Europą pakerėjo burtininkas iš Argentinos

2010 04 08 0:00
Kiekvienas L.Messi (dryžuoti marškinėliai) smūgis prikaustydavo varžovų dėmesį.

UEFA Čempionų lygos atsakomieji du ketvirtfinalio susitikimai antradienį skyrėsi kaip diena ir naktis. Vienas žavėjo įspūdinga gynyba, kitas - atakuojančio futbolo grožiu.

Rusijos klubo Maskvos CSKA ir jo gretose žaidžiančio Deivido Šembero svajonė pirmą kartą patekti į Čempionų lygos pusfinalį liko neįgyvendinta. CSKA ir per atsakomąsias rungtynes nusileido Italijos čempionams Milano "Inter". Dabartinė lygos nugalėtoja ispanų "Barcelona", vedama stulbinamai žaidusio argentiniečio Leonelio Messi, išstūmė Anglijos futbolo grandą Londono "Arsenal".

Rezultatas svarbesnis

Pirmąją ketvirtfinalio dvikovą Milane CSKA buvo pralaimėjusi 0:1, todėl užvakar Maskvoje buvo priversta galvoti tik apie pergalę.

Tačiau susitikimo pradžia rusams prasidėjo košmariškai. 6 minutę "Inter" įgijo teisę mušti baudos smūgį ir Wesley Sneijderis, pasinaudojęs plyšiu varžovų gynybinėje sienelėje, pasiuntė kamuolį tiesiai į vartus - 0:1.

Tokioje situacijoje CSKA siekė beveik neįmanomo dalyko - trijų įvarčių be atsako. Maskviečių problemos tuo nesibaigė - 18 minutę traumą patyrė Vasilijus Berezuckis, o jį pakeitęs Chidi Odiah 49 minutę buvo pašalintas iš aikštės. "Inter" futbolininkai per likusį laiką demonstravo tai, kuo pasižymi visos Italijos komandos - gerą gynybą, tad jiems pavyko išsaugoti palankų rezultatą. D.Šemberas žaidė visas rungtynes.

"Tai nebuvo gražiausios mūsų rungtynės. Bet šį kartą savo gerbėjus norėjome džiuginti ne patraukliu žaidimu, o kelialapiu į turnyro pusfinalį, - teigė Milano klubo treneris Jose Mourinho. - Maskvoje turėjome du tikslus: laimėti ir žengti į kitą etapą. Pirmą tikslą pasiekėme 6 minutę, antrą - 90-ą."

Nors CSKA pralaimėjo, žiūrovai plojo komandai, o Rusijos žiniasklaida gyrė futbolininkus už kovingumą ir pastangas kaunantis su Italijos čempionais.

Dėl nesėkmės nesisielojo ir klubo treneris Leonidas Sluckis: "Žaisdami buvome arti savo galimybių ribos, bet to nepakako, kad įveiktume "Inter". Savo komanda esu patenkintas. Pasirodėme garbingai ir įrodėme, kad mūsų patekimas į ketvirtfinalį nebuvo atsitiktinis."

Geras CSKA žaidimas šio sezono Čempionų lygoje klubo kasą papildys solidžia suma. Maskviečiai iš UEFA gaus 16,2 mln. eurų premiją. Kito Rusijos klubo Kazanės "Rubin", pasirodymą baigusio grupės varžybose, piniginė pasipildys 9,1 mln. eurų.

Lygino su kompiuteriu

Jei dar buvo abejojančiųjų "Barcelonos" žvaigždės Leonelio Messi talentu, po antradienio rungtynių su "Arsenal" jų turėjo nelikti. 22 metų argentinietis vienas pelnė keturis įvarčius ir į šipulius sudaužė varžovų gynybą.

Londono klubas po lygiųjų namie 2:2 Barselonoje privalėjo laimėti. Jau 18 minutę anglams vilties suteikė Nicklaso Bendtnerio įvartis. Bet tada savo gabumus ėmė demonstruoti L.Messi. 2009 metų geriausias pasaulio futbolininkas per 21 minutę pelnė tris įvarčius ir užtikrino komandai ramų antrą kėlinį. Po pertraukos "Arsenal" nepasinaudojo pora puikių progų, tačiau vangią rungtynių pabaigą vėl pagyvino L.Messi. 88 minutę jis apėjo tris varžovų gynėjus ir pasiuntė kamuolį pro vartininko Manuelio Almunios tarpukojį tiesiai į jų vartus - 4:1.

Po rungtynių "Barcelonos" snaiperis net iš varžovų stovyklos sulaukė gausybės pagyrų.

"L.Messi dar labai jaunas ir per artimiausius 6-7 metus gali pasiekti dar daugiau. Jis tikrai įrašys savo vardą į futbolo istoriją, - tvirtino "Arsenal" treneris Arsene'as Wengeras. - Nedaug žaidėjų gali mušti įvartį taip, kaip Leonelis padarė rungtynių pabaigoje. Tai tas pats, lyg žaistum futbolą kompiuteriu."

Čempionų lygos pusfinalyje balandžio 20 ir 28 dienomis "Barcelona" susitiks su Milano "Inter".

Kita pusfinalio pora paaiškėjo po vakar vėlai vakare vykusių "Manchester United" (Anglija) ir Miuncheno "Bayern" (Vokietija) bei Bordo "Girondins" ir Liono "Olympique" (abi - Prancūzija) dvikovų.

Maskvos CSKA - Milano "Inter" 0:1 (0:1). W.Sneijderis (6).

49 min. iš aikštės pašalintas Ch.Odiah (CSKA).

Pirmosios rungtynės - 0:1, bendras rezultatas - 0:2.

"Barcelona" - Londono "Arsenal" 4:1 (3:1). L.Messi (21, 37, 42 ir 88); N.Bendtneris (18).

Pirmosios rungtynės - 2:2, bendras rezultatas - 6:3.