Europa tolsta nuo Pietų Amerikos

2015 12 22 6:00
"Barcelona" (viduryje - Lionelis Messi) buvo per stipri Pietų Amerikos regiono čempionams. Reuters/Scanpix nuotrauka

„Barcelonos“ futbolininkai nuo šiol oficialiai gali vadintis stipriausiu klubu pasaulyje. Prie šiemet iškovotų Ispanijos čempionų titulo ir UEFA Čempionų lygos nugalėtojų taurės katalonai pridėjo ir FIFA klubų pasaulio taurę.

Sekmadienį turnyro finale Jokohamoje (Japonija), stebint 66,9 tūkst. žiūrovų, „Barcelona“ 3:0 nugalėjo pajėgiausią Pietų Amerikos klubą Buenos Airių „River Plate“ iš Argentinos. Pirmame kėlinyje Barselonos komandą į priekį nuvedė argentinietis Lionelis Messi (36 min.), po pertraukos du įvarčius pridėjo urugvajietis Luisas Suarezas (49 ir 68 min.).

FIFA klubų pasaulio taurę, kuri anksčiau vadinosi Žemyninės taurės turnyru, „Barca“ iškovojo trečią kartą. Anksčiau katalonai triumfavo 2009 ir 2011 metais.

Titulų dar negana

Po triumfo Jokohamos stadione Barselonos klubo treneris Luisas Enrique džiaugėsi neblėstančiu auklėtinių troškimu laimėti: „Mūsų klubas demonstruoja nepasotinamą alkį laimėti titulus ir žaidimo stilių, kuris lemia skambias pergales. Šitaip žaidžiančią mūsų komandą būtų sunku nugalėti bet kam.“

Tai penktasis „Barcos“ laimėtas trofėjus šiemet. Katalonai taip pat yra iškovoję Ispanijos karaliaus taurę ir UEFA supertaurę, o per pastaruosius 10 metų laimėjo net 26 trofėjus.

„Futbolo pasaulyje ir toliau šviečiame ryškiausia šviesa su aiškiomis filosofinėmis idėjomis. Mūsų futbolininkai yra unikalūs. Praėjusį pavasarį vieną po kito laimėjome Ispanijos čempionatą, taurę ir Čempionų lygą, tad esame pajėgūs tai pakartoti ir šį sezoną, – įsitikinęs L. Enrique. – Sirgaliai komandas pamėgsta dėl titulų. Tačiau manau, jog dauguma gerbėjų mus myli dėl to, kad jiems patinka, kaip mes laimime.“

FIFA klubų pasaulio taurės finale pralaimėjusios „River Plate“ komandos treneris Marcelo Gallardo liko ramus. „Be liūdesio ir kartėlio jpriimu šią pamoką, noriu padėkoti savo žaidėjams už įdėtas pastangas. Pagal žaidimą „Barcelona“ visiškai nusipelnė laimėti, o mes – pralaimėti“, – pripažino argentinietis.

Superka visas žvaigždes

Kol „Barcos“ atstovai svarstė, kaip papildyti trofėjų kambarį, M. Gallardo taip pat konstatavo visiems žinomą tiesą: „Šiuo metu Europos ir Pietų Amerikos klubų futbolą skiria didelė praraja.“

Iš pastarųjų devynių FIFA klubų pasaulio taurės turnyrų net aštuonis laimėjo europiečiai.

Netolygią jėgų pusiausvyrą lemia tai, kad geriausius Pietų Amerikos žaidėjus superka didieji Europos klubai, o Amerikos regione lieka tik geri, bet ne aukščiausios klasės futbolininkai, arba karjerą baigiantys veteranai.

Štai ir dabar po turnyro Jokohamoje pranešta, kad vienas „River Plate“ lyderių 22-ejų Matiasas Kranevitteris netrukus persikels į Ispanijos klubą Madrido „Atletico“. Šiuo metu legionieriaus duoną kremta net 900 Argentinos futbolininkų.

Įspūdingi ir su finansais susiję skaičiai. Visos „River Plate“ komandos žaidėjų rinkos vertė siekia 57 mln. eurų, o „Barcelona“ vien už Luisą Suarezą pernai paklojo 80 mln. eurų.

Nepaisydami nepalankių išankstinių prognozių, palaikyti savo komandos iš Argentinos į Japoniją atvyko 15 tūkst. triukšmingų „River Plate“ sirgalių.

„Gaila, kad nesuteikėme jiems progos pasidžiaugti. Bet kai žaidi su tokia fenomenalia komanda, turi pripažinti jos pranašumą“, – sakė M. Gallardo.

FIFA klubų pasaulio taurės turnyre trečiąją vietą iškovojo Hirosimos „Sanfrecce“ (Japonija) klubas, 2:1 įveikęs kinų Guangdžou „Evergrande“. Penktąją vietą užėmė Mechiko „Club America“ (Meksika), šeštąją – Lubumbašio „TP Mazembe“ (Kongo DR), septintąją – „Auckland City“ (Naujoji Zelandija).