Europos čempionai patyrė šoką

2009 06 26 0:00
Ispanai (raudoni marškinėliai) krito po amerikiečių kojomis.

FIFA Konfederacijų futbolo taurės turnyro pusfinalyje Europos čempionė Ispanijos rinktinė sensacingai pralaimėjo JAV futbolininkams.

Ispanams, kurie buvo laikomi vienais turnyro favoritų, per mačą su JAV pranašauta lengva pergalė ir kelialapis į finalą, tačiau Europos čempionams teko skaudžiai nusivilti - jie pralaimėjo 0:2.

Amerikiečiai nutraukė įspūdingą Ispanijos rinktinės 15 pergalių seriją tarptautinėse varžybose ir beveik po trejų metų pertraukos privertė ją patirti pirmą nesėkmę. Pastarąjį kartą ispanai buvo suklupę 2006-ųjų lapkritį per rungtynes su rumunais (0:1).

Istorija perrašyta.

"Mūsų šalyje žmonės didžiuodamiesi prisimena, kai JAV futbolininkai 1950 metų pasaulio čempionate įveikė anglus. Tačiau ši pergalė prieš ispanus taps didžiausiu laimėjimu JAV futbolo istorijoje", - amerikiečių vartininko Timo Howardo žodžiai puikiai atspindi, koks netikėtas jiems yra šis rezultatas.

Tik per plauką į pusfinalį patekę JAV futbolininkai rungtynes su Europos čempionais pradėjo drąsiai ir ryžtingai. Po kelių nenusisekusių smūgių 27 minutę krito pirmas įvartis - pasižymėjo Jozy Altidore. Sunerimę ispanai nuo šios akimirkos perėmė iniciatyvą į savo rankas. Europos čempionai į varžovų vartus iš viso smūgiavo net 29 kartus, bet pergudrauti T.Howardo nesugebėjo.

Per antrą kėlinį amerikiečiai įtvirtino savo pranašumą. Vieną iš retų atakų sėkmingai baigė Clintas Dempsey. Nors 87 minutę iš aikštės buvo pašalintas amerikietis Michaelas Bradley, ispanai turėjo per mažai laiko, kad galėtų ką nors pakeisti.

Tarp didžiųjų sensacijų

"Buvome nustebę, su kokiu azartu ir energija žaidė amerikiečiai. Jie paliko galingos ir solidžios komandos įspūdį", - po patirto fiasko kalbėjo ispanų treneris Vicente del Bosque.

JAV strategas Bobas Bradley atskleidė pergalės receptą: "Kai žaidi su Ispanijos rinktine, turi būti labai susikaupęs, sunkiai dirbti, gintis su visa komanda ir spausti varžovus. Buvome agresyvūs ir pasiekėme tikslą."

Šią JAV rinktinės sensaciją apžvalgininkai suskubo lyginti su didžiausiais netikėtumais futbolo istorijoje. Tokiais kaip Kamerūno pergalė prieš Argentiną 1990 metais, Senegalo laimėjimas 2002 metais, kai įveikė Prancūziją, Šiaurės Korėjos sėkmė prieš Italiją 1966-aisiais, Danijos ir Graikijos rinktinių triumfas Europos čempionatuose 1992 ir 2004 metais.

Konfederacijų taurės finale JAV susikaus su turnyro šeimininke PAR arba Brazilija. Šios rinktinės žaidė vakar vėlai vakare. O štai ispanams geriausiu atveju teks tenkintis trečiąja vieta, tačiau pirmiausia dar reikia laimėti mažąjį finalą.

Ispanija - JAV 0:2 (0:1). Bliumfontenas, 35 369 žiūrovai. Teisėjas - Jorge Larrionda (Urugvajus). Įvarčiai - Jozy Altidore (27), Clintas Dempsey (74).

87 min. Michaelas Bradley (JAV) pašalintas iš aikštės.