), Giedrius Tomkevičius ("Ekranas", 87 min.).