Europoje CSKA žygiuoja užtikrintai

2010 11 06 0:00
Šiuo smūgiu D.Česnauskis (kairėje) galėjo išversti "Aris" komandą per rungtynes su "Bayer".

Rusijos klubo Maskvos CSKA futbolininkai UEFA Europos lygos turnyre kol kas rungtyniauja nesulaikomai - per ketverias rungtynes surinko 12 taškų, įmušė 12 ir praleido tik 1 įvartį.

Po ketvirtadienį vykusių Europos lygos 4 turo rungtynių CSKA užsitikrino kelialapį į turnyro šešioliktfinalį. Per F grupės rungtynes maskviečiai namie 3:1 įveikė Italijos komandą "Palermo".

Padidino spartą

Tai buvo 100-osios CSKA rungtynės Europos taurių varžybose. Bet jos prasidėjo ne taip šventiškai. 10 minutę šeimininkų gynėjas Deividas Šemberas paliko laisvą varžovą Massimo Maccarone ir šis galva pelnė įvartį. 31 minutę "Palermo" liko žaisti su mažuma - iš aikštės buvo pašalintas Antonio Nocerino.

Kiekybine persvara Rusijos komanda pasinaudojo po pertraukos. Antro kėlinio pradžioje šeimininkai vieną po kito į varžovų vartus pasiuntė tris įvarčius (47 min. pasižymėjo Keisuke Honda, 50 ir 54 min. - Tomašas Necidas) ir nulėmė rungtynių baigtį.

"Visos italų komandos pasižymi gera gynyba, kurią sunku įveikti. "Palermo" žaidėjai gindamiesi judėjo išmintingai, uždarė visas laisvas erdves. Pirmame kėlinyje nieko pavojingo nesukūrėme. Bet po pertraukos padidinome žaidimo greitį, dažniau kontroliavome kamuolį ir ėmėme kurti progas", - po rungtynių kalbėjo D.Šemberas. Lietuvis nenorėjo komentuoti savo klaidos, po kurios varžovai pelnė įvartį: "Svarbiausia, kad laimėjome. O klaidas analizuosime komandos viduje."

CSKA (12 tšk.) tvirtai pirmauja F grupėje, o antroje vietoje žengia Prahos "Sparta" (7 tšk.).

"Prahos komanda teoriškai gali atimti iš mūsų pirmą vietą, bet nemanau, kad tai realu. Mes toliau bandysime išlikti be pralaimėjimų", - žadėjo D.Šemberas.

Neišnaudojo progos

Kitiems Europos lygos turnyre rungtyniaujantiems lietuviams ketvirtadienį nesisekė. Graikijos klubas Salonikų "Aris" su Deividu Česnauskiu B grupės dvikovoje Vokietijoje 0:1 pralaimėjo Leverkuzeno "Bayer" ekipai. Pergalingą įvartį "Bayer" legionierius iš Čilės Arturo Vidalis pelnė paskutinę minutę. Dvikova galėjo pasibaigti kitaip, jei antrame kėlinyje D.Česnauskis būtų pasinaudojęs puikia galimybe įmušti. Lietuvos rinktinės saugas atsidūrė vienas prieš vieną su varžovų vartininku Rene Adleriu, bet nesugebėjo jo pergudrauti.

I grupėje jau ketvirtą nesėkmę patyrė Vengrijos čempionas "Debreceni", kurio vartus gina Mindaugas Malinauskas. Debreceno klubas Olandijoje 0:3 pralaimėjo "Eindhoven" komandai.

"Debreceni" prarado visas viltis patekti į atkrintamąsias varžybas, o M.Malinauskas per 4 rungtynes kamuolį iš savų vartų traukė jau 11 kartų.