Europos lygos finale susitiks „Chelsea“ ir „Benfica“ klubai

Ketvirtadienį UEFA Europos lygoje buvo užbaigtas žaisti pusfinalio etapas, po kurio paaiškėjo, kad į finalą, vyksiantį Amsterdame, pateko Londono „Chelsea“ ir Lisabonos „Benfica“ klubai.

Mače Anglijos sostinėje, kur „mėlynieji“ priėmė „Basel“ ekipą, pranašumą turėjo būtent „Chelsea“ futbolininkai, kurie mače Šveicarijoje laimėjo 2-1. Pastariesiems reikėjo mažiausiai dviejų įvarčių.

Ir iš pradžių Bazelio miesto komanda kėlė problemų šeimininkų vartams, karts nuo karto surengdami pavojingą išpuolį. Tuo atsakydavo ir „Chelsea“, tačiau pirmieji išsiveržė į priekį šveicarai – kėlinio pabaigoje po Valentino Stockerio perdavimo pasižymėjo Mohamedas Salah.

Visgi, antrosios rungtynių dalies pradžioje Europos čempionai įtikinamai numalšino „Basel“ bandymus atkurti intrigą – 50 minutę Fernando Torresas smūgiu iš arti išlygino rezultatą, o jau po dviejų minučių po jo perdavimo įvartį pelnė ir Victoras Mosesas.

Tačiau tai toli gražu nebuvo viskas – 59 minutę po Franko Lampardo rezultatyvaus perdavimo, Davidas Luizas paleido tiesiog fantastišką smūgį į tolimąjį vartų kampą iš maždaug 30 metrų, ir taip palaidojo svečių viltis kažką nuveikti šioje akistatoje. Bendru rezultatu pusfinalį laimėjo „Chelsea“ klubas 5-2.

Kitose rungtynėse „Benfica“ komanda turėjo įveikti nelengvą Stambulo „Fenerbahce“ barjerą – pirmose rungtynėse turkai šventė pergalę 1-0.

Portugalijos antroji komanda ėmesi darbo nuo mačo pradžios ir greitai pasiekė naudą – 9 minutę Nicolasas Gaitanas išvedė šeimininkus į priekį, po to, kai sėkmingai „uždarė“ komandos draugo perdavimą iš krašto.

22 minutę teisėjas paskyrė 11 m baudinį į „Benfica“ vartus, už tai, kad Ezequielis Garay‘us sužaidė ranka baudos aikštelėje. Baudinį sėkmingai realizavo buvęs „Liverpool“ puolėjas Dirkas Kuytas.

Tačiau dar kėliniui nesibaigus portugalų iniciatyva aikštėje buvo aiškiai matoma ir šie sugebėjo išsiveržti į priekį, po tikslaus Oscaro Cardozo smūgio į apatinį vartų kampą.

Reikalus šioje poroje išsprendė to pačio O.Cardozo įvartis antrojo kėlinio viduryje – jam sėkmingai nukrito kamuolys po kojomis, ir šis sėkmingai smūgiavo kamuolį į vartus, taip pakeldamas aukštyn visą „Šviesos stadioną“. Bendru rezultatu laimėjo „Benfica“ 3-2.

Taigi, gegužės 15 dieną Amsterdamo stadione, finale ginklus surems „Chelsea“ ir „Benfica“ klubai.

„Benfica“ tai bus pirmasis Europos turnyrų finalas nuo 1990 metų, kai jie pralaimėjo „Milan“ klubui. Tuo tarpu „Chelsea“ turi galimybę įsirašyti į istoriją kaip komanda, pirma kartą laimėjusi du Europos trofėjus atvirkštine tvarka - praeitą sezoną jie triumfavo Čempionų lygoje. Abi šios komandos dar šį sezoną varžėsi pastarajme turnyre, tačiau grupėse užėmė trečias vietas, tad automatiškai keliavo į antrojo pagal pajėgumą turnyro šešioliktfinalį.

„Chelsea“ 3 – 1 „Basel“

(bendras rezultatas 5-2)

45‘ [0 – 1] Mohamed Salah

50‘ [1 – 1] Fernando Torres

52‘ [2 – 1] Victor Moses

59‘ [3 – 1] David Luiz

„Benfica“ 3 – 1 „Fenerbahce“

(bendras rezultatas 3-2)