Europos lyga: „Žalgiris“ nesugebėjo išsaugoti pranašumo

2013 07 05 10:39
Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

Ketvirtadienio vakarą LFF stadione įvyko UEFA Europos taurės pirmojo etapo mačas, kuriame Vilniaus „Žalgirio“ komanda priėmė „St Patrick's“ klubą iš Airijos. Po gražios ir atkaklios kovos rungtynės pasibaigė lygiosiomis 2-2.

„Žalgiris“ aktyviai pradėjo rungtynes – jau mačo pradžioje Mantas Kuklys atliko puikų perdavimą į priekį, tačiau ten kamuolio nepasiekė Andro Švrljuga ir kamuolys atiteko airiams. Mūsų komanda turėjo didesnę kamuolio kontrolę savo rankose.

11 minutę airiai turėjo pirmą galimybę pasižymėti, tačiau Brennano Kiliano baudos smūgis buvo visiškai nesėkmingas. Iš karto po to sekė „žalgiriečių“ ataka, kurioje laimę iš toli pabandė ir Mantas Kuklys. Visgi, čia sėkmingai sužaidė vartininkas Brendanas Clarke'as.

„St Path's“ nesibodėjo žaisti kontaktinio futbolo, po ko sekė standartinės situacijos prie šios komandos vartų, jos dažniausiai pasibaigdavo smūgiais ne į vartų plotą.

Tačiau geresnis Lietuvos vicečempionų žaidimas davė vaisių – 23 minutę Kamilas Bilinskis atidavė perdaimą Pavelui Komolovui, kuriam užteko vietos ir laiko prisitaikyti, ir šis smūgiu nuo skersinio nuginklavo varžovų vartininką.

Vilniaus ekipa ir po įvarčio aiškiai kontroliavo žaidimą – Mantas Kuklys kelis kartus pabandė laimę iš toli ir taip toliau kėlė grėsmę „raudonųjų“ vartams. R.Radavičius taip pat buvo pastebimas savo krašte, iš kur atliko pavojingus perdavimus į baudos aikštelę.

35 minutę iškilo didžiausias pavojus „Žalgirio“ vartams – be priežiūros krašte buvo paliktas svečių puolėjas Conanas Byrne'as, tačiau jo smūgį iš arti puikiai atrėmė vartininkas Armantas Vitkauskas.

Vėliau „žalgiriečiai“ ne kartą kamuolį siuntė į laisvą plotą ten esantiems K.Bilinskiui ir A.Švrljugai, tačiau vis pritrūkdavo kelių metrų, tam, kad kamuolį pasiektų – vartininkas buvo pirmas šiose situacijose. Kėlinys pasibaigė rezultatu 1-0, Lietuvos komandos naudai.

Antrojo kėlinio pradžioje dažniau žaidimas vyko aikštės viduryje. Visgi, airiai turėjo didesnę kamuolio kontrolę ir keletą kartų pabandė laimę iš toli. Galų gale, jiems pavyko išlyginti rezultatą, kai 55 minutę C.Byrne'as pabėgo į priekį, ir permetė kamuolį pro išbėgusį iš vartų A.Vitkauską, o jo skriejančio į vartus nespėjo „ištraukti“ šeimininkų gynėjai.

Vėliau šansą turėjo ir Gregory Bolgeris, kurio tolimą šūvį atrėmė „Žalgirio“ vartininkas. Mūsų komandai vis sunkiau sekėsi pereiti varžovų baudos aikštelės link, ir vis dažniau teko padirbėti vilniečių vartų sargui.

Tačiau „Žalgiriui“ taip pat atsirado galimybės įmušti, ir jomis buvo pasinaudota puikiai. 70 minutę R.Radavičius sėkmingai atliko smūgį galva, tačiau kamuolį vartininkas atmušė nesėkmingai ir jis nukrito po kojomis K.Bilinskiui. Lenkas savo šansu pasinaudojo ir negailestingai smūgiavo kamuolį į tuščius vartus.

Rungtynėms vis artėjant prie pabaigos, žaidimas tapo kur kas atviresnis. „Žalgiris“ ir vėl dažniau kontroliavo kamuolį, o „Saints“ vis didino spaudimą savo oponentams. Ir jis pasiteisino – 86 minutę Gerardas O'Brienas tolimu smūgiu į viršutinį vartų kampą išlygino rezultatą.

Rungtynės, po to, kai stadione dingo elektra, pasibaigė rezultatu 2-2.

„Žalgiris“ 2 – 2 „St. Patrick's Athletic“

23' [1 – 0] Pavel Komolov

55' [1 – 1] Conan Byrne

70' [2 – 1] Kamil Bilinski

86' [2 – 2] Gerard O'Brien