Europos devyniolikmečių futbolo čempionate triumfavo Serbija

2013 08 02 14:18
Serbijos futbolininkų triumfas. AFP/Scanpix nuotraukos

Ketvirtadienį Marijampolėje baigėsi beveik dvi savaites Lietuvoje vykęs Europos devyniolikmečių (U-19) vaikinų futbolo čempionatas.

Čempionės titulą pirmą kartą šalies istorijoje iškovojo Serbijos devyniolikmečių rinktinė, finaliniame mače 1:0 (0:0) nugalėjusi lemiamų rungtynių favoritais laikytus Prancūzijos bendraamžius.

Pergalingo įvarčio autoriumi tapo Andrija Lukovičius (57 min.).

Tiek Prancūzijos, tiek Serbijos rinktinės iki finalo kiek netikėtai nužygiavo iš čempionato B grupės, kurioje rungtyniavo kartu.

Prancūzai, kurie šios amžiaus grupės pirmenybes laimėjo 2005 ir 2010 metais, čempionatą pradėjo neįspūdingai – lygiosiomis 0:0 su Gruzija, tačiau pergalės 2:1 prieš Turkiją ir lygiųjų 1:1 su Serbija užteko patekti į pusfinalį. Jame prancūzai po pratęsimo 2:1 įveikė nugalėtojos titulą praradusią Ispaniją.

Serbijos komanda B grupėje 2:1 įveikė Turkiją, 1:0 Gruziją, o trečioje dvikovoje iškovojo lygiąsias 1:1 su prancūzais. Permainingame pusfinalyje su Portugalija serbai sužaidė lygiosiomis 2:2 ir laimėjo 11 metrų baudinių seriją (3:2).